Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. jūnijs
Malvīne, Malvis

Latvijas lepnuma stāsts: Kokļu meistara sirdī tautas mūzikas gēns

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
I.Robežnieks
I
Paldies visiem par labajiem vārdiem..."Savējie sapratīs".
Juris
J
Unikāla situācija Latvijā. Ja nebūtu Imanta darba fanātisms, tad kādā stāvoklī būtu Latvijas tautas folklora bez koklēm?
Dace
D
Imanta Robežnieka kokles skan visā pasaulē. Biju pavasarī Madeirā .Un , iedomājieties ! Uz salas, okeāna vidū sastopam latvieti - koklētāju. Jautāju, vai nepazīst mūsu kokļu meistaru ? Protams! Tā ir I.Robežnieka darinātā kokle, ar kuru jaunā māksliniece mums sniedza priekšnesumus.
Fane
F
Man bija gods sveikt Jubilāru kādā apaļā jubilejā.Bija pulcējušies koklētāji no visiem Latvijas novadiem.Protams, bija arī ciemiņi no ārzemēm. Līdz tam biju domājusi, ka kokli spēlē tikai pa vienai un tikai tautas dziesmas. Nekad nebija dzirdējusi , cik skaisti skan vairāku desmitu kokļu izpildījumā muzikāli skaņdarbi! Cik aizkustinoši skan E. Dārziņa "Melanholiskais valsis"'! Neesmu speciāliste, bet domāju, ka ar I. Robežnieka meistara rokām ir atdzimusi kokle , kas latviešiem dod iespēju izteikties , atšķirties šajā multi nacionālajā jūklī.
Voland's
V
nu lūk: tur nav ko saprast ! Latvijas mediji nepieder Latvijai , bet to stilu ( žurnālistu uzvedību) nosaka citas tautas. Un citām tautām mūsu cilvēki nerūp. Tas bija agrāk un tas ir tagad! Latvijai nav ne savas valūtas, ne neatkarības, ne tautas mediju ! Un nav ražošanas līdzekļu - ir tikai meli ko mums bieži uzservē uz zelta šķīvja !
Voland's
V
Man personiski ir nācies sastap daudzus nabadzīgus pensionārus, kas savā laikā būvēja VEFu, Alfu, Straumi – lielos ražojošos uzņēmumus, bet tagad dzīvo tik pieticīgi, ka patiešām tas maz kuram bagātajā valstī sapņos rādītos. nu lūk : Bet tādus jau TV nerāda, jo TV rada tikai veiksmīgos, bet ir tie kuri nav tik veiksmīgi …bet ir cienījami! Latviešu modernā sabiedrība ir kā zvēri ( daudzi tikai uz naudu orientēti ne uz attiecībām), kas ir aizmirsuši savu pagātni un tos kas nesenajā nākotne labi veica darbu Latvijā ! Par kultūru nerunāšu – naudas kārajiem viss ir ieguldījums un pārējais nerūp!
Voland's
V
nu lūk : es tev atbildēšu - Latvijā ir daudz nopelniem bagātu cilvēku, kas ir paveikuši kaut ko svarīgu Latvijai, bet intervē un rāda tikai tos , kas ir saprotami konjunktūrai. Pie varas esošie 1.kārt nerāda tos kam bija nopelni Padomju laikā un kurus var nerādīt - notiek šķirošana gan pēc tautības, gan pēc izcelsmes un Latvijā ir cenzūra . 2.kārt - Latvijā ir daudz īpatņu auto didaktu , sava ceļa lauzēju - personību, ko rietumu kalpi - žurnālisti nevar rādīt jo televīzijas pieder , zviedriem, angļiem un to ir tik stulbi, ka viņi nezina ko nozīmē vairs " personība" - rietumos ir tikai biezie , bet parējie ir diezgan viduvēji ! Lūk un tāpec rietumu pakļautībā esošie mediju, nekad nerādīs parastus laba darba darītājus - viņiem vajag atraktīvus " kranus" , kas var intervijā pastāstīt un platīties! Parastie ir zem mediju interešu strīpas gan politisku, gan ideoloģisku gan tīri saimniecisku iemeslu dēļ. Paklau vai kāds rādīs tv video, ka labam cilvēkam mājās virtuvē viss ir Padomju savienībā ražots un nav bijis neko iespējas nopirkt! To tak mūsu amerikāņu saimieki nepieļaus , kas nosaka toni medijos! Pieļauju ka viņus tas nesatrauc vai par to ka cilvēki ir nabadzīgi daudzi biezie nemaz nezina!
Vārds
V
nesapratu gan šo garo triādi...kam tas īsti veltīts.
  • 0
  • 0
Laimonis
L
Sveiciens Imantam no "Zvaigznītes" cīņubiedra. Lai kokles skan!
Vārds
V
Paldies "Žvaigznī[email protected] tas skan lepni!
  • 0
  • 0
Šeitan
Š
Sveiciens Imantam no Juglas draugiem un veiksmes vēlējumi darbā!
nu lūk
n
1-kārt - nekad neesmu sapratusi, kāpēc mūsu TV katru dienu jārāda vienus un tos pašus ''sejus'', par kuriem viss jau ir zināms, un kāpēc par šādiem cilvēkiem neuzzinām no m'ūsu žurnālistiem, bet no citiem cilvēkiem (lepnumam piesaka ''parastie cilvēki''). Citiem vārdiem - kāpēc filmu par šo cilvēku ir uzņēmusi Japānas, nevis LV TV (no visām - cik? četrām TV?). Šādām, fundamentālām lietām būtu jābūt finansējumam no Kultūrkapitāla fonda vai līdzīgi, nevis tādām muļķībām, kā bieži ir redzēts un dzirdēts.
Krista Pētersone
K
Kas ir domāts ar šī raksta neloģisko virsrakstu? Kā sirdī var būt tautas mūzikas gēns? Kāpēc, runājot par etnogrāfisku praksi, ir jālieto tehnokrātiski pseidozinātņu aizguvumi (bez iespējām veidot racionālas atsauces)? Gēns nav metafora, bet gan ķermeņa uzbūves lieta. Tautas mūziku neanalizē gēnu līmenī, bet atvērtās, praktiskās institūcijās - vietās, kolektīvos, svētkos. Pietiek izmantot šo zinātnes ezotēriku - visu reducēt uz mistisku kodu. Lai zinātne un māksla vairs nepastāv, tikai komentāru izmeši veinaldzīgā iepirkšanās afekta teritorijā.
Juhans
J
Sirmiem matiem, baltu bārdu, - baltu bārdu, vaidu kokle rociņās, - rociņās: Strinkšēja kokle, dziedāja vecais, ikauņiem vāles iz rokām šļuka. /Auseklis (Krogsemju Mikus, Michael Krogsen)/
Voland's
V
Kokle ir izcils instruments. Meistars arī ir unikāls . Esmu viņu saticis. Latvijas lepnums de facto!
ivars graudums
i
Skaisti!

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli2017. gada stāsti

Vairāk 2017. gada stāsti


2016. gada stāsti

Vairāk 2016. gada stāsti


2015. gada stāsti

Vairāk 2015. gada stāsti


2014. gada stāsti

Vairāk 2014. gada stāsti


2013. gada stāsti

Vairāk 2013. gada stāsti


2012. gada stāsti

Vairāk 2012. gada stāsti


2011. gada stāsti

Vairāk 2011. gada stāsti


Jaunumi

Vairāk Jaunumi