Rīgā +16 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Etiopietis Lemma un kenijiete Obiri uzvar Bostonas maratonā

Etiopietis Sisajs Lemma un kenijiete Helena Obiri pirmdien svinēja uzvaru Bostonas maratonā.

Lemma, kurš lielāko trases daļu veica vienatnē, finišēja divās stundās sešās minūtēs un 17 sekundēs, kas ir desmitais ātrākais laiks sacensību 128 gadu ilgajā vēsturē.

2021.gada Londonas maratona uzvarētājs Lemma pagājušajā gadā uzvarā Valensijā kļuva par ceturto cilvēku, kurš jebkad ir spējis maratonu noskriet ne lēnāk par divām stundām un divām minūtēm.

Bostonā viņš jau pēc pirmajiem pieciem kilometriem atrāvās no konkurentiem un pirmo pusi noskrēja 60 minūtēs un 19 sekundēs - par 99 sekundēm ātrāk nekā Džefrijs Mutai trases rekorda sasniegšanas laikā 2011.gadā, kad kenijietis finišēja divās stundās trīs minūtēs un divās sekundēs.

Etiopietis Mohamess Esa finišēja otrais, atpaliekot 41 sekundi, bet trešais palika iepriekšējo divu Bostonas maratonu uzvarētājs kenijietis Evanss Čebets.

Obiri, kura otro reizi pēc kārtas uzvarēja Bostonas maratonā, no konkurentes atrāvās distances beigās, finišējot divās stundās 22 minūtēs un 37 sekundēs.

Viņa par astoņām sekundēm apsteidza tautieti Šeronu Lokedi un par 44 sekundēm - vēl vienu kenijieti divkārtējo maratona uzvarētāju Ednu Kiplagatu.

Obiri kopš 2005.gada ir pirmā sieviešu sacensībās, kurai izdevies uzvarēt divus gadus pēc kārtas.

Jau ziņots, ka ratiņkrēslu sacensībās ar jaunu sacensību rekordu uzvarēja Šveices paralimpietis Marsels Hugs, bet sieviešu konkurencē - Lielbritānijas parasportiste Īdena Reinbova-Kūpere.

Hopkintona, kur notika starts, pirmdien svinēja savu 100.gadadienu, Bostonas maratonam sākoties tieši šeit.

Sacensībās piedalās 17 bijušie čempioni un gandrīz 30 000 citu skrējēju.

Pirmoreiz Bostonas maratons notika 1897.gadā, un tas ir vecākais maratons pasaulē.

Starts Bostonas maratonam no Ešlendas uz Hopkintonu 1924.gadā tika pārcelts, lai trase atbilstu olimpiskajai maratona distancei 42 kilometru un 195 metru garumā.