Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
"Darbos veselības nozare nav prioritāte esošajai valdībai," uzskata LLSA vadītājs Valts Ābols

LLSA: Mediķiem solītais makā nekrīt

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Kx
K
Un tagad es gribētu komentārus par, piemēram, Rēzeknes slimnīcas darba kvalitāti. Ārsts atkārtoti demonstrē nolaidību, kas beidzas ar smagām sekām (pat nāvi), bet ne slimnīcas vadība, ne ārstu biedrība, ne Veselības inspekcija neredz problēmu. Nekādu. Kāda vilka dēļ šajā sū.. bedrē būtu jālej papildus miljoni???
izdāļā populismam
i
Šī valdība labāk naudu izdāļā stulbam populismam, ko sauc par diferencētu neapliekamo, kur bonusu saņem katrs, kuram ir neliela legālā alga, nevis koncentrē līdzekļus valsts tiešo pienākumu izpildei.
Briesmīgi ir tas, ka
B
slimnīcas pieņem tikai pacientus ar akūtām traumām, bet atsakās ārstēt hroniskos slimniekus. Hronisks slimnieks esot, ja slimība sākusies pirms 5 dienām! Pēc kāda laika varbūt izdomās viņus apšaut? Vai tas ietilpst genocīda plānā?
rūgtā patiesība
r
Būtu arī vērtīgi papētīt, par cik % ir augušas algas dažādiem slimnīcu darbiniekiem, teiksim, kopš 2010. gada: māsām, sanitāriem, ārstiem, administrācijai. Man ir nelāgas aizdomas, ka slimnīcu administrācijai (valdēm, grāmatvežiem, PRistiem, juristiem utt.) algas ir augušas nesamērīgi straujāk nekā ārstēšanas procesu nodrošinošajam personālam un palīgpersonālam. Varbūt, pirms piešķirt simtiem miljonus, jāsakārto algu pieauguma un atlīdzības noteikšanas jautājums, citādi var gadīties, ka no tiem miljoniem vislielākais algu kāpums būs atkal vadībai, PR skuķim un juristiem.
rūgtā patiesība
r
Pats šis Valts Ābols no Bērnu slimnīcas, kur ir Valdes loceklis, pagājušajā gadā algā ir saņēmis 63405.31 eiro. Uz rokas. Tātad pāri par 5000 mēnesī uz rokas. Vai tiešām tas ir samērīgi apstākļos, kad slimnīca gandrīz vai nefunkcionē māsu trūkuma dēļ, kurām algas ir tādas, ka viņas nemaz nevar par tādām atļauties strādāt, jo nevar Rīgā atrast un apmaksāt sev dzīvesvietu vai izbraukāt no tālākas vietas. Kāda ir garantija, ka, piešķirot visus prasītos miljonus, tā nauda tiešām tiks māsām un praktizējošajiem ārstiem, nevis Valdei? Kāda ir garantija, ka nebūs tā, ka māsai pacels algu par 20 eiro, bet Valde sev par 2000 eiro? Pirms dot naudu medicīnai, ir vajadzīgs pamatīgs audits šajā nozarē. Un jānošķir maksas medicīna no valsts medicīnas. Tie, kas strādā valsts sektorā, nedrīkst strādāt privāti, lai valsts slimnīcas nebūtu vieta, kur ārsts ieskrien uz pusstundu dienā galvenokārt, lai reklamētu pacientiem savu privātpraksi.
?
?
Vai gadījumā nav tā, ka slimnīcas ir tās, kas izlemj savu finansējumu nevis izmaksāt algās, bet pirkt ļoti dārgu aparatūru, kuru nereti nemaz nemāk lietot vai ar kuru kāds korifejs haltūrē, pieņemdams tikai ārpus kvotām un taisīdams klīniskos eksperimentus, kas ir visai ienesīga blakusnodarbe? Kā tur ir, ko? Cik daudzi pacienti par VALSTS LĪDZEKĻIEM izmeklēti un ārstēti, piemēram, ar skandalozu aparātu, ko nopirka kā spēlmantiņu urologam Lietuvietim? Kaut 1 tāds atradīsies? Vai visi Lietuvieša maksas pacienti? Vai vispār aparāts stāvējis noputējis kaktā?
hi, hi, hi
h
urologa spēļmantiņa...
  • 3
  • 0
citu vidū
c
Iespējams, ka pasaulē neviena valsts nevarētu nodrošināt Latvijas mediķu negausīgās daļas rījību.
To Valts Ābols
T
Visbītamākās sekas radīja medicīnas iekārtu prihvatizācija, kad medicīnas personāls masveida izmantoja valsts medicīnas iekārtas lai uz tām taisītu savas naudas....
Knābis
K
No kurienes Latvijas lielo slimnīcu asociāciju un līdzīgas NVO erzacapvienības gūst finansējumu. Vai LLSAm tiek veiktas iemaksas no lielo slimnīcu budžeta?
Rābis
R
Vai tad lielās slimnīcas nav valsts? Vai tad tās ar tagad pa kluso jau prihvatizētas?????
  • 3
  • 1
tā gan
t
Visi pakalpojumi ir nereāli dārgi-vieglāk nosprāgt nekā maksāt.
Žoriks
Ž
Kad runā par naudu acis sāk spīdēt kā hameleonam uz treknu mušu.
.
.
Mediķi visu laiku grib, lai viņiem vairāk un vairāk kristu makā, bet pacientiem no tā nekļūst labāk- drīzāk situācija pasliktinās. Ne pieejamāki, ne efektīvāki, ne mazāk rijīgāki dakterīši nekļūst. Ar netīru mietu viņi jāpadzen, un jāveido jauna sistēma.
Kur tad paliek tās naudas,ko maksā par vizītēm pie ārsta,par katru niecīgo pārsiešanu pie māsiņas? Maksā,maksā,maksā,bet jēgas nekādas.
  • 8
  • 1
Draudzes pērminderis
D
Laikam cierē uz Ķera vietu. Cik ta pašam alga?
būs
b
vairāk kā Ķerim...
  • 5
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Politiski kriminālā autoritāte(21)

Viens no argumentiem, kādēļ tiek sargāta tiesā par vainīgu atzītā Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara (AP) politiskā karjera, ir iebilde, ka par vainīgu viņš atzī...

Lai būtu vienādi nosacījumi

Nesen Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra paziņoja, ka sākas 2020. gada tūrisma sezona, kuras vadmotīvs ir – Atklāj Latviju droši!. Gatavību tūrisma sezonai ir apliecinājusi arī Lauku tūrism...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē