Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

UNESCO: Pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību(2)

Kopumā pasaulē 258 miljoni bērnu un jauniešu neiegūst izglītību, un galvenais iemesls tam ir nabadzība, liecina UNESCO globālais izglītības monitoringa ziņojums Iekļaušana un izglītība, kurā apkopoti dati no 209 pasaules valstīm saistībā ar izglītības pieejamību, kvalitāti, Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu un situāciju iekļaujošās izglītības jomā.

Japāna gatavojas jaunām postošām lietusgāzēm

Kamēr joprojām turpinās bezvēsts pazudušo meklēšana un to cilvēku evakuācija, kurus no apkārtnes izolējuši plūdi un zemes noslīdējumi, Japāna piektdien gatavojas jaunām postošām lietusgāzēm.

Pazudušais Seulas mērs atrasts miris(4)

Pazudis Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas mērs Paks Vonsuns, kurš vēlāk atrasts miris, atsaucoties uz policiju, vēsta ziņu aģentūra Yonhap.

PVO veidos komisiju savas darbības izvērtēšanai(3)

Pasaules Veselības organizācija (PVO) izveidos neatkarīgu ekspertu komisiju, kas izvērtēs organizācijas darbību, kā arī valstu pasākumus cīņai ar jaunā koronavīrusa pandēmiju, ceturtdien paziņoja PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss.

Japānā lietusgāžu izraisītie plūdi izolējuši simtiem cilvēku

Turpinoties katastrofālajām lietusgāzēm, kuru izraisītie plūdi un zemes noslīdējumi prasījuši jau vairāk nekā 60 upurus, ceturtdien Japānas vidienē no apkārtnes atgriezti vairāki simtu cilvēku, kamēr glābēji steidz meklēt bez vēsts pazudušos.

Pasaule vēl nav sasniegusi pandēmijas virsotni © DIENA

Jaunais koronavīruss (SARS-CoV-2) līdz šim ir inficējis vismaz 12 miljonus pasaules iedzīvotāju. Veselības eksperti brīdina, ka, par spīti Eiropas valstu labajiem rezultātiem, pandēmija nav beigusies un tās izplatības ātrums jūnijā pasaulē ir palielinājies.

Vides izpostīšana veicina epidēmijas © DIENA(19)

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izraisītā globālā pandēmija, kas nogalinājusi vismaz pusmiljonu cilvēku, varētu būt tikai priekšvēstnesis tam, kas cilvēci sagaida nākotnē. Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) vides un mājlopu pētnieki secinājuši, ka neilgtspējīga saimniekošana, lietusmežu izciršana, dzīvnieku sugu iznīcināšana un augstais pieprasījums pēc gaļas palielina risku vīrusiem pārceļot no dzīvniekiem uz cilvēkiem.

Covid-19 uzplūds liek atjaunot ierobežojumus © DIENA

Straujš atklāto inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaita pieaugums pēdējās nedēļas laikā vairākās pasaules valstīs spiedis atlikt plānoto ierobežojumu atcelšanu un pat ieviest stingrus izolācijas noteikumus un slēgt robežas.