Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Kultūras pasākumu programma Vasara priežu dārzā

Bolderājas filiālbibliotēka, Gaigalas iela 3

Pasākumu kopums balstīts uz kultūrtelpas Strops galveno ideju – padarīt pieejamus kultūras notikumus pilsētas rajonos, kuros nav sava kultūras centra, un tāds ir arī Rīgas Centrālās bibliotēkas Bolderājas filiālbibliotēkas pagalms – vietējo iedzīvotāju vidū iesaukts par priežu dārzu.

30. jūnijs – 1. septembris

Izstāde Rīgas dominante cauri laikiem

Latvijas Nacionālā arhīva izstāžu logos, Šķūņu ielā 11

Izstāde iepazīstinās ar dokumentārajām liecībām, kas veltītas Rīgas Svētā Pētera baznīcas vēsturiskajam liktenim.

30. jūnijs – 16. augusts

Arvīda Priedītes personālizstāde Skelets skapī

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona 31b

Galerijā Istaba – tekstilmākslinieka, dizainera, daudzu pazīstamu Latvijas bankas kolekcijas monētu autora Arvīda Priedītes personālizstāde Skelets skapī, kurā mākslinieks plašākai publikai atklāj savus glezniecības darbus, kas tapuši pēdējos gados paša priekam un prāta izklaidēm. Pats Priedīte savus darbus dēvē par bildītēm, ne gleznām, piezīmējot, ka tas viss esot tikai kā joks. Joks, kura tapšanā jāiegulda darbs. Pirmajam jokam ierosmi mākslinieks guva uz kāda izjaukta skapja durvju otras puses atrodot zīmējumus, ko pirms 100 gadiem uz tā atstājis skapja darinātājs. Tādējādi vairāki no darbiem gleznoti uz skapja detaļām.

5. jūlijs – 10. septembris

Aivara Liepiņa izstāde Man patīk dzīvot uz salas

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Izstāde Man patīk dzīvot uz salas apvieno divas fotožurnālista Aivara Liepiņa autorkolekcijas — Kundziņsala un Siksala —, kuras tapušas neapzināti konkrētā laika periodā kādā teritorijā Latvijā. Kolekcijas sastāv no fotogrāfijām, kuras radušās galvenokārt veicot citus darbus. Apgūstot fotogrāfijas pamatus, lai papildinātu žurnālista darbu, testējot foto tehniku, foto papīru, vai vienkārši izfotografējot filmu galus un pārpalikumus. Tādejādi netiešā veidā ir izveidojies niansēts un daudzslāņains divu salu atspoguļojums, kuru raksturo sentimentāls atmiņu stāsts par aizgājušajiem laikiem. Kundziņsalā – Rīgā, Siksalā - lielākajā Baltijas sūnu purvā, Teiču dabas rezervātā.

8. jūlijs – 29. augusts

Biennāle Marīna 2021

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29

Jūrmalas mākslas telpās no Buļļuciema līdz Ķemeriem notiks 3. starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle Marīna 2021. Biennāles plašā programma ietver glezniecības, laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas izstādes, ielu mūziku, slēpņošanas spēli ģimenēm ar bērniem un domnīcas – diskusijas jauniešiem un pieaugušajiem.

9. jūlijs – 29. augusts

Vēju pilsētas mākslinieku izstāde Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Radio iela 8

Liepājas koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpā Civita Nova, kā arī koncertnama augstāko stāvu galerijās būs skatāma vēju pilsētas iedvesmoto mākslinieku grupas izstāde ar zīmīgu nosaukumu Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks. Laikmetīgās mākslas izstādē apvienojušies un par jūras un cilvēces tēmu reflektēs Liepājas pilsētas skartie mākslinieki, kas zināmi ar saviem zīmīgajiem rokrakstiem: Egons Peršēvics, Uldis Rubezis, Ieva Rubeze un Raids Kalniņš.

9. jūlijs – 12. septembris

Mariannas Kallasas gobelēnu izstāde Kopīgās atmiņas

Rīgas Latviešu biedrība, Merķeļa iela 13

Marianna Kallasa studējusi Igaunijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā, kuru absolvēja 1982. gadā. Gandrīz desmit gadus viņa bija Igaunijas Mākslas kombināta ARS māksliniece, septiņpadsmit gadus mācībspēks Igaunijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1980. gada, ir Igaunijas Mākslinieku savienības un Igaunijas Tekstilmākslinieku savienības biedre. Marianna Kallasa par savu darbu teic: “Man patīk, ka darbs notiek nepārtraukti. Stelles nekad nedrīkst stāvēt tukšas! ”

13. jūlijs – 22. augusts

Grupas izstāde Padošanās

Izstāžu telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Laikmetīgā māksla un klubu kultūra vēsturiski ir bijušas saistītas jomas. Šobrīd, kad naktsdzīve ir nonākusi strupceļā, klubi aktīvi meklē iespējas pārdzimt jaunā veidolā. Leģendārais Berlīnes deju klubs Berghain ir kļuvis par mākslas telpu, kurā izstādīti ievērojamu mākslinieku darbi.

8. jūlijs – 20. augusts

Laikmetīgās mākslas izstāde Izdzīvotāji

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Izstāde Izdzīvotāji radusies, domājot par cilvēka un jūras attiecībām, pētot izdzīvošanas fenomenu no jūrnieku un zvejnieku skatu punkta. Viņi jūru pazīst daudz labāk, par mums, sauszemes žurkām. Šīs profesijas, vēsturiski piedēvētas vīriešiem, tiek uzskatītas par vīrišķīgām, bet, tajās strādājot, vīrieši nereti piedzīvo notikumus, kas pārbauda viņu vīrišķību. Vētras, aukstums, smags fizisks darbs, jūras slimība. Var likties, ka nemitīgā cīņa neļauj jūrniekiem un zvejniekiem būt noteicējiem pār savu dzīvi. Tomēr viņi ir iemācījušies izdzīvot un nodot šo unikālo pieredzi tālāk, nākamajām paaudzēm.

8. jūlijs – 29. augusts

Dizaina diskusijas

Zoom

Eiropas dizaina profesionāļi aicina Latvijas iedzīvotājus uz tiešraides paneļdiskusijām par iedvesmojošām dizaina tēmām.

12. augusts – 21. oktobris

Rotu mākslas biedrības izstāde Dīenasgrāmata

Valmieras muzejs, Bruņinieku 3, Valmiera

Izstādē Dienasgrāmata, rotu mākslinieki piedāvās skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

3. jūlijs – 1. augusts

Tekstgrupas Orbīta izstāde Sunim bija aizdomas

Rīgas Mazākā galerija, Aristida Briāna iela 9

Izstādē skatāmais darbs ir bezgalīgs virsrakstu dialogs starp divām novecojušām ierīcēm, kas paredzētas nekustīgu un kustīgu attēlu rādīšanai. Saruna norisinās par to, ko abas elektriskās ierīces redz aiz loga un to, ko tās iekšēji izjūt.

29. jūnijs – 16. augusts

Izstāde Magones

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Vasaras ziedu maģijas noskaņās Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina uz izstādi Magones. Elegantā un krāšņā zieda daudzveidība atainota gan 20. gadsimta sākuma stikla, porcelāna un tekstila lietišķās mākslas darbos, gan latviešu glezniecībā. Izstāde tapusi sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem, kopā apskatāmi vairāk nekā 200 priekšmeti.

28. jūnijs – 3. oktobris

Izstāde Iedziļinos sevī – tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos...

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, Strautu iela 4, Sabile

2021. gada 18. jūnijā pirmoreiz durvis vērs Talsu novada pašvaldības iestāde Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kas atrodas atjaunotajā Sabiles sinagogas ēkā Strautu ielā 4, Sabilē. Skatītāji tiek aicināti aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju darbu izstādi Iedziļinos sevī – tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos.... Izstādē būs skatāmi LMA glezniecības, tēlniecības, grafikas un vizuālas komunikācijas apakšnozaru studentu un viņu pasniedzēju jaunākie darbi.

19. jūnijs – 15. augusts

Izstāde Kad tālais kļūst tuvs

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12 - 9

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt Laumas Palmbahas, Dionisija Miončinska, Čuaņsji Jan (Chuanxi Yang) un Džao Jan (Zhao Yang) darbu izstādi Kad tālais kļūst tuvs. Izstāde pulcējusi divus latviešu un divus Ķīnas kultūrā uzaugušus māksliniekus, kuri jau vairākus gadus dzīvo Latvijā.

25. jūnijs – 15. augusts