Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Nesagaidīja sešdesmitgadi: Zīlītes laikmeta beigas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
vaine
v
Latvijā visam ir beigas, Veiksmes Stāsts taču un Nasing Spešal...
...
.
Labi vien ir,ja taadas bildes uz vaaka drukaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tulohs
t
Un kādas bildes tev vajag? ASV armijas tankus? Nevainīgs un reliģisks esi, pabira?
  • 0
  • 0
Saulkalnes čigāniete
S
Es dancoju un dziedāju,kamēr kropli dabūju...Zīlīti nelasīju,lasīt nemācēju...
Fu
F
Nost jenotu sektu
R
R
Komunistiu onanistu režīms visu iznīcina un izzog.
Baiba Bicēna
B
"Zīlīte" pie manis atnāca sešdesmito gadu vidū. Protams, ar 1. maiju, Oktobra svētkiem, bērnu zīmējumiem un naiviem četrrindu dzejolīšiem, no kuriem daļu laikam bija sacerējuši paši bērni (nez kāpēc prātā aizķēries šis: "Mežā zem sūnām/ Maza sēnīte auga;/Meitene bizītēm brūnām/ Sēnīti plūca - cik jauka!"). Tās peršiņas man lasīja priekšā, bet drīz pati varēju tās izlasīt. Gaidīju šo žurnālu! Bet visvairāk gaidīju "Zīlītes" pielikumu, kurā bija kaut kas izgriežams, izlokāms vai spēlējams. Vēlāk "Zīlīti" nomainīja "Draugs" un "Pionieris", pēc tam "Liesma", "Zvaigzne" un citi toreizējie žurnāli - biju cītīga lasītāja. Atgriezties pie "Zīlītes" iznāca darbā: biju sākusi strādāt tipogrāfijā. Tas vēl bija Ineses Spuras laiks ar neiztrūkstošajiem dzejolīšiem par Lielo Oktobri u.tml. Taču drīz nāca pārkārtošanās un jauna redaktore arī "Zīlītei". Tas bija brīdis, kad žurnāls kļuva lasāmāks. Man joprojām ir mīkla, kas bija tie protestētāji pret visslavenāko "Zīlītes" numuru, jo vismaz manā galā pie mašīnlocītājām, grāmatsējējām un saiņotājām pilnīgi nekādi iebildumi netika celti, un visa tirāža aizgāja uz pasta ekspedīcijas cehu bez mazākās aizķeršanās.
Finks
F
Literatūras un Mākslas gaišais rēgs tur jau priekšā. Kopš 1994. gada. Re kā zirbuļi bez zirgiem iztiek!
kā tas nācās
k
Erotikas kampaņa sākās, bet latviešu sāka palikt arvien mazāk :P
Vārds
V
nāk daktara no austrumiem
  • 0
  • 0
Juhans
J
"Pastāvēs, kas pārvērtīsies". /R. Ainis/ Kur tad ir "Zīlītes" i-neta protāls, kur ir videospēlas?
muļķu zeme latvānija rullē
m
"Dadzis" iznīka akūta humora izjūtas deficīta dēļ. "Zīlīte" un "Ezis" nobeidzās akūta bērnu deficīta dēļ. Bet sūds par bitēm, ka tik medus - mums tak ir NATO un ES! Un kārlis jau sen ir karlīne, bet eģiks joprojām ir ministrs peģiks.
Maija
M
Paldied zīlītei jo man bija grūti saviem puikām izskaidrot kā dzims māsa.Ar zīlītes palīdzību mēs tikām skaidrībā jo māsa piedzima 15 marta rītā dažas dienas pēc zīlītes iznākšanas.Man vēl šodien pēc 27 gadiem ir saglabājies šis zīlītes numurs.žēl ka notiek tā.
Acs
A
Ha, ha, tev sanāca divdomīgi, jo var padomāt - žēl ka bērni tā dzimst :))
  • 3
  • 5
Oto
O
Vienreiz uzdūros "Ezim" kioskā , bet atvainojiet man par nevairāk kā 10 lapam jāmaksā ja nemaldos kādi 3 ero! Nu tur skaidrs ka pirktspēja ir maza.
Linda
L
Piekrītu, ka "Zīlīte" pēdējos gados tiešām izcēlās ar sliktu dizainu, kas neļāva adekvāti uztvert arī to, kas saturā bija labs un interesants, BET man ļoti sāp sirds par to, ka neiznāks "Ezis". Mans puika to bija iemīļojis kopš knapi 2 gadu vecuma, regulāri žurnālam sūtījām zīmējumus, veidojām papīra modeļus, lasījām superīgos, mīļos un asprātīgos Māras Cielēnas stāstiņus un priecājāmies par skaistajām Irēnas Lūses un citu mākslinieku radītajām bildēm. "Ezis" tiešām bija skaists, gaumīgs un ļoti saturīgs žurnāls, cita tāda mazajiem bērniem vispār nav! Kad paskatās to rozā mēslu klāstu, kas izlikti lielveikalu stendos un pievilina bērnus ar iepakojumā pievienotām nekvalitatīvām plastmasas rotaļlietām, tad mati ceļas stāvus, jo laikam taču šie žurnāli tiek pirkti labāk. Bail aizdomāties par šīs situācijas iemesliem. Starpcitu, "Ezis" nemaksāja 3 eur, bet eur 1,69. Domāju, ka reizi mēnesi tas nav daudz prasīts par visu žurnālā ieguldīto darbu. Cik kafijas par šo pašu naudu mēnesī izdzerat? Paldies "Eža" veidotājiem, ka vismaz līdz 5 gadu vecumam manam dēlam reizi mēnesī bija prieks saņemt gaidītu un mīļu žurnālu. Un to saku bez nekādas nostaļģijas pēc padomju laikiem (manuprāt, "Ezis" vispār sāka iznātk 90-tajos). Tas bija lielisks bērnu žurnāls un ļoti vajadzīgs. Mans bērns to gribēja pārlasīt no vāka līdz vākam vairākas reizes. Ļoti žēl, ka tagad vairs tā nebūs un nav arī nekadas alternatīvas.
  • 4
  • 0
kadreiz
k
Krievu laikos mes dzivojam daudz labak!
Vārds
V
labāk nekā pārējā psrs, tagad sliktāk pa lielam kā pārējā eu bet tas ir tikai šajā vienādojumā ārpus tā labāk jums nesalīdzināt
  • 0
  • 0
Raņše podņimaljsa uj
R
a ķeperj davļeņije, kā "jūs" paši runājat
  • 3
  • 2
Senajam
S
Lai kātu necenstos, kropli, smaržot, TU SMIRDI UN TĀDS ARĪ PALIKSI, NEDOMĀJOŠS UN STULBS SAVU SAIMNIEKU .IRSLAIŽA .
  • 5
  • 7
Senais
S
Ar sūdu uz kociņa, es nedomāju rijamo, kaut gan situācija ar to līdz septiņdesmito beigām bija dramatiska, ierindniekiem.
  • 5
  • 10
Vārds
V
Senais tam vārdam 12:04 Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju gan neēda s-dus uz kociņa ( vismaz tie, kas gribēja strādāt, bet darbs,lai kāds, bija). Un bija arī nojausma, jo kā gan citādi LIELĀKĀ daļa būtu tikusi pie tagadējās brīvās, lepnās, BAGĀTĀS Latvijas, ja nebūtu nojausma, uz ko tiekties? :)
  • 7
  • 4
Senais tam Vārdam
S
Iespējams, Jums taisnība, taču tas jau šķiet vistrakākais, ka LIELĀKAI daļai nebija nojausmas par to, kas liegts un nesāciet, lūdzu, par brīvās pasaules mīnusiem, kas ir katra paša izvēles ziņā.
  • 6
  • 9
Senais
S
Protams, tie, kuriem pietika ar rijamo un meliem , pareizāk sakot, sūdu uz kociņa.
  • 12
  • 15
Vārds
V
Kādreiz- kā nu kurš, bet LIELĀKĀ daļa - jā!
  • 8
  • 11
Senais
S
Tā notiek, kad nedzīvo līdzi laikam.
Senais
S
12:04, Jūs vulgarizējiet. Lai kā gribētos, nekur nav iespējams atrast nevienu raksta gabaliņu, ka homoseksuālisms būtu tagad ļoti vajadzīgs un cienījams.
  • 7
  • 8
Senajam
S
Kādreiz homoseksuālisms bija izlaidība, tad slimība,. tagad ļoti vajadzīga un cienīAjama ,IDIOTISMS !
  • 14
  • 8
Dzika
D
Es gan izaugu kopa ar "Ziliti", bet tas bija pats zurnala dzives sakums... Loti interesanti bija! Ja nebija zurnala, likas, ka kaut ka truka... Loti patika zurnals un ari meita ar to izauga, tacu skumji palika, ka zurnala saturu redzeju nesakarigu un prieks berniem nepareizu...
ta nu gan
t
Jā, jā, izaugu ar "Zīlīti", drēbes šuvu pēc "Padomju Latvijas sievietes" piegrieztnēm :) Ar savu nostaļģiju bērnus neieinteresēt. Ja žurnāla veidotāji to nesaprata, tad neko darīt.
  • 4
  • 7

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Mūsu vēsturiskā laime

​Veroties aprīļa sniegputenī un baltajos jumtos pēc tā, ne vienam vien noteikti ienāca prātā doma, ka gribētos būt kur citur. Kādā siltākā un saulainākā vietā. Un nereti kaut kā līdzīgi ir, arī domā...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata