Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu izstāde 2004

Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvāris 2

Darbu autori ir vieni no pirmajiem cilvēkiem, kas veido to latviešu paaudzi, kas visu savu dzīvi eksistējuši kā daļa no ES, un veido savus mākslas darbus, balstoties uz šo skatījumu.

15. aprīlis – 28. aprīlis

Ineses Margēvičas personālizstāde Ciklamenas slepenā dzīve

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Rīgas Porcelāna muzejs no 19. aprīļa dāvās iespēju iegremdēties pavasarīgi krāsainajā un delikātajā Ineses Margēvičas daiļradē viņas personālizstādē Ciklamenas slepenā dzīve.

19. aprīlis – 9. jūnijs

Leo Kokles simtgadei veltīta mākslinieka gleznu izstāde Leo Kokle – 100 gadi

Rietumu Bankas izstāžu zāle, Vesetas iela 7

Izstāde ir veltīta Leo Kokles (1924-1964) simtgadei. Tajā ir eksponētas vairāk nekā 40 vērtīgas gleznas no mākslinieka atraitnes Terēzes Kokles privātās kolekcijas, sniedzot unikālu iespēju aplūkot šos darbus jebkuram mākslas cienītājam. To vidū ir tādi mākslinieka 20. gadsimta 40.-60. gados radīti darbi kā Līgo, Dvēseles simfonija, gleznotāja mūzas Terēzes Kokles, šaha meistara Mihaila Tāla un operdziedātājas Belas Rudenko portreti, kā arī ainavas un klusās dabas.

9. aprīlis – 2. maijs

Fotoizstāde Padomju okupācijas mantojums Karostā

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Izstāde vēsta par kādreizējās Padomju Savienības Baltijas kara flotes atstātā mantojuma postu un sekām Karostas infrastruktūrai, ostas un teritoriālo ūdeņu piesārņojumu un atjaunotnes sākumu.

11. aprīlis – 29. septembris

Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde GAISMĀ. punkts

Latgales vēstniecība Gors, Pils iela 4, Rēzekne

Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024 finālistu darbiem. Izstāde simboliski savieno gan fotogrāfijas, gan cilvēka gaismjūtīgo dabu, kurā ikviens gaismas punkts spēj mainīt apkārtējās pasaules uztveri un tās attēlojumu.

9. aprīlis – 19. maijs

Jāņa Deinata personālizstāde Masas

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Jāņa Deinata darbi Latvijas foto mākslā izceļas ar artistisku un vienlaicīgi iejūtīgu skatienu, kas pamana neparasto tur, kur ne visi spēj. Viņš ir briljants ­– ļoti dažāds un vienmēr pārsteidzošs. (Inta Ruka, 2024.)

11. aprīlis – 11. maijs

Keramikas katedras simtgades ietvaros atklāta izstāde Neitrālā zona

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Izstādē būs apskatāmi gan jau pieredzi guvušu, profesionālu keramiķu un katedras pasniedzēju, gan topošo mākslinieku keramikas darbi. Kopumā izstādē piedalīsies 19 autori, kas līdz šim ir lielākais mākslas telpā vienlaikus izstādīto mākslinieku skaits.

4. aprīlis – 25. maijs

Ot. - Sv. 12.00-18.00
Ieeja bez maksas

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas jauno mākslinieku izstāde

LU Zinātņu māja, 2. st., Jelgavas iela 3

LU Zinātņu mājā notiks Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu Alises Gailes un Rasmusa Marka  izstādes Es Lūgtu, lai Tu par Mani Rūpējies/ I Would Ask You to Take Care of Me atklāšana.

3. aprīlis – 3. maijs

Tekstilmākslas izstāde Saknes

Mākslas galerija MuseumLV, 1. st., Andreja Pumpura 2

Izstāde Saknes vērš uzmanību uz mākslinieku pārdomām par savu esību un par apkārt notiekošo. Ar daudzveidīgām tekstilmākslas tehniku interpretācijām un tās nozīmi mūsdienu tekstilmākslā, kas ir sakņota nacionālā piederībā un iedvesmojoties no tautas mākslas, krāsām, rakstiem, pinumiem un aušanas tehnikām to pārradot mūsdienīgā identitātē. Tradīciju saglabāšana un turpināšana jaunā veidā, sakņu meklējumi cilvēka dabā, būtībā un vājībās.

11. aprīlis – 18. maijs

Kriša Salmaņa video izstāde Melns, balts un viss kaut kas pa vidu

Liepājas koncertzāle Lielais Dzintars, Mākslas telpa Cita Nova, Radio iela 8, Liepāja

Skatāma plaši pazīstamā Latvijas mākslinieka–domātāja Kriša Salmaņa izstāde Melns, balts un viss kaut kas pa vidu. Izstādes saturu veido trīs melnbalti video – Maršs, Uzbrukums un Uzvara – no kuriem divi Latvijā tiks eksponēti pirmoreiz. Interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu sestdien, 6. aprīlī, plkst. 17.30.

6. aprīlis – 9. jūnijs

Izstāde Liktenīgā sieviete

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Skatāma izstāde, kura iepazīstina ar Femme fatale jeb liktenīgās sievietes atveidojumu jūgendstila mākslā. Izstāde rāda idealizēto, skaisto un daudzveidīgo sievietes tēlu, tajā skatāmi privātkolekcijas un muzeja Rīgas Jūgendstila centrs krājuma lietišķās mākslas priekšmeti un mākslas darbi.

5. aprīlis – 26. maijs

Kultūras centrā Imanta apskatāmas trīs jaunas izstādes

Kultūras centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Kultūras centrā Imanta apskatāmas trīs jaunas izstādes: Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centra Imanta glezniecības studijas Umbra dalībnieču Ilzes Ēvaldes un Ievas Sproģes gleznu izstāde (Ne)mierīga augstuma josla, Aldana Milzarāja personālistāde Kartona faktors, fotogrāfiju ceļojums latviešu mantojuma saglabāšanai Latvju zīmju izgaismoti.

19. marts – 30. aprīlis

Izstāde Bezdarbības māktie ziloņi

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. st., Mūkusalas 3

Tiks atklāta laikmetīgās mākslas autora Kriša Salmaņa izstāde Bezdarbības māktie ziloņi. Izstādes izpētes procesā mākslinieks tikās ar visdažādākajiem bibliotēkas speciālistiem – indeksētājiem, mākslas krājuma glabātājiem, grāmatniecības vēsturniekiem un citiem. Guvis ieskatu tās attālākajās krātuvēs, mākslinieks bibliotēku rāda kā spoguļu labirintu, kurā ceļā uz mērķi apmeklētāju vada bibliotekāru izstrādātie meklēšanas rīki.

4. aprīlis – 21. septembris

Rīgas Lutera draudzes mākslinieki tiekas izstādē Debesīs pasakas skrēja

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstādes Ojāra Vācieša muzejā notiek jau vairāk nekā 20 gadus. Tā ir kļuvusi par skaistu tradīciju – ap Lieldienu laiku, pēc svētdienas dievkalpojuma pulcēties muzejā uz izstādes atklāšanu.

24. marts – 27. aprīlis