Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Kino/TV

Noskaties Matīsa Kažas dokumentālās filmas Klejotāji treileri

Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas Klejotāji, un filmas pirmizrādes gaidīšanu ievada treilera publicēšana. Klejotāji būs stāsts par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. Filmas pirmizrāde gaidāma 5. martā, uzreiz pēc tam tā būs skatāma kinoteātros un īpašajos seansos visā Latvijā, informēja NKC vecākā referente Kristīne Matīsa.

Triestes starptautiskajā kinofestivālā balvas saņem divas Latvijas spēlfilmas

Itālijā, Triestes starptautiskajā kinofestivālā, diviem filmu projektiem piešķirta Itālijas un Baltijas kopražojumu attīstīšanas balva, un viens no tiem ir Latvijas režisores Lindas Oltes topošās spēlfilmas Māsas projekts. Citu balvu festivāla industrijas sadaļā saņēmis arī režisora Jura Poškus gandrīz gatavās spēlfilmas projekts, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Skaties kino un brauc uz Briseli © DIENA

Kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar jauniešu organizāciju Jest; aicina skolas vecuma jauniešus apmeklēt divus kinolektorija Cikls skolu jaunatnei: Eiropas kinolektorijs seansus un piedalīties viktorīnā Ko tu zini par Eiropas kino? Viktorīnas uzvarētājs saņems galveno balvu – braucienu visai klasei un diviem pedagogiem uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Pilnīgs izmisums. Režisors Kārlis Lesiņš stāsta par nepieciešamību sarunāties un atmiņām © DIENA

Dzīvot, nevis eksistēt! – ar šādu devīzi tiek pieteikta jaunā režisora Kārļa Lesiņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Izmisums, kas patlaban ir skatāma Latvijas kinoteātros. Pirms divarpus gadiem šī kinodarba veidošana tika atbalstīta Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammā Mikrobudžeta filmu ražošana kopā ar jaunās režisores Alises Zariņas topošo kinodarbu Blakus, kas uz lielajiem ekrāniem iznāca pagājušā gada pavasarī un izpelnījās Latvijas kino balvu Lielais Kristaps 2019 par labāko scenāriju.

FOTO: 10 interesanti fakti par filmu Piļsāta pi upis(1)

Ceļu pie skatītājiem uzsākusi Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma Piļsāta pi upis/Pilsēta pie upes. No 17. janvāra filmu var noskatīties Latvijas kinoteātros, vairākos no tiem paredzēti speciālseansi ar radošās grupas piedalīšanos.

Critics' Choice godalgu ceremonijā triumfē Reiz Holivudā

Kino godalgas Critics' Choice ceremonijā svētdien Santamonikā, Kalifornijā, kā labākā filma tika godināta režisora Kventina Tarantīno lente Once Upon a Time... in Hollywood (Reiz Holivudā), kas tagad nostiprinājusi līdera pozīcijas cīņā par Oskaru godalgām.

Bijušajā Viļņas Lukišķu cietumā filmēs Netflix seriālu Stranger Things

Pasaulē populārā straumēšanas kompānijas Netflix seriāla Stranger Things ceturto sezonu paredzēts filmēt Lietuvā, tai skaitā bijušajā Viļņas Luķišķu cietumā, no kura ieslodzītie pērn pārvesti uz citām soda izciešanas vietām, ziņu aģentūrai BNS pastāstījuši vairāki informēti avoti.

FOTO: Iepazīsties ar filmas Piļsēta pi upis galvenajiem varoņiem!(3)

Ar pirmizrādēm 11. janvārī Krāslavā un 15. janvārī Rīgā pie skatītājiem nonāks režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes. Vēsturiskās attiecību drāmas par laiku, kurā īsā laika posmā nomainās trīs varas un notikumu centrā ir trīs jaunu cilvēku attiecības, priekšplānā ir dažādi tēli. Vai tas būtu centrālais tēls daiļkrāsotājs Ansis vai atsevišķās epizodēs redzamais sētnieks (sākotnēji) Bite — katram no viņiem filmā ir svarīga loma, katram ir savs raksturs, runas veids, savas izvēles un liktenis.

Edmunds Jansons stāstīs par animācijā radīto kosmosu

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas otrdien, 14. janvārī, plkst. 19 Kino Augusts, Kaņepes kultūras centrā aicina uz noslēdzošo kinolekciju ciklā Kosmoss, pievēršoties kosmosa un animācijas noslēpumainajām attiecībām. Lielā Kristapa laureāts – labākais animācijas režisors - Edmunds Jansons lekcijā Kosmoss un animācija klausītājus vedīs starpgalaktiskā piedzīvojumā, pārvarot laika, telpas un dimensiju robežas.

Kino leģenda Anjēze Varda: "Filmas veido, lai tās rādītu"

Pagājušā gada martā 90 gadu vecumā viņsaulē devās Anjēze Varda – talantīga māksliniece, franču Jaunā viļņa pārstāve. Mēnesi pirms nāves viņa paguva Berlīnes kinofestivālā parādīt pēdējo darbu – dokumentālo filmu Anjēze par Vardā (Varda par Agnès, 2019). No piektdienas, 10. janvāra, filma skatāma Latvijas kinoteātros, informēja filmas izplatītāji.

FOTO: 7. janvāra jubilārs Gundars Āboliņš filmā Piļsāta pi upis

Janvāra vidū uz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāks režisora Viestura Kairiša jaunākā spēlfilma Piļsāta pi upis. Vienu no galvenajām lomām - ebreju tirgotāju Bernšteinu - filmā spēlē aktieris Gundars Āboliņš. 7. janvāra jubilāram šī ir jaunākā kino loma.

Februārī norisināsies festivāls 2Annas

24. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas šogad no 10. līdz 16. februārim notiks Kaņepes kultūras centrā un kino KSuns. Konkursa programmā tiks izrādītas 65 jaunas filmas no visas pasaules - 28 filmas Starptautiskajā īsfilmu konkursā, 18 filmas Baltijas īsfilmu konkursā, 5 filmas Starptautiskajā vidēja garuma filmu konkursā un 14 īsfilmas Starptautiskajā bērnu un jauniešu īsfilmu konkursā, informēja festivāla pārstāvji.