Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ostapenko sasniedz Austrālijas atklātā čempionāta otro kārtu

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko otrdien iekļuva Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vienspēļu sacensību otrajā kārtā.

Pirmās kārtas mačā ar 24. numuru turnīrā izsētā Ostapenko ar 6-4, 6-4 pieveica slovākieti Rebeku Šramkovu.

Ostapenko WTA rangā ieņem 24. vietu, bet viņas pretiniece Šramkova reitingā ir 73. pozīcijā.

Šī bija piektā savstarpējā tikšanās reize, un Ostapenko kontā tagad ir četras uzvaras.

Spēles pirmā seta sākumā tenisistes uzvarēja pa vienam savas serves geimam, bet jau trešajā geimā Ostapenko bija pārāka pie slovākietes serves, panākot 2-1. Jau nākamajā geimā Šramkova breiku atguva, bet septītajā geimā vēlreiz zaudēja savas serves geimā. Seta turpinājumā Latvijas pirmā rakete pārsvaru droši nosargāja, pirmo setu noslēdzot 6-4 savā labā.

Otro setu Ostapenko sāka vēl labāk, divas reizes pēc kārtas nobreikojot slovākieti un izvirzoties vadībā ar 4-0. Šramkova vienu zaudēto geimu atguva, tomēr Ostapenko desmitajā geimā ar trešo mačbumbu pielika punktu spēlei un uzvarēja 6-4.

Šramkova šajā mačā izpildīja vairāk netveramu servju (5 pret 4) un pieļāva mazāk dubultkļūdu (3 pret 4), bet Ostapenko biežāk uzvarēja pie pirmās (81% pret 64%) un otrās serves (43% pret 39%).

Tāpat Latvijas tenisistei bija vairāk tīri uzvarētu izspēļu (25 pret 16), labāka breikbumbu realizācija (67% pret 29%) un lielāks kopējo punktu skaits (66 pret 56). Ostapenko gan pieļāva par divām kļūdām vairāk nekā pretiniece (19 pret 17).

Par iekļūšanu otrajā kārtā Latvijas labākā tenisiste nopelnīja 70 punktus WTA rangā.

Otrajā kārtā Ostapenko pretiniece būs Sjiņjui Vana (WTA 43.) no Ķīnas, kura pirmajā mačā ar 6-3, 6-3 pieveica kvalifikāciju pārvarējušo ukrainieti Anhelinu Kaļiņinu (WTA 178.).

Ostapenko "Australian Open" piedalās 11. reizi, un labākais viņas rezultāts vienspēlēs ir ceturtdaļfināla sasniegšana 2023. gadā. Pērn viņa vienspēlēs izstājās pirmajā kārtā, bet dubultspēlēs otro gadu pēc kārtas sasniedza finālu.

Šramkovai šis bija septītais Austrālijas atklātais čempionāts. Četras reizes slovākiete nespēja pārvarēt kvalifikāciju, reizi apstājās pirmajā kārtā, bet pērn sasniedza savu labāko rezultātu, tiekot līdz otrajai kārtai.

Ostapenko sezonas pirmajā "Grand Slam" piedalīsies arī dubultspēlēs, kur pārī ar taivānieti Suveju Sji ir izliktas ar trešo numuru. Pirmajā kārtā Latvijas/Taivānas dueta pretinieces būs Olīvija Gadeki no Austrālijas un amerikāniete Dezirē Kravčika.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikāciju nepārvarēja Anastasija Sevastova (WTA 186.), bet Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja (WTA 98.) pirmdien ar 3-6, 0-6 zaudēja ranga 13. pozīcijas īpašniecei čehietei Lindai Noskovai.

Pērn par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāju sieviešu vienspēlēs kļuva amerikāniete Medisona Kīza, kura finālā ar 6-3, 2-6, 7-5 pārspēja ranga līderi Arinu Sabaļenku no Baltkrievijas.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi