Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Zolitūdes traģēdijas lieta: Būvinženierim Sergetam piespriež sešu gadu cietumsodu; pārējie apsūdzētie attaisnoti

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Par konstucijām atbildīgi bija divi
P
Būvinženieris par slodžu aprēķiniem un izgatavotājs - par konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām. Un tieši šajā virzienā prokuroriem bija jāstrādā. Prokuratūras nekompetences un sodītkāres iesvedības laikā tiesai vajadzēja nodarboties ar ļoti daudzām blakus lietām, par kurām jau iepriekš bija skaidrs, ka tām nav tiešas cēloniskas sakarības ar konstrukciju neatbilstību. Tajā pašā laikā izgatavotājs, kam bija cieša saikne ar konstrukciju atbilstību būvineženiera izvirzītajām prasībām, palika ārpus prokuroru darbības tvēruma. Un tas bija stulbi, jo tur liela daļa vainas ir tieši izgatavotāja pusē. Pārveidojot konstrukcijas no monolītām uz dalītām, viņi neņēma vērā, ka šāda tipa dalītās konstrukcijās liecē visu slodzi uzņem tikai savienojuma apakšējās skrūves. Bet viņi tās rēķināja it kā konstrukcijas tiktu vienmērīgi slogotas stiepē.
>
&
Vai veicot darbus uz jumta, tika nodrošināta pietiekama uzraudzība, la novērst pārmērīgas slodzes - blietēšana, lietus..?
 • 0
 • 0
lāpīts nav vesels
l
Vai nākošā būvniecības kārtā, ierīkojot gaisa dārzu, nebija jāņem vērā tas, ka konstrukcija nav monolīta, kā projektā, bet ir dalīta?
 • 0
 • 0
ne mana cūka, ne mana druva
n
Būvniecība ir kolektīvs process - tik daudz bija iespēju novērst katastrofu, tik liels skaits iesaistītu speciālistu un tikai viens atbildīgais!
neizpratne par būvniecību
n
Būvnieka viedoklis - tiesa demonstrēja absolūtu neizpratni par būvniecību. Pirmkārt, atbildība bija jānes tiem, kas celtniecības objektā atrodas nepiederošas personas, turpina strādāt veikals - sākot ar atbildīgajām institūcijām, uzraugošās valsts būvinspekcijas likvidētājiem, likuma pieņēmējiem.
no malas skatoties
n
Nekompitenta, nelietīga tiesa. Šo trijotni vajadzētu ar sūdainu koku dzīt ārā no tiesu sistēmas.
zinātāja
z
Arī sodīt ar reālu cietumsodu šos svētos neliešus,
 • 1
 • 1
moins
m
Neloģiski, ka soda tikai vienu. Pārējai plejādei arī ir jāsēž.
Scorseze
S
Jautri, jo kārtējo reizi tiesa ir pierādījusi, ka tās lēmumi nav nekādā veidā saistīti ar likumu. No būvnieka puses ir pārkāpts būvniecības likums, no uzraudzītāju puses vispār klaja bezdarbība. Neņemšos aizstāvēt būvinženieri, taču cik esmu saskāries, tad šīs slodzes rēķina programmatūra pēc pieprasītajiem parametriem, un diez vai šī programmatūra var tik smagi kļūdīties. Domāju, ka neviens šim inženierim nepateica, ka uz jumta kraus virsū betona bruģi, vēl jo vairāk, veselām eiropaletēm vienuviet (tas ir viens no smagākajiem būvmateriāliem, ja kāds nezin), un tā ir tikai viena no dīvainībām.
Dauņeksterminators>anarchists
D
Es nesaprotu, kāpēc nekur netiek pieminēti tie, kuri sadomāja uz tā nelaimīgā veikala jumta krāmēt bruģakmeņus un veidot sazin kādas konstrukcijas. Ja saprotu pareizi, tad visi pārējie veikali pie tādas slodzes arī sabruktu?
 • 9
 • 2
anarchists
a
ņemot vērā to,ka pats darbojos projektēšanas jomā,šodien ar interesi lasīju visus rakstus un komentus par šo lietu.Tavs koments ir vienīgais no visas šodienas šļuras,kurš ir uzrakstīts ar sapratni, par ko vispār ir runa.Man arī daudzi ir jautājuši domas par Maximas lietu,un es arī parasti,neiedziļinoties sīkumos,esmu atbildējis līdzīgi,kā tu raksti.Es neesmu tur bijis,man nav nekādas oficiālas info,bet pēc tā laika fotodokumentiem, momentā ieraudzīju veselu kaudzi būvnoteikumu un normatīvu pārkāpumu.Šo te inženieri -Sergetu vnk uztaisīja par malējo,jo neviens būvinženieris,kam ir licence(sertifikāts)nav tik stulbs,lai apzināti kaut ko izdarītu nepareizi.Un mūsdienās visi konstrukciju projektētāji strādā ar datorprogrammām,kuras nemaz neļauj aprēķinu izdarīt nepareizi.Viss atkarīgs,kādus inženieris iedod izejas datus.100%,ka Sergetam nebija datu,ka tur braukās ar vibroplati,kas rada dinamisko slodzi,bet dinamiskai slodzei vispārīgā gadijumā ir pārslodzes koeficients.
 • 19
 • 3
Dauņeksterminators>Scorseze
D
Tu esi kaitinoši gudrs, pūlim tādi nepatīk, pūlis grib asinis (tas labi novērš uzmanību no tam, ka paši maitas). Pat vārdu neuzdrošinies bilst kāda aizstāvībai, saplosīs pašu!
 • 2
 • 7
Un kas par inspektoriem
U
kuri neredzēja būvinženiera kłūdas?
Uldis
U
Šī netaisnība kliedz uz Debesīm. Bordān, gaidām rīcību - ja neko citu, tad atkāpšanos.
:)
:
Kaut kas šinī bēdu zemē galīgi greizi aizgājs, laikam jau tāpēc, ka katrs vaino apkārtējos (un krievus), pat ja pats bikses pielicis! KARMA!
VVZ
V
Kas kaut ko saprot no projektēšanas un būvniecības procesiem un katra atbildību, tas piekritīs, ka konstruktoram, kurš "pazaudēja" ievērojamas slodzes no jumta konstrukcijām, un gaisa dārza slodzes vietā paņēma tikai sniega slodzi 70 kg/m2, tādejādi pārslodze bija 6 (sešas, Karl!) reizes lielāka par projektēto, ir jāsēž! Tas par Sergetu. Bet vēl reāls sods bija jāsaņem būvekspertam, kuram vajadzēja veikt pārbaudi. Tāpēc viņš ir eksperts, un saņem par to naudu. Lielu naudu. Pārējie visi ir peškas.
Scorseze>VVZ
S
Principā piekrītu, taču pēc būvniecības likuma, būvlaukumā atbildību par VISU uzņemas būvnieks (ģenerāluzņēmējs) un šajā sakarā no viņa arī visstingrākā atbildība, taču tiesa, liekas to vispār nezin:)
 • 16
 • 5
jānis
j
Skaisti! Apsveicu Latvijas tiesu varu ar kārtējo murgu, ko esat radījuši. Tā turpināt!
:(:(:(:(:(:(:(
:
Kārtējais pierādījums, ka Latvijā jēdziens "tiesiska valsts" kļūst par antonīmu vārdiem "taisnīga valsts"!!!! Tādā gadījumā mums ir pamats bīties no "bezkompromisa tiesiskuma"!!!!
 • 5
 • 2
Pravietisnejaukais
P
Indivīdiem, kuri pieprasa TAISNĪGU TIESU ir vienmēr jābūt gataviem , ka arī paši var tikt tiesāti. VAI PAŠI ESAT TAISNI?
Pravietisnejaukais
P
Jūsu grēki brēc pret debesīm un ir jau sasnieguši Tā Kunga ausis...!
 • 6
 • 0
Kika
K
Ko kliedzat pec asinim- şie tiesājamie 6 gadus seżot uz apsudzeto sola tapat daudz cietuşi. Vai upuru radiem bus viehlak, ja şie cilveki, kas nevelejăs upuru năvi, sēdēs cietumă?
ee
e
Vienu notiesāja. Pārējie aizgāja mājās pasmieties par šo ekstrēmo izklaidi vairāku gadu garumā.
Čop
Č
Tagad mājas palaistie- tātad nevainīgie var pieprasīt kompensāciju.
 • 0
 • 0
Seska Smaka
S
Tas ir Kukū ciema šarms.Nevienam ierēdnim nav jānes itinnekāda atbildība!Pie atbildības sauc sīkos sūdiņus,tos kuriem nav kāposta ar ko Zaķi pacienāt.Tie gan iet sēdēt.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas