Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Cits

Ķīna mudina ASV beigt vainot Pekinu problēmās © DIENA

Attiecības starp ASV un Ķīnu, kas pasliktinājās iepriekšējā ASV prezidenta Donalda Trampa valdīšanas gados, būs grūti uzlabot, jo arī pašreizējais prezidents Džo Baidens tieši Ķīnu uzskata par savas valsts galveno ģeopolitisko sāncensi, kuram pārmet "negodīgu spēli". To apliecina arī ASV valsts sekretāra vietnieces Vendijas Šermenas nule kā notikusī vizīte Ķīnā, kas beigusies bez būtiskiem rezultātiem.

Plūdos un nogruvumos Indijā vairāk nekā 100 upuru © DIENA

Vairāk nekā 150 cilvēku gājuši bojā, bet desmitiem pazuduši bez vēsts musonu lietavu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Indijas rietumos. Glābšanas darbus nopietni apgrūtina lietus turpināšanās, taču meteorologi norāda, ka tas nav nekas negaidīts, jo musonu lietavu sezona Indijas rietumu piekrastē novērojama katru gadu no jūnija līdz septembrim.

Talibu ofensīvu cer slāpēt ar komandanta stundu © DIENA

Afganistānas valdība izsludinājusi komandanta stundu gandrīz visās valsts provincēs, cerot šādā veidā apturēt islāmistu kustības Taliban ofensīvu un ar to saistīto vardarbību. Starptautisko spēku izvešana devusi iespēju talibiem pārņemt kontroli aptuveni pār pusi valsts teritorijas, turklāt viņiem izdevies iekarot gandrīz visus pierobežas rajonus. Visos 34 provinču centros vara pagaidām ir Kabulas valdības rokās, taču talibi norādījuši, ka pašlaik vienkārši nav koncentrējuši savus spēkus uz lielo pilsētu iekarošanu.

Talibi apgalvo, ka kontrolē 90% Afganistānas robežas(1)

Afganistānas talibu nemiernieki kontrolē aptuveni 90% valsts robežas, Krievijas ziņu aģentūrai RIA Novosti ceturtdien sacīja talibu preses sekretārs Zabiulla Mudžahids, izsakoties par nemiernieku kustības ofensīvu, kas izvērsta ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējā posmā.

Pakistānā apturēta lietotnes TikTok darbība

Pakistānas telekomunikāciju uzraudzības valsts struktūra trešdien pavēstīja, ka nepilna gada laikā jau trešo reizi tiek apturēta lietotnes TikTok darbība, lēmumu skaidrojot ar amorālu un piedauzīgu saturu šajā platformā.

Mali pagaidu līderis izdzīvo atentāta mēģinājumā

Mali pagaidu līderis pulkvedis Asimi Goita otrdien izdzīvoja atentāta mēģinājumā, kas notika mošejā valsts galvaspilsētā Bamako un ir jauns trieciens stabilitātei šajā Āfrikas valsti, kas nepilna gada laikā pieredzējusi divus militāros apvērsumus.