Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

Karjera

Prasmēs balstīta darbā pieņemšana - ceļš uz dzimumu vienlīdzīgu atalgojumu

Darba samaksas atšķirība vīriešu un sieviešu starpā ir daudz diskutēta sociālā un ekonomiskā problēma, kas joprojām pastāv daudzās valstīs, tostarp Latvijā. Lai gan pēdējos gados notikušas pārmaiņas darba tirgū un sabiedrībā, kas ir veicinājušas diskusijas un iniciatīvas šajā jomā, tomēr joprojām problēma ir aktuāla, kuru iespējams risināt ar prasmēs balstītu pieņemšanu darbā.

Mūsdienu uzņēmumu izaicinājums: Kā piesaistīt un noturēt labu darbinieku?

Tikpat aktuāls jautājums kā "Ēst, lai dzīvotu vai dzīvot, lai ēstu?" ir jautājums – "Dzīvot, lai strādātu, vai strādāt, lai dzīvotu?" Kas jādara, lai cilvēki neņemtu darbu uz mājām, tā atņemot brīvo laiku sev un savai ģimenei, un neizdegtu? Kas ir darbinieku labbūtība un kā to nodrošināt? Kā atrast darba devējam vispiemērotāko darbinieku, bet darba ņēmējam – savām zināšanām un prasmēm atbilstošu uzņēmumu? Saruna ar AS 4finance Latvija personāla vadītāju Janu Liepu.

Apmaksā studijas darbiniekiem © DIENA

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tajos precizētas normas attiecībā uz darba devēja kompensācijām un nodokļa atvieglojumiem saistībā ar veselības apdrošināšanu, darbinieka izdevumiem saistībā ar attālināto darbu un mācību izdevumiem. Kopumā šīs izmaiņas vērtējamas pozitīvi.

Vairāk Karjera