Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LOSP vadītājs: Vasaras sezonā lauksaimniecībā iztrūkst vismaz 20% darbaroku

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
ieteikums
i
Treibergam nenāktu par ļaunu pašam izkustīnāt savas krunkas uz sāniem.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ja viesstrādnieki var novākt dārzeņus Anglijā un Vācijā, kāpēc viesstrādnieki nevar novākt dārzeņus Latvijā?
Latvijastēls
L
Esmu ievērojis latvju lauksaimnieku sejas, kad viņi televīzijas kameru priekšā sūdzas par grūto dzīvi. Ieskatieties uzmanīgi... lai cik bēdīgs stāsts arī nebūtu... vienā lūpu kaktiņā stabili turas smīns.
Pareizaisjautājums
P
Kāpēc tiek minēti 20% , nevis 20 procent-punkti?
rūgtā patiesība
r
Man zināmie lauku skolotāji ir diezgan labi situēti un savā atvaļinājumā atpūšas, ceļo, nevis iet 14 stundas vergot aizauguša upeņu tīrumā. Jaunieši strādātu, ja varētu izvēlēties savām spējām atbilstošu stundu skaitu. Ja jai tiešām būtu tāds darbaroku trūkums, būtu priecīgi arī par to, ka jaunieši atnāk sākumā pastrādā 4 stundas, tad, kad pierod pie slodzes, tad vairāk. Bet nu līdz tādam kosmosam mūsu lauku subsīdiju baroni aizdomāties nespej, tik brēc, lai ieved šiem viesstrādniekus, kas būs beztiesiski un savā izmisumā darīs visu, ko liek.
rūgtā patiesība
r
1) adekvāts atalgojums; 2) normāla garuma darba diena, ņemot vērā, ka tas ir fizisks darbs zem klajas debess (lietus, karstums, insenkti), nevis padsmit stundas; 3) pauzes, ēdināšana, tualetes (lai sievietes var cilvēcīgi tamponus nomainīt), normāla izmitināša a vau transports + normāla attieksne, un būs jums strādnieki. Lielākā daļa no tiem, kas vaimanā, ka nav, kas strādā, neko nemaksā un to pašu nereti nesamaksā, sagaida, ka strādnieki uz viņa čuhņu nokļūs paši (diez vai tiem, kas pretendē uz ogu vākšanu, ir savas mašīnas) un liek strādāt padsmit stundas un bez brīvdienām, ko tie paši skolēni nespēj. Cilvēki labprātāk iet mežā lasīt un nodot mellenes un sēnes, jo tā vatot labāk mopelnīt un var strādāt, cik pats spēj.
>:-)
&
Ko? Nav vairs tik daudz, izmisumā iedzīto, kuri par 5€ , paciņu cigarešu un pāris litriem alus dienā, gāztu iekšas ārā, lai tikai budzis ikrus rītu, uzdzerot šampanieti :D
Par vēdera tiesu?
P
Tirgus ekonomikā visu nosaka pieprasījuma-piedāvājuma likums. Ja ir darbaroku deficīts, tātad - piedāvātās algas ir par mazu.
Kriksis
K
Logiski.Ja nav kas lauksaimniekiem strada,lai darbojas pasi,un necikst.nav ko sagrabties,ja pasi netiek gala.doma ka iebrauceji tadi auni?
  • 4
  • 0
Ice
I
Varbūt lauksaimniekiem jāizkāpj no džipiem un jāmaksā lielākas algas strādniekiem!!!

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Visaptveroši pēta Covid-19 sekas(1)

Par Latvijas dažādu jomu ekspertu sāktajiem pētījumiem Covid-19 seku mazināšanai intervijā Romānam Meļņikam stāsta RSU profesore Ludmila Vīksna.

Arī reģioni ir perspektīvi

Nesen kāda Vidzemes novada pašvaldības līderis sociālajos tīklos izklāstīja kredītņēmēju pieredzi – cilvēki vēlas iegādāties māju, bet bankas piedāvātie nosacījumiem kredītam ir ļoti neizdevīgi, ner...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē