Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta
Aiz šiem balsojumiem stāv arī uzticības zaudēšana ultraliberālajai vērtību sistēmai

Divas ļoti atšķirīgās Eiropas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Istoričeskijs
I
Hitlers (vairāk gan attiecībā uz Vāciju) un it īpaši Napoleons - viņi zināja kas traucē Eiropas nākotnei un kur ir Eiropas dzīves telpa.
piparam
p
Krievijas impērijā vēl 20.gadsimta sākumā komieši savā etniskajā teritorijā bija tuvu pie 100%, pat PSRS sākumā 1926.gadā viņi savā dzimtenē bija 92,2%. Bet tagad viņu tur ir tikai 23,7%, turklāt trešdaļa no viņiem pat vairs neprot komiešu valodu. Latvieši Latvijā 1944.gadā bija vairāk nekā 80%, 1989.gadā - mazāk nekā 52%.
reptilim
r
Arī spāņu skaits ir mazāks par 50%. Tieši tāpēc kataloņiem ir tik pirmajā mirklī nesaprotami labvēlīga attieksme pret imigrantiem. Visas Eiropas tautas ir pret imigrāciju, bet kataloņi pat. Tāpēc, ka viņi ir iemācījušies padarīt imigrantus par saviem sabiedrotajiem pret spāņiem. Kataloņi kopā ar imigrantiem veido vairākumu.
 • 1
 • 1
reptilis
r
Redziet,Jūs pats uzrakstījāt visu -katalāņu ir mazāk par 50% :))...un viņiem nav ne mazāko izredžu demokrātiskā miermīlīgā ceļā izstāties no Spānijas,protams,ja Spāņi paši negribēs.
 • 6
 • 2
reptilim
r
Viņi ne tikai mācās kataloņu valodu, viņi kataloņu valodā mācās visus citus priekšmetus. Ja Katalonijā spāņiem būtu spāņu skolas, tad kataloņu valodas stāvoklis būtu daudz ļaunāks. Katalonijā kataloņi ir tikai aptuveni 40%. Vēl 45% ir spāņi, un tad vēl 15% ir arābi un citi imigranti. Mācoties kataloņu valodā, daudzi imigrantu bērni kļūst labvēlīgāki tieši Katalonijai. Tāpēc par Katalonijas neatkarību ir aptuveni puse Katalonijas iedzīvotāju. Un aptuveni puse iedzīvotāju runā kataloņu valodā. Nesen kāda aptauja uzrādīja, ka 44% grib neatkarību, 48% izvēlas palikt Spānijā. Bet uz jautājumu, ja rīt būtu referendums, tad par neatkarību balsotu 46% (pat vairāk nekā tie, kas grib neatkarību iepriekšējā jautājumā), pret 25%, bet pārējie uz referendumu nemaz neatnāktu. Rezultātā ap 2/3 nobalsotu par neatkarību. Aptuveni pusei, kas labprāt paliktu Spānijā, tas tomēr nav tiks svarīgs jautājums, lai nāktu uz referendumu.
 • 4
 • 1
reptilis
r
Tikai daļēji var piekrist:))),lai cik migranti mācītos katalāņu valodu....,viņi tāpat,kā vilks uz mežu...,tā viņi uz Spāniju tiecās.
 • 3
 • 1
reptilim
r
Būtu daudz sliktākā stāvoklī nekā Katalonija. Katalonijā jau 40 gadus visa izglītība ir tikai un vienīgi kataloņu valodā (Katalonijā nav spāņu skolu) un vairāk nekā 90% iedzīvotāju prot kataloņu valodu (pat ja ikdienā tajā runā tikai puse iedzīvotāju). Dīvainā kārtā neatkarīgajā Latvijā jau 30 gadus tiek saglabāta izglītība krievu valodā.
 • 4
 • 4
reptilis
r
...tieši tā -10-15 gadi un Latvija būtu mūsdienu Katalonijas stāvoklī iedzīvotāju sastāva un identitātes ziņā...
 • 6
 • 2
Arik Nippel
A
Aicina atpazīt vīrieti, kurš nenormāli lielā ātrumā pa Barona ielu ar elektrodēli stūmis smago traktōru Kirovets K-600. Visa svetā vārdā, lūdzam šo neprāti atsaukties un paskaidrot mūsu sabiedrībai, cilvēcei, kā tas ir iespējams? Šādas darbības ir vērtējamas kā noziegums pret cilvēci. Kādai sirmgalvei no redzētā bija novērojama neatgriezeniska veselības pasliktināšanās, savukārt kadam pusaudzim no redzētā nokrita dibens. Mēs lūdzam, nē, mēs pieprasām atpazīt šo cilvēku. Vīrieša meklēšānā lūdzam piesaistīt Valsts Policiju, kā arī Ihtiandru un Lāci Mihailovu. Mēs lūgsim Dievu Jehovu lai viss izdotos, PALDIES.
reptilis
r
Runājot par Franciju un Vāciju ideju un vērtību līmenī...- visi ceļi no virsotnes ved uz leju:((( kāpiens uz leju jau sen ir sācies. Jautājums ir tikai - cik ātri tas notiks? Latvijai,protams,tas nepaies garām. Un ,ja kāds domā,ka Krievijai ir labāka nākotne,tad ,lai nesacerās - Krievijā etniskie krievi izmirst daudz ātrāk nekā pat ES iedzīvotāji un tiek aizvietoti ar musulmāņiem no Kaukāza un Vidusāzijas.
reptilis
r
Patiesībā Latvijai un latviešiem neviens variants nenāca par labu...latviešiem,kā lietuviešiem nevajadzēja stāties leģionā...,bet ar attālinātu skatu viegli muldēt:(((....,jau 1943.gadā Latvijā visiem bija skaidrs,ka Vācija karu zaudēs...un es domāju,ka Vācijā arī ,jo tas bija resursu karš....
 • 2
 • 2
Dostojevskis>Reptilis
D
Bet latvieši "saglabājās" tikai pateicoties Sarkanās armijas uzvarai pār nacistiem... lai arī ar blaknēm... .
 • 3
 • 4
reptilis-Pipars
r
Jums ir tāda doma,kā latviešiem un Latvijas iedzīvotājiem pirms otrā Pasaules kara ,kuri dzīvoja informācijas trūkumā par notiekošo Krievijā un tagad"" dzīvo"" propagandas TV kanālos. Un ar propagandu Krievijā vienmēr viss ir bijis kārtībā:))) Pirms otrā Pasaules kara ( visi zināja ,ka tāds būs) lielā sabiedrības daļā bija atmiņas par carisko Krieviju un doma bija tāda- zem vāciešu ""ordnunga""nez vai latvieši saglabāsies,bet krievu ""bardakā""varbūt kaut kā izlocīsies:)))...liels bija pārsteigums,ka tā nav tāda Krievija,kādu to atcerās...un par kādu bija dzirdēts no komunistiskajiem propagandistiem:)))
 • 5
 • 2
Pipars to reptilis
P
Manā skatījumā jums "paspruka" morāli ētiski nepareizi nostādīts jautājums par tā teikt - labāku nākotni (jeb par sviestmaizi)... Jautājums ir jāuzstāda par valstu identitātes un kulturālo vērtību saglabāšanu. Kurā pusē ir lielāka iespēja saglabāt savas kultūretniskās saknes, valodu, rakstību utt. eiropas savienībā vai Krievijas sastāvā...? Ja mēs pieejam šiem jautājumiem balstoties uz faktiem tad redzam ka cariskās Krievijas sastāvā un arī pēc tam mēs guvām iespēju vērt vaļā savas nacionālās skolas, attīstīt savu rakstību valodu utt. Pie kam nenoliedzams ir fakts ka iedzīvotāju skaita dinamika neskatoties ne uz ko Latvijā bija pozitīva! Uz šodienu kaut esam ar "sviestmaizi" redzam ka mūsu valsts piederīgo skaits samazinās, valsts un iedzīvotāju parādi ir pieauguši vēl līdz nekad nebijušam līmenim! rodas jautājums ko nākotnē mums izvēlēties apgrauztu sviestmaizi vai savu identitāti?
 • 5
 • 7
to ultra
t
Obamas, Merkeles un Makrona politika jau sen tiek saukta par dekonstruktīvismu.
ultrai
u
Vari būt drošs, ka Obamas, Merkeles un Makrona politiku neviens nekad nenosauks ne par Renesansi, ne par Jugendstilu.
Dostojevskis
D
Sanāk, ka aiz "dzelzs priekškara" gaļa ir maitājusies mazāk... .
ultraliberāls postmodernisms
u
Līdz šim likās, ka jēdzienu "postmodernisms" attiecina tikai uz mākslu un literatūru. Laikam būšu kļūdījies. Vai arī literatūra caur Sedlenieku ienāk politikā.
Irlielāmērāticams
I
ka jāsāk no pamatiem... jāsaprot, kāpēc vispār indivīdos ir vēlme sacensties.
 • 3
 • 2
> Irlielāmērāticams
&
Tomēr vislabāk būtu, ja cilvēki nejustu vēlmi sacensties viens ar otru jebkādu iemeslu iniciētā (tostarp "smalku terminu" proponēšanas jeb "pietukkrustiņošanas" atkarības) bērnišķīgi glupā krāniņstaipīšanā... .
 • 3
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka Tu neesi kļūdījies, bet nedaudz atpalicis. Tā nav liela nelaime, to var viegli labot. Protams, labāk būtu, ja cilvēki nejustu vēlmi sacensties viens ar otru smalku terminu tamborēšanā... .
 • 6
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē