Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Virtuālā RIXC festivāla konference Trauslā realitāte

https://festival2022.rixc.org/

Šonedēļ RIXC Mākslas un zinātnes festivāla programmas ietvaros norisināsies virtuālā 5. Starptautiskā mākslas un zinātnes konference Renewable Futures, uz kuru Rīgā ieradīsies jauno mediju kultūras guru un izveidotāji Gerts Lovinks (Geert Lovink), Andreas Brukmans (Andreas Broeckman) un Ketija Reja Hafmane (Kathy Rae Huffman).

6. oktobris – 8. oktobris

Ilustrāciju izstāde BikiMETRS

Latvijas Nacionālā bibliotēka, 1. izstāžu zāle, Mūkusalas iela 3

Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. izstāžu zālē apskatāma dzejas bilžu grāmatu sērijas BIKIBUKS oriģinālilustrāciju izstāde BikiMETRS. Izstāde adresēta visiem mākslas un grāmatniecības interesentiem, bet īpaši – ģimenēm ar bērniem, skolēnu un pirmsskolas mācību iestāžu grupām, kas varēs piedalīties arī izstādes radošajās darbnīcās.

28. septembris – 3. decembris

Izstāde Ludolfs Liberts – Art Deco teātra karalis. 2. daļa

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes iela 57a, dz. 26

Ludolfs Liberts (1895–1959) ir viens no spožākajiem teātra māksliniekiem 20. gadsimta 20.–30. gados. Viņa noformētās izrādes atšķir izdomas bagātība, krāsu spilgtums un formu krāšņums. Libertam piemita īpaša spēja nojaust auditorijas vēlmes, viņš prata uzburt uz skatuves brīnumainu pasauli, kas pārsteidza un sajūsmināja gan kritiķus, gan publiku. Nereti Liberta dekorācijas pēc priekškara pacelšanas tika sagaidītas ar ovācijām, un, redzot šodien šīs scenogrāfijas skices vai uzvesto izrāžu fotogrāfijas, šī sajūsma ir saprotama.

27. septembris – 25. februāris, 2023

Helvija Savicka un Jūlijas Obleitneres izstāde Laikapstākļu Modifikācijas Institūts

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

Laikapstākļu modifikācijas institūts ir Helvija Savicka un Jūlijas Obleitneres kopdarbs. Arhitekti un mākslinieki darbojas starp jaunajiem medijiem, performatīviem darbiem un arhitektūru. Savā darbā viņus interesē liela mēroga teritorijas, cilvēces ģeopolitiskās pēdas, mūsdienu politiskās, ekoloģiskās un pilsētvides problēmas.

29. septembris – 29. oktobris

Ritas Brokas personālizstāde Kur, māmiņa, tu sēdēji?

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

Dažādās mākslas darbu formas – tekstila objekti, vides fotogrāfijas, instalācijas un kolāžas – iezīmē Ikšķiles un Ogres ainavas, kas radītas, izmantojot šajā apvidū iegūtās dabas krāsas un dabiskos materiālus.

30. septembris – 30. oktobris

Biedrības Mans tautastērps foto izstāde Mans tautastērps pasaulē

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Biedrība Mans tautastērps pasaulē apkopo latviešu personisko tautastērpu stāstus, kas atspoguļo gan vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijas, gan tautastērpu jaunradi.

1. oktobris – 31. oktobris

Annas Vaivares ilustrāciju izstāde Ineses māja

Kultūrtelpa Smilga, Eduarda Smiļģa iela 34a

Ikgadējās arhitektūras nedēļas ietvaros kultūrtelpā Smilga notiks Annas Vaivares ilustrāciju izstādes Ineses māja atklāšana. Izstādē būs apskatāmas Annas Vaivares oriģinālilustrācijas Guntas Šnipkes bilžu grāmatai Ineses māja, ko 2022. gada pavasarī izdeva bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs.

29. septembris – 15. oktobris

Seno priekšmetu izstāde (sa)Dzīve

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Kultūras centra Imanta galerijā aplūkojama vēlā dzelzs laikmeta priekšmetu izstāde (sa)Dzīve. Dzelzs laikmeta pēdējais posms – vēlais dzelzs laikmets Latvijas teritorijā aptver laika periodu no 9. līdz 12. gadsimtam. Tas iezīmējās ar pakāpenisku jaunu pāreju, jaunām zināšanām, sadzīves un mākslas mainību.

Vakar – 31. oktobris

Izstāde Rok-darbi

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks izstāde Rok-darbi, kurā iepazīstinās ar spožākajiem Latvijas 20. gadsimta 60.–80. gadu tekstilmākslas meistariem.

14. oktobris – 30. decembris

Izstāde Divreiz pa septiņdesmit

Galerija Romas Dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

Divi mākslinieki šoruden ar mēneša starpību atzīmē apaļu jubileju, abi beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju, un abi ir saistīti ar Liepāju.

8. oktobris – 30. decembris

Gleznotāja Andra Vītoliņa jaunāko darbu izstāde

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12, Cēsis

Koncertzālē Cēsis savu jauno koncertsezonu atklāj ar jaunu vizuālās mākslas ekspozīciju mākslas galerijā – tajā ir apskatāma vērienīga gleznotāja Andra Vītoliņa darbu izstāde Viltus struktūru uzticamības spēks. Jaunākajos, Latvijā vēl neizstādītajos darbos, mākslinieka enerģētiski vibrējošā glezniecība reflektē par 21. gadsimta civilizācijas uztveres kodiem.

26. septembris – 13. novembris

Latvijas Bankas simtgades izstāde Vērtību zīmes

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. , 5. stāvs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Latvijas Bankas (LB) simtgadei veltītā izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM), aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu.

9. oktobris – 15. janvāris, 2023

Ciklā Paaudze norisināsies izstāde Tēlniece. Lea Dāvidova-Medene

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. stāva labais spārns, Jaņa Rozentāla laukums 1

Izstāde pievēršas vienai no spēcīgākajām personībām Latvijas 20. gadsimta 2. puses tēlniecībā – Leai Dāvidovai-Medenei (1921–1986), kuru pamatoti var saukt par nepārspētu portreta žanra attīstītāju Latvijas mākslā.

30. septembris – 5. februāris, 2023

Latvijas Nacionālajam baletam veltīta izstāde Mēģinājums

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Latvijas Nacionālā baleta simtgades programmu atklājot, no 30. septembra Latvijas Fotogrāfijas muzejā (LFM) būs skatāma izstāde Mēģinājums. Izstādē piedalās fotogrāfi Jānis Deinats, Vika Eksta, Iveta Gabaliņa, Reinis Hofmanis, Kristīne Madjare, Andrejs Strokins un Agnese Zeltiņa, kuru darbus papildinās Strenču fotodarbnīcas stikla plašu kolekcija no LFM krājuma. Izstādes scenogrāfiju un telpiskos risinājumus veido mākslinieks Aleksejs Beļeckis un arhitekte Līva Kreislere.

30. septembris – 27. novembris