Rīgas satiksmē pērn ieguldīti 47 miljoni, šogad jau 56,5 miljoni latu. Nekā personīga nolēma noskaidrot, cik liels bijis pašvaldības uzņēmuma guvums no SC priekšvēlēšanu reklāmām, un, vai, ņemot vērā politiskās apvienības kontroli pār Rīgas satiksmi, šis darījums bijis godīgs. Tāpēc ar oficiālu iesniegumu par summām, kādas partija maksāja pašvaldības uzņēmumam par reklamēšanos, žurnālisti vērsās gan pie SC valdes, gan Rīgas satiksme vadības. Mēneša laikā atbilde netika saņemta.
Rīgas satiksme informēja, ka paši līgumu ar SC nav slēguši, bet visus reklāmas laukumus sabiedriskajā transportā nodevuši privātās rokās - SIA Pilsētas līnijas. Vienošanās detaļas atklāt nevar, jo tās sargā komercnoslēpums.
Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kam partijas atskaitās par saviem priekšvēlēšanu tēriņiem, informāciju par cenu līgumos žurnālistiem neatklāja.
Cena pati par sevi nav komercnoslēpums, saka Linda Austere, kura informācijas pieejamību pētījusi daudzās valstīs. Uzņēmēji no konkurentiem sargā to informāciju, kā veidojas cena. Šajā gadījumā liegumu sabiedrībai iepazīties ar šo informāciju, pētniece sauc par absurdu, jo kompānijai, kas izvieto reklāmas Rīgas satiksmes transportā, nav konkurentu šajā biznesa nišā.