Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izstāde Nāc tomēr un tomēr

Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu idejas pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

Veltījumi Aspazijai ir gan liriskas sarunas gleznās, kur Aspazijas jūtu, ilgu un pārdomu pasauli atklāj viņas pašas radītie tēli, gan audiovizuāls stāsts, kas veidots no sajūtu, Aspazijas tekstu un dabas ainavu savstarpējas spēles, gan smalkā filcējumā iestrādātas vizuālas atsauces no Aspazijas dzejas krājuma Sarkanās puķes pirmizdevuma, gan krāšņā, barokālā gleznojumā atklāta rozes simboliskā nozīme, iedvesmojoties no dzejoļu krājuma Kaisītās rozes.

Izstāde ir noslēgums projektam, kurā jau otro gadu mākslinieces piedalās, vadot mākslas un dzejas darbnīcas Raiņa un Aspazijas mājā un vasarnīcā. Darbnīcās, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, video, tekstila dizainu u. c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas tekstus, ģimenēm ar bērniem bija iespēja radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Kur?

Raiņa un Aspazija māja, Baznīcas iela 30

Kad?

20. decembris, 2019 – 15. februāris

O.–Se. 10.00–17.00 Pr., Sv. slēgts

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atsākas RSU projekta Kino laboratorija seansi

Četrās marta un aprīļa pirmdienās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ikviens kino cienītājs aicināts uz izglītojošā projekta Kino laboratorija seansiem, kur šopavasar gan caur dokumentālo kino...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja