Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ceļā uz elites valsti

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
EV
E
Jebkur ir interesanti nemurgo. Nesalīdzini smagu darbu ar izdzīvošanas robežu. Demagogs!
zem Igaunijas un Lietuvas
z
Kad reiz tiks beigti atgremoti murgi par to, ka rietumeiropā labklājība sasniegta ilgā ceļā un ka labklājību var sasniegt tikai ilgā laikā un cik ilgi tiks pieminēts komunisma mantojums? Latvijas pirmā republika pēc kara posta, tukšajām fabrikām(kur to iekārtas bija evakuētas uz Urāliem) spēja sasniegt Dānijas līmeni, kamēr blakus esošā agrārā un nabadzīgā Lietuva tajā pat laikā palaida pasaulē pusmiljonu vai miljonu ar migrantiem, jo tā bija valsts ar sagrautu pašapziņu - kuras galvaspilsētu bija okupējuši poļi. Mūsdienās Latvija ir bez nākotnes laukos - Rīga ir pavisam cits stāsts un Rīga patiešām izskatās pat ļoti labi uz jebkuras rietumvalsts pilsētas fona. Bet man, piemēram, Rīga riebjas un ārpus Rīgas tā dzīve nemaz nav tik spoža kā te cenšas mālēt un arī nebūs, jo nav plānots. Rietumeiropa vismaz šajā ziņā atšķiras, ka tā apgalvo ka tās valstis ir priekš cilvēkiem - tajā skaitā migrantiem un pasarg dies pieminēt ka tās ir elites valstis, ko šie kargo kulta pielūdzēji pārpratuši.
Jebkur ir interesanti
J
Ja pašam ir interese. Ne visas rietumvalstis var tikt uzskatītas par bagātām vai arī ir tagad. Norvēģija bija nabadzīga valsts, bet tā patiešām palika bagāta tikai ar naftas ieguves ēru. Īrija pat līdz 1990tajiem bija nabadzīga valsts - salīdzinoši tā bija tādās pašās starta pozīcijās kā Latvija. Portugāle, Spānija un Grieķija - visas šīs valstis ir atkarīgas no lauksaimniecības un arī tagad nav nekādas bagātās valstis - man kaimiņos rietumvalstī dzīvo portugāļi, kas strādā melnstrādnieku darbu un ir satikti arī grieķi. Nemaz nepieminot to, ka bagātajās rietumvalstīs ir nabadzīgi reģioni, kuros ir ekonomiski sliktāka situācija kā ap Rīgu.
  • 2
  • 2
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
P'eteris Strautiņš, Luminor bankas ekonomists: "....Jo vairāk cilvēkiem jau ir, jo mazāk svarīga kļūst iespēja iegūt katru nākamo labumu...." - - - - Tiešām? "Jo vairāk ir, jo mazāk gribas" vai tomēr - "jo vairāk ir, jo vēl vairāk gribas" jeb "apetīte rodas ēdot"??? - - - Strautiņš vēl aicina: "sapņot, riskēt un dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlamies dzīvot" - laikam ar to domājot LV tā saucamo ELITI, kas tieši tā arī ir dzīvojusi pēdējos 30 gadus ar filozofiju "mērķi attaisno līdzekļus"! Vai Strautiņš ir vientiesis vai ciniķis vai kas?
Edge
E
Pēterītis - apzinīgs liberastu ideoloģijas izplatītājs, kurš izkopis šulera prasmes. Darba alga jau nav labklājības līmenis. Ja kas, tad LPSR "bedre" - tā bija 38. vieta ANO Tautas attīstības skalā. Ikviens var ielūkoties Human Development Index - izvērtēt panākto 30 gados.
  • 2
  • 2
Roka
R
Starp citu, kaimiņu rajonā, tika nolaupīts komunistiskās partijas biedrs.
Jantariks un Co
J
Mēs jau esam Elite !!! Tas, lai būtu Jums skaidrs !! ...... Nevis Jūs, bet mēs !!!
EV
E
Kur elite? Parazītu pūstoša bedrē?
  • 5
  • 2
EV
E
Tukšu salmu kaisītāju paaudze . Kāpēc Dienai jāpublicē šie suņu murgi?
spožā nākotne
s
Jauna valsts pārvaldes forma - elites diktatūra nomainīs demokrātisku republiku.
EV
E
Noziedznieki paliek noziedznieki. Viņi nemainās. Noziedzniekus ir jātiesā par tautas apzagšanu!
  • 7
  • 4
Tālis A.
T
Izskatās, ka Strazdiņa darba atreferētājs ir vēlējies būt nesamērīgi oriģināls savos izteicienos.
Pietuck Krustingk
P
Elites valsts ir valstisks veidojums, kas kalpo elites interešu pēc iespējas pilnīgākai apmierināšanai. Tas ir šīs valsts virsmērķis.
Jozefs Funks
J
Ko autors saprot ar "elites valsti"? Vai tā tiek uzcelta tad, kad cilvēki, kuri nepieder elitei ir aizbraukuši no valsts projām vai iznīkuši dabiskā ceļā? Šķiet, ka grāmatas autors jauc terminus "elites valsts"un "elitāra valsts".
jāierauj
j
Mēs esam elitāri!!! Mēs esam vareni!!! Uz to mums atkal jāierauj!!!
EV
E
Noziedzīgais meli Strautiņ! Izmaksā sākuma godīgi algu cilvēkiem un notiesā visus noziedzniekus valsts pārvaldē un tad kaut ko raksti. Pretīgi lasīt ciniskus melus un liekulību! Kāda elites valsts - LV IR BOMŽATŅIKS AR ZAGĻIEM ! NESAUC ZAGĻUS PAR ELITI - VIŅU VIETA CIETUMĀ!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Uzņēmumi aizstās skolas?(8)

Darba tirgum mainoties straujāk nekā akadēmiskajai videi, politiskā līmenī norisinās diskusijas par nepieciešamām pārmaiņām izglītības saturā. Pagaidām darba devējiem bieži nākas plātīt rokas, redzo...

Smags, bet interesants laiks(6)

Stingrie pasākumi Covid-19 ierobežošanai ir negatīvi ietekmējuši gandrīz visas Latvijas tautsaimniecības nozares, uzskata Ekonomikas ministrija (EM).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses