Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mišela Velbeka grāmatas Pakļaušanās recenzija. Trīs sievas pret vienu dzimteni

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Svilpe
S
Interesanti, ka tulkojums krieviski nedaudz atšķiras no tulkojuma latviski. Būtu jāizlasa oriģināls, lai saprastu, kurš un kāpēc ir mainījis tekstiņu.
forcemajeure
f
jā, pieķēros šim rakstam, būtībā velbeks man patīk. proti, daiļrade. par īstu recenziju var nosaukt Raivis Zeltīts "Pēdējā cilvēka pakļaušanās". tā gan ir par hermaņa izrādi, bet tālu no oriģināla nav. šai autorei vajadzētu pamācīties, no kāda redzesloka ir skatāma pasaule
forcemajeure
f
well, neesmu vēl izlasījis velbeka pēdējo šedevru. taupos. bet recenzija man atgādina krievu diskusiju stilu, kurā intelektuālu argumentu vietā apber ar s..diem pretinieku. un, ja pretinieka nav, tad to neldzīgi piedēvē lasītājam. ilziņa varbūt arī var sadarboties par naudu ar sātanu, bet nevajag to attiecināt uz visiem, proti, "mēs". karls jungs ir miris
rekur
r
Lielbritānijas sūtnis Sauda Arābijā tikko pieņēmis islamu un veicis hadžu. Tā kā. Viss romānā uzrakstītais nebūt nav fantāzija, bet nākotnes vīzija.
nu jā
n
Palasīju komentārus. Ir tik vienkāršoti domājoši ļautiņi, kuriem vari skaidrot to autora domu, kādēļ viņš ir rakstījis par kaut ko.... bet viņi neuztver neko vairāk kā faktu atreferēšanu, konkrētu darbību aprakstu. It sevišķi, ja tiek skarta seksuālā sfēra, nu tad vispār nekas cits no teksta netiek uztverts.... Bet piedēvēt recenzijas autorei, ka viņa atbalsta romānā... to darbību sauc par domāšanu.attēloto.... Nu nav dots cilvēkiem, bet par necenšas
Skaisle
S
Nevis atstāstījums,bet apgalvojumus pamato ar romāna notikumiem. Nevis zūdās,ka romans nav autores priekšstatu apstiprinājums,bet skaidro romāna veiksmi. Gribam to vai negribam,bet nekā spīilgtāka un labāka par islamizāciju Francijā kultūta nepiedāvā. Padomā -kāpēc mums nav rakstnieki,kuri spētu uzrakstīt kautko tik spilgtu,aktuālu? Ir tikai atraugas par ciešanu un upuru tēmām. Labi,Einfelda Rīga. Bet tas arī viss.
Nesapratu
N
kurā vietā bija recenzija? Es te izlasīju atstāstījumu pamatskolas skolnieka līmenī!
Varis
V
Lieliska recenzija. Beidzot KD izdevies atrast erudītu un iedziļināties spējīgu autori.
Skaisle
S
Laikam pirmoreiz lasu tādu recenziju,kurai piekrītu par 101 procentu. . Paldies.
Vārds
V
Tā nemaz nav recenzija, bet pačalošana
 • 5
 • 5
Feminists - Skaisle
F
Paldies. Beidzot sapratu. Pilnīgi jāpabrīnās par savu atpakaļrāpulību. Protams, tagad taču būt maukai ir cienījama profesija. Tāpat kā būt skolotājai, pārdevējai vai trolejbusa vadītājai. --- profesoram bauda, meitenēm nauda - viss ir perfekti godīgi un tīri. Neredzu vietu aizvainojumam, pārmetumiem vai nezin - kam vēl tādam, ko pat nespēju iedomāties.--- Sorry, par savu dumību. Kā liecina lasītāju vērtējums, Tev, kā gudrai sievietei pilnīgs atbalsts, bet es - duraciņš, iedzīts pilnīgi zemē. Man gan grūti šo realitāti pieņemt, bet tas ir manos spēkos.:)
 • 8
 • 19
Skaisle
S
Man šķiet, ka Tu neesi uzmanīgi lasījis romānu. Fransuā nevienu nav varojis un pat domas tādas viņam nav. Visu laiku ir aprakstītas racionāl, savstarpēji izdevīgas atiecības starp vīrieti un sievieti - pasniedzējam svaiga miesa, studentēm lielais prieks un gandarījums , ka piedod par rupjību - uzsitējs ir pats pasniedzējs. Vai citā gadījumā - arī ar studentēm, bet papildus - arī prostitūtā, atiecības noregulē nauda - profesoram bauda, meitenēm nauda - viss ir perfekti godīgi un tīri. Neredzu vietu aizvainojumam, pārmetumiem vai nezin - kam vēl tādam, ko pat nespēju iedomāties. Kā tu saproti - mīlestība šajā romānā nav - nav bijusi paredzēta un nav. Vienkārši nav un pārmest, ka nav - piedod tu man - nevaru am pievienoties, lai gan Tava uzruna par gudro sievieti bija neprātīgi glaimojoša - droši raksti tā vēlreiz ...
 • 21
 • 5
Feminists - Skaisle
F
Tu esi gudra sieviete. Paskaidro man, kāpēc sievietes tik ļoti nemīl savu dzimumu un kā pašsaprotamu uztver domu, ka ikviens "burvīgs tizlenis" var paņemt studenti kā cūkas stilbu tirgū no āķa?
 • 5
 • 26
Feminists
F
Recenzijas autorei ir ļoti īpatnēja attieksme pret savu dzimumu. *** Pat savas seksuālās vajadzības viņš apmierina turpat universitātē, ik semestri izvēloties kādu no studentēm.*** Universitāte nozīmē universālveikalu, kur "burvīgiem" tizleņiem nopirkt studenti (?) savu seksuālo vajadzību apmierināšanai? Savdabīga domu gaita recenzijas autorei, ja viņa tā interpretē romāna autoru.
Domājot par BŪTĪBU
D
Civilizāciju sadursme ir neizbēgama un tā NOTIEK, taču ne jau Irākas frontē vai lidostās, bet gan laulību gultās :) Uzvarēs tā civilizācija, kas vitālāka, kuriem būs vairāk BĒRNU. Rietumi izmirst un izvirst, islāms vairojas. Daesh vienkārši palīdz mums saskatīt bēdīgo realitāti, atklāj islāma patieso raksturu. Tādējādi Daesh traucē islāma civilizācijas pakāpenisko uzvaru pār Rietumiem, JO pārvērš sadursmi REDZAMĀ militārā konfliktā!!! Lai gan īstā sadursme ir 1) demogrāfijas un 2) ideoloģijas jomās! Abās Daesh atklāj liberālajiem eiropiešiem, kas viņus sagaida, ja islāms pārmāks tos (pašu mājās - ar savas populācijas pieaugumu).. Rietumi var noturēties vienīgi tad, ja 1) atgriežas pie SAVAS reliģijas = kristietības (kas palīdzēs noturēties pret islāma ideoloģiju), 2) novēršas no liberālisma visatļautības, dīkā dzīves stila un izvirtības, un pievēršas ģimenei => bērnu radīšanai un audzināšanai
 • 1
 • 0
Vārds
V
Koloboranti ir tie, kas atbalsts okupācijas varu, vienalga, vai okupanti ir krievi vai muslimi.
 • 6
 • 0
Vārds
V
Recenzijas autore raksta viegli pārdodamas dumīnas. Par kādu kolaboracionēšanu ir runa, piemēram, viņas tēva biogrāfijā: dzimis 60. gados oficiālā valstī psrs. Tāpat meita tagad ir dzimusi tēpistu lielzagļu un lemberģistu-ofšoristu "kristītā" Latvija. Pati, tērējot savu valsts piešķirto stipendiju vai citādi ēdot no valsts kabatas ir vēl lielāka kolaboracioniste :(
 • 4
 • 6
pt
p
Grāmatas autors ir saspratis, ka grāmatai vajag uzspiest uz kādu mega aktuālu tēmu (lai būtu skandāls, par to rakstītu un runātu visur un par ražojumu uzzinātu ikviens) + daudz detalizēta seksa apraksta, lai nopirktu liekulīgie izvirtuļi (man, lūdzu, pakļaušanos par tām islama briesmām). Hermanis jau grib uzsēsties uz tā paša viļņa - tagad arī viņš būšot islama un Eiropas pagrimuma eksperts... Kopā ar Imantu Kalniņu, Kasparu Dimiteru un Viesturu Rudzīti.
 • 6
 • 11
Feministam
F
Izlasi vēlreiz:" Mūsu dvēseles gaidīt gaida pircēju – jo mēs esam aizmirsuši, ko citu ar tām varētu darīt. Varbūt ir pienācis pēdējais brīdis to atcerēties?"
 • 9
 • 1
Vārds
V
Gan Velbeks, gan recenzijas autore lieto ironiju lai raksturotu to, cik lēti pārdodama kreisajiem liberāļiem ir dzimtene. Ne autoru, ne recenzenti nevar identificēt ar romāna galveni varoni. Pēc analoģijas jūs varētu pārmest Bulgakovam vai "Meistars un Margarita" recenzentiem, ka viņi ir Volands vai kaķis Begemots.
 • 41
 • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja