Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vieglatlētika

Valmieras maratonā triumfē Krūmiņa un Kaimiņš

19. septembrī Valmierā norisinājās Skrien Latvija Valmieras maratons 2021. Maratona distancē nepārspēts palika Kristaps Kaimiņš, 42,195 kilometrus veicot divās stundās, 35 minūtēs un 34 sekundēs, vēsta rīkotāji.

Olimpietes Eiduka un Marhele uzvar Stirnu buka 3.posmā Kandavā

Pagājušo sestdien Kandavā notikušajā populārā taku skriešanas seriāla Stirnu buks 3.posmā pie uzvarām tika 2018.gada Phjončhanas Olimpisko spēļu 44.vietas ieguvēja distanču slēpošanā Patrīcija Eiduka, kā arī 2016gada Rio Olimpisko spēļu 61.vietas ieguvēja maratonā Ilona Marhele. Kandavā tika sasniegts šīs sezonas rekords dalībnieku skaita ziņā – vairāk nekā divi ar pusi tūkstoši skrējēju, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

FOTO: Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā

13.augustā norisinājās svinīga ceremonija, atklājot atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu. Ar klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un izcilā soļotāja Jāņa Daliņa mazdēli Pēteris Daliņš un Andrejs Jānis Daliņš ar ģimenēm. Vakarā Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā atklāja Valsts prezidents Egils Levits, informē Valmieras novada pašvaldība.

Vieglatlēti aiz Igaunijas, bet priekšā Lietuvai © DIENA(1)

Viens solis uz priekšu sperts, bet ziemeļu kaimiņi joprojām spēcīgākie. Latvijas vieglatlēti atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās ar 257 punktiem ieņēma otro vietu, par septiņiem punktiem apsteidzot Lietuvas komandu (250), bet krietni atpaliekot no Igaunijas vieglatlētiem (295).

Cerība uz pjedestālu © DIENA

Gada lielākās pašmāju sacensības triatlonā 8. augustā notiks Mežaparkā, kur par medaļām Eiropas junioru kausa posmā cīnīsies spēcīgākie jaunie triatlonisti.

Triatlonu iemīl arī mūziķi © DIENA

Pērn Ventspilī ar desmit sportistu dalību notika vēsturē pirmais mūziķu triatlons, bet jūlijā Smiltenē Latvijas čempionātā vidējā distancē cienījami startēja dziedātājs Kārlis Būmeisters.

Parīzes olimpiskā cerība © DIENA

Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss drīz pēc stāšanās amatā pavēstīja, ka viņa mērķis ir panākt, lai 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm kvalificējas viens Latvijas triatlonists. Tolaik tas daudziem skeptiķiem lika smīnēt, tomēr juniora Artūra Liepas šīs sezonas sportiskā forma ļauj cerēt, ka šāds ambiciozs plāns varbūt arī nemaz nav tik nereāls.

Tiesnešiem nepatīk Latvijas soļotāju tehnika, uzvaru gūst polis Tomala © DIENA(1)

Latvijas soļotājs Ruslans Smolonskis piektdien kļuva par pirmo Tokijas olimpisko spēļu 50 kilometru distancē diskvalificēto sportistu, kamēr Arnis Rumbenieks ātri nopelnīja divas piezīmes jeb sarkanās kartītes, bet spēja finišēt 37. vietā starp gandrīz 60 sportistiem, kas uzsāka sacensības. Par čempionu kļuva poļu sportists Davids Tomala.

Turpinās tikai viena © DIENA

Pretēji vietām sezonas rangā olimpiskās kvalifikācijas sacensībās sarindojās Latvijas šķēpmetējas. Madara Palameika pārsniedza 60 metru atzīmi un ar sezonas labāko rezultātu (60,94) ieguva pēdējo ceļazīmi uz finālsacensībām. Anete Kociņa ar 58,84 metrus tālu metienu ieņēma 21., Līna Mūze ar 57,33 metriem – 26. vietu. Piektdien finālsacensībās startēs 12 labākās šķēpmetējas.

Vairāk Vieglatlētika