Latvijā patērētās dabasgāzes apmērs šogad astoņos mēnešos samazinājies par 9,8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.
Gāzes patēriņa samazināšanos pērn galvenokārt noteica augstā cena, siltais klimats un bailes par tās deficītu, taču nav pārliecības, ka arī turpmāk patēriņš samazināsies, jo vismaz šobrīd gāzei alternatīvu nav, intervijā aģentūrai LETA teica AS Latvijas gāze valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.
Nākamajā apkures sezonā gāzes deficīts mūsu reģionā nav prognozējams, bet cenas, salīdzinot ar 2020.- 2019.gadu, visdrīzāk, būs augstas, intervijā aģentūrai LETA teica AS Latvijas gāze valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.
Nīderlandes biržā Title Transfer Facility (TTF) dabasgāzes cena otrdienas pēcpusdienā samazinājusies līdz 56 eiro par megavatstundu salīdzinājumā ar 57 eiro par megavatstundu pirmdienas pēcpusdienā.
Gāzes cenu griestu ieviešana Eiropas Savienībā, pabeigtais gāzes cauruļvads starp Poliju un Norvēģiju, kā arī vairāki pabeigtie sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļi nozīmē, ka spekulatīvais spiediens uz gāzes cenām ir beidzies, intervijā stāstīja AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.
Pašreizējā ziema gāzes cenām ir nākusi par labu, jo, neskatoties uz to, ka dabasgāzes cenas līdz ar aukstāka laika iestāšanos ir pieaugušas, tās joprojām ir būtiski zemākas nekā augustā un septembrī, turklāt rudens mēneši bija netipiski silti, kas gāzes cenu vēl vairāk samazināja, trešdien Latvijas Bankas ekspertu sarunā Inflācija: toreiz un tagad atzina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) izpilddirektors Jānis Miķelsons.
Gāzes cena Eiropas biržās trešdien būtiski samazinājusies un nokritusies līdz zemākajam līmenim kopš jūlija beigām saistībā ar ziņām, ka Itālija turpinās saņemt gāzi no Krievijas valsts dabasgāzes koncerna Gazprom.