Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atklāta atkritumu degšana Tukumā novērsta, turpinās atsevišķu gruzdošo vietu dzēšana

Līdz šim ir izdevies lokalizēt un novērst atklātu atkritumu degšanu SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība Piejūra laukumā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD)..

Ugunsgrēku lokalizēt izdevies vakar plkst.23.14, savukārt šorīt plkst.7.50 atklāta degšana laukumā tikusi novērsta.

Viņa pastāstīja, ka VUGD izsaukumu uz ugunsgrēku saņēmis plkst.16.23. Patlaban paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku dzēš jau 19 ugunsdzēsēji glābēji, piesaistot sešas autocisternas. 


VUGD lūdz Tukuma un apkārtnes iedzīvotājus, ja jūt dūmu smaku, neuzturēties ārpus telpām, turēt aizvērtus logus un, ja iespējams, noslēgt telpu ventilāciju.

Kā liecina Latvijas Televīzijas publicētais video mikroblogošanas vietnē Twitter, neskatoties uz VUGD lūgumu netuvoties negadījuma vietai, uz ugunsgrēku ieradušies paskatīties vairāk nekā desmit cilvēki, vienlaikus neievērojot arī speciālistu norādes par distances ieturēšanu.

Valsts policijā aģentūrai LETA sacīja, ka kārtības sargi tāpat dežūrē notikuma vietā un mudina cilvēkus nepulcēties ugunsgrēka tuvumā.

Vītola aicināja Tukuma iedzīvotājus nedoties vērot ugunsgrēku un nevēdināt telpas.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, ugunsgrēks ir izcēlies SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība Piejūra teritorijā. 

"Ir liecinieki, kuri redzējuši, kā blakus mūsu uzņēmuma teritorijai šodien privātpersonas dedzinājušas kūlu. Valsts policija patlaban strādā notikuma vietā un izmeklēs ugunsgrēka cēloņus," sacīja uzņēmuma valdes loceklis Ēriks Zaporožecs.

Viņš stāstīja, ka aizdegušies sapresētie atkritumi, kurus bijis plānots nodot pārstrādei Schwenk rūpnīcai Brocēnos. Šos atkritumus praktiski nav iespējams nodzēst, to degšanu var tikai ierobežot. Līdz šim uzņēmuma ražošanas iekārtas nav cietušas, bet uzņēmumam ir nodarīti ievērojami zaudējumi, kurus tikai nākamnedēļ varēs aprēķināt.

"Ir ārkārtīgi skumji, ka mūsu iedzīvotāji ir tik bezatbildīgi un ignorē valstī noteiktos aizliegumus," sacīja Zaporožecs.

(papildināta visa ziņa)

Top komentāri

Grēta
G
Tas tika darīts tīšām, tāpat kā "kūlas dedzināšana". Vai valdība spēj tur ko darīt?
Aldis
A
Mazliet izjauks tās izmešu kvotas. Nebūs vairs, ko pārdot. Paši būsim, tās notērējuši še uz vietas. Pieliekiet vēl klāt to entuziastisko kūlas dedzinātāju pienesumu, pilns komplekts!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(7)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas