Ja pasaules čempionāta laikā sarīkotu hokeja turnīru visu komandu apkalpojošā personāla darbiniekiem, Latvija, iespējams, spēlētu pusfinālā vai pat cīnītos par zeltu. Latvijas hokeja izlasē fizioterapeita amatā strādā bijušais vārtsargs Kristaps Zelčs, aizsardzību varētu balstīt savulaik pirmajā līgā spēlējošais ekipējuma menedžeris Andris Leitis, bet uzbrukumā varētu paļauties uz preses sekretāra Edgara Garosa iemaņām, kuram ir arī Ziemeļamerikas spēļu pieredze. Sportisko rūdījumu regbija laukumā ir ieguvis fizioterapeits Kaspars Jakušs, savukārt slidu meistars Agris Bricis skolas laikā apguvis sporta deju soli.
Viņu visu galvenais pienākums ir rūpēties, lai pēc iespējas augstākas virsotnes sasniegtu hokeja valstsvienība.
KVĒPA UN AIVARA SEKOTĀJS
Ārsts Agnis Otvars trešo pavasari strādā Latvijas hokeja valstsvienībā. "Mans hokeja stāsts sākās pasen – ar savu domu un sapni bērnībā. Izklausās diezgan banāli, bet man tas ir bērnības sapņa piepildījums. Mācījos pamatskolā un, kā jau visi puikas, skatījos izlases spēles. Tajā laikā arī Rīgas Dinamo spēlēja. Iedomājos, ka viņiem taču komandā ir ārsts un tā būtu forša vide, kurā nokļūt. Nav viena ceļa, kas ved uz hokeja izlasi. Manā gadījumā viss notika pamazām, jo iepriekš valstsvienībā strādāja pieredzējuši dakteri, kuri jau bija cienījamos gados. Tie bija Āris Aivars un Jānis Kvēps. Mana ienākšana hokejā sākās ar iepazīšanos ar Āri Aivaru. Medicīnas studenti jau krietnu laiku pirms studiju beigām – otrajā vai trešajā kursā – meklē ārstu, pie kura mācīties un iepazīt, kāda ir ārsta darba specifika. Jānis Kvēps savukārt pastarpināti palīdzēja kontaktus nodibināt. Kvēps ārstēja savus mājdzīvniekus pie manas mammas, kura ir veterinārārste. Es mammai palūdzu, lai painteresējas, vai ir iespēja kādu dienu aizbraukt un paskatīties, kā viss notiek. Kvēps atbildēja, ka pie viņa vairs nevar, bet iedeva Āra Aivara telefonu," atceras Otvars.
Jau pirmais karjeras pakāpiens viņam bija augsts, jo sporta ārsta darbu viņš sāka nacionālajā izlasē. Pēc tam sekoja U20, U16, studentu un 3 x 3 jauniešu hokeja izlases.
Sporta medicīna savulaik bija Tartu Universitātes programmā, tāpēc lielākā daļa Latvijas sporta komandās strādājošo medicīnas darbinieku ir skolojušies ziemeļu kaimiņvalstī. Tartu šādas fakultātes vairs neesot. "Tagad ir sešu gadu pamatstudijas Latvijā, lai iegūtu ārsta grādu.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 10. - 16. maija numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!