Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Rumānijas mediķu izmisuma kliedziens par nevakcinēto dēļ radušos katastrofu © DIENA(3)

Pretēji Eiropas valstīm ar augstu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri, kuras strauji atceļ koronavīrusa izplatības mazināšanai noteiktos ierobežojumus, daļa Austrumeiropas valstu ar zemu vakcinācijas aptveri spiestas atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem, jo saslimušie nevakcinētie ir pārpildījuši slimnīcas, radot katastrofālu situāciju veselības aprūpē.

Polija nostiprinās robežu ar Baltkrieviju, būvējot pamatīgu žogu(2)

Ņemot vērā pēdējā laikā pieredzēto nelegālo migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas, Polija vēlas pastiprināt robežas aizsardzību, uz robežas ar Baltkrieviju izbūvējot pamatīgāku robežas žogu, nekā tas ir šobrīd, paziņojis Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Kaminskis.

Francija ievieš plastmasas iepakojuma aizliegumu © DIENA(3)

Cenšoties ierobežot plastmasas iepakojuma daudzumu, kas nonāk atkritumos, Francijas valdība paziņojusi, ka no nākamā gada janvāra aizliegs izmantot plastmasas iepakojumu lielas daļas augļu un dārzeņu tirdzniecībā, vēsta France24. com. Valdība publicējusi ap 30 augļu un dārzeņu veidu sarakstu, kurus no 1. janvāra nedrīkstēs iepakot plastmasas izstrādājumos. To vidū ir puravi, baklažāni, lielie tomāti, āboli, banāni, apelsīni. Šis saraksts tiks papildināts līdz 2026. gadam.

ES un Irāna atsāk kodolpakta apspriešanu

Augsta ranga Eiropas Savienības (ES) diplomāts šonedēļ dosies uz Teherānu, lai atsāktu sarunas par pasaules lielvaru un Irānas kodolpaktu, vēsta ziņu aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz avotiem.

Čehijas jaunās valdības tapšana var kavēties © DIENA(1)

Čehijas prezidenta Miloša Zemana veselības problēmu dēļ var aizkavēties jaunās valdības veidošana pēc pagājušonedēļ notikušajām parlamenta vēlēšanām. Šāds notikumu pavērsiens varētu ļaut amatu ilgāk saglabāt pašreizējam premjeram Andrejam Babišam. Viņa izredzes izveidot vairākuma koalīciju ir tuvas nullei, taču politologi prognozē, ka pēc atveseļošanās Zemans veidot valdību aicinās tieši populistiskās partijas ANO līderi.

ECT noraida bērnu seksuālās izmantošanas lietu pret Vatikānu(7)

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien noraidīja lietu, ko bija iesnieguši katoļu priesteru seksuālās izmatošanas iespējamie upuri, kas vēlējās saukt pie atbildības Vatikānu, apgalvojot, ka Svētais Krēsls guvis labumu no suverēnajām valstīm esošās tiesiskās imunitātes.

ES sola atbalstu Afganistānai miljarda eiro apjomā(2)

Eiropas Savienība (ES) otrdien solīja atbalsta pasākumu kopumu Afganistānai viena miljarda eiro apjomā, lai "novērstu milzīgu humāno un sociāli ekonomisko sabrukumu", pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.