Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Aicina uz Latvijas galvaspilsētas – Rīgas iedvesmotu mākslas darbu izstādi Rīga

Rīgas Latviešu biedrība, Merķeļa iela 13

Izstādes tēma ir Rīga - mūsu valsts galvaspilsēta ar senu un bagātu vēsturi, arhitektūras un kultūras pieminekļiem, parkiem un dārziem. Eiropas kopējā ainavā Rīga izceļas ar neatkārtojamo savdabību un pilsētplānojumu, ar Latvijas sirdsupes Daugavas plūdumu uz Baltijas jūru.

24. oktobris – 30. novembris

Gleznotāja Viļa Vizuļa izstāde Krāsu gaismā

Mākslas salons Aminori, Krišjāņa Valdemāra iela 69

Mākslas zinātniece un kuratore Ingrīda Burāne, kura daudz strādājusi kopā ar mākslinieku, veidojot izstāžu ekspozīcijas, katalogus un pasākumus Latvijas Mākslinieku savienībā, šai izstādei izraudzījusies nosaukumu Krāsu gaismā, kas sevī ietver galvenos Viļa Vizuļa daiļradi raksturojošos elementus – gaismu un krāsu.

22. oktobris – 21. novembris

Kristiana Brektes personālizstāde Asins lietus

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona iela 31A

Skatītājiem atklāsies jauna, iepriekš izstādēs maz redzēta mākslinieka radošās darbības izpausme – grafikas dobspieduma sērijas darbi aukstās adatas tehnikā.

Šodien – 21. novembris

Izstāde Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija

Rīgas Kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu ielā 27 k-2

Izstādē Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija būs apskatāmi 20. gs. otrās puses porcelāna apgleznošanas meistardarbi no Rīgas Porcelāna muzeja krājuma. Vienā eksemplārā izgatavotās vāzes un šķīvji ir unikāli priekšmeti, kuri liecina ne tikai par mākslinieciskajām kvalitātēm, bet arī par ražojošās iestādes jaudu un politisko iekārtu, kuras apstākļos šādi reprezentatīvi objekti varēja rasties.

4. novembris – 3. decembris

Izstāde Saulains stūrītis

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti, Jūrmala

Uz izstādes laiku, Aspazijas mājkalpotājas Annas Rijnieces agrākā istabiņa pārvērtīsies par jūgendstila dārzu, kurā dzīvo zinātkāra kaķu meitenīte. Tas nebūs parasts dārzs, tāpat kā kaķu bērns. Baltā kažoka saimniece simbolizēs Aspaziju bērnībā - vērīgu gudrinieci, kura savas bērnības izjūtas ietērpa vārdos vienā no skaistākajiem latviešu dzejas krājumiem - Saulains stūrītis.

8. septembris – 28. februāris, 2021

Izstāde Dot no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas

Balvu Novada muzejs, Brīvības iela 46

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir atvērts dot un rādīt vienu no savām lielākajām vērtībām – laikmetīgās mākslas kolekciju. Sadarbībā ar Balvu Novada muzeju tapis izstādes projekts Dot, kurā skatāmi gan Latvijas laikmetīgās keramikas aizsācēju, gan jauno mākslinieku darbi.

16. septembris – Šodien

Pētera Allika darbu izstāde ART IS A SERIOUS THING 2020

Galerija Bastejs, Alksnāja iela 7

Izstādē pārstāvēti darbi no dažādiem laika periodiem, sākot no deviņdesmito gado sākuma linogriezumiem līdz darbiem no pēdējās mākslinieka solo izstādes Tartu mākslas muzejā 2017. gadā Cultivated Schizophrenia un darbiem no projekta Eating Culture.

30. septembris – Šodien

Izstāde Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12-9

Izstādē aplūkojams piecu mākslinieču kopīgi veidots radošu darbu cikls, kurā savijas laikmetīgā un kanoniskā māksla. Izstādē apvienojušās piecas laikmetīgās un kanoniskās mākslas pārstāves: Evija Rudzīte, Ineta Freidenfelde, Marta Jurjāne, Elīna Alka un Lauma Palmbaha.

14. oktobris – 22. decembris

Ilmāra Blumberga pēdējās desmitgadēs tapušo darbu izstāde Blumbergs Liepājā

Galerija Romas dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

"Ilmārs Blumbergs, pateicoties saviem eksistenciālajiem un kodolīgajiem mākslas darbiem, savas paaudzes latviešu mākslinieku starpā jau sen kā ir iemantojis ikonas statusu. Tas, kas viņu padara vienlīdz aktuālu kā dzīves laikā, tā arī pēc nāves, ir viņa darbu tematika – kurā ir iekļautas attiecības starp dzīvi, nāvi un indivīdu. Viņš pats ir izteicies, ka galvenie tēli viņa darbos ir MĪLESTĪBA, NĀVE un DIEVS. Ilmāra Blumberga daiļrade sakņojas vispārcilvēcisko patiesību meklējumos, jautājumos un atbildēs mūsu esībai uz zemes." /Citāts no galerijas Māksla XO interneta vietnes

10. oktobris – 30. janvāris, 2021

Laimas Akmentiņas personālizstāde Meža pieskāriens

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstādē būs skatāma ainavu glezniecība – Laima Akmentiņa savās gleznās galvenokārt tēlojusi mežu. “Mežā jūtos kā klēpī – siltā, aicinošā. Kopš bērnības zināmās smaržas jaucas ar atmiņām, drošības un iekšējas brīvības sajūtu. Pastaigas, vecāsmammas stāsti, mazās meža puķītes, istabiņa starp četrām priedēm, spēles, slēpojiens no kalniņa, pakrūtē nokņudot...”, stāsta gleznotāja.

8. oktobris – 1. novembris

Aijas Bley personālizstāde Zero Waste

Kamergalerija, 11. novembra krastmala 35, 5. stāvs, 81. telpa

Aija Bley plašāk zināma kā fotogrāfe un kinorežisore. Izstādē Zero Waste Aija Bley debitē kā grafiķe, un šie viņas grafikas darbi tapuši procesuālā kopdarbā ar dabu un mijiedarbībā ar grafikas tehnikām. Aija Bley šajos darbos strādā ar zero waste ideju un tajos integrē ready-made principus. Tie balstās postmodernisma idejā, ka mākslā tiek izmantots tas, kas jau ir radīts, kā arī mākslas darbs nav kaut kas absolūts, pabeigts un neaizskarams.

8. oktobris – 15. novembris

Gļebs Panteļejevs – Hormonija

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Gļebs Panteļejevs ir viens no spožākajiem un daudzveidīgākajiem Latvijas tēlniekiem, kurš strādā visās tradicionālajās tēlniecības jomās – stājtēlniecībā, vides mākslā un monumentālajā tēlniecībā. Viņa skulptūrām ir skaidra, reālismā balstīta plastiskā forma – no lakoniskas un minimālistiskas līdz barokāli bagātai. Tā var būt gan fotoreālistiska, gan abstrakta, statiska vai kinētiska. Māksliniecisko formu vēl vairāk bagātina dažāda tēlniecisko materiālu izvēle, ko Gļebs Panteļejevs bieži izspēlē asprātīgos un savstarpēji kontrastējošos savienojumos. Viņa darbi ir bronzā, alumīnijā un tēraudā, granītā, marmorā, kokā, stiklā un sintētiskajos materiālos.

15. oktobris – 16. novembris

Tekstilmozaīkas izstāde Krāsaini spilveni

Ventspils Amatu māja, Skolas iela 3

Izstādi iedvesmojušas Imanta Ziedoņa Krāsainas pasakas. I. Ziedoņa pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas. Izstāde tapusi pēc tekstilmozaīkas pasniedzēju Aijas Rācenājas un Svetlanas Semjonovas aicinājuma. Uzdevums bija atainot tekstilā savus iespaidus, vīzijas un sapņus, kas gūti pārlasot Imanta Ziedoņa Krāsainās pasakas.

13. oktobris – 28. novembris

Izstāde par kādu zudušu pasauli

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāma saistoša izstāde par kādu zudušu pasauli, kas atspoguļota mākslinieka Gerarda Bagdonaviča zīmējumos. Izstādē Zudusī litvaku pasaule mākslinieka Gerarda Bagdonaviča (1901–1986) zīmējumos skatāmi mākslinieka darbi, kas tapuši no 1928. līdz 1950. gadam. Zīmējumi atspoguļo Lietuvas ebreju ikdienas dzīvi un kultūru. Izstāde veltīta tam, ka 2020. gads Lietuvā noteikts par Viļņas Gaona un Lietuvas ebreju (litvaku) vēstures gadu.

7. oktobris – 1. novembris

Festivāla Patriarha rudens ietvaros tiks atklāta izstāde Īpašās vajadzības

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, E. Smiļģa iela 37

Jauno mākslinieku apvienības 4K izstāde Īpašās vajadzības, pievēršoties tēmai par sievieti teātrī. Latvijas Kultūras akadēmijas ikgadējā skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla Patriarha Rudens ietvaros rīkotās mākslinieku apvienības 4K izstāde runā par sievieti latviešu teātrī, vēršot uzmanību uz jautājumiem par dzimumlomu un ar tām saistīto stereotipu aktualitāti šodien.

26. septembris – 30. novembris