Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstāde Starp varavīksnes galiem

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs būs skatāma trīs somu fotogrāfu Johannesa Romppanena, Aki Sinikoski un Jūso Vesterlunda izstāde Starp varavīksnes galiem.

8. oktobris – 14. novembris

Modes muzejs aicina uz jaunu izstādi

Modes muzejs, Grēcinieku iela 24

Par godu Modes muzeja piecu gadu jubilejai izstādē būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no muzeja kolekcijas – dāmu un bērnu tērpi, kas aptver 150 gadu periodu: no 1850. līdz 2000. gadam. Muzeja kolekcija šo piecu gadu laikā izaugusi līdz vairāk nekā divarpus tūkstošiem priekšmetu.

8. oktobris – 30. novembris

Sandras Strēles istāde Citi laiki

Viesnīca Grand Poet Hotel, Raiņa Bulvāris 5/6

Sandra Strēle absolvējusi LMA 2016. gadā, iegūstot maģistra grādu glezniecības nodaļā, kā arī vienu semestri studentu apmaiņas programmas ietvaros pavadījusi Antverpenes Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā. Viņa ir saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda vizuālās mākslas stipendiju (2012), Brederlo fon Sengbuša mākslas balvu (2014) u. c. balvas.

12. oktobris – 18. novembris

Ekspozīcija No Aleksandra līdz Čakam

Rīgas Mākslas telpa, Kungu 3

Aleksandra Čaka 120. jubilejai veltīta literāra un kultūrizglītojoša ekspozīcija No Aleksandra līdz Čakam, kurā apmeklētāji varēs gūt vizuālu un filozofisku priekšstatu par Rīgas pilsētas dzejnieka devumu, mantojumu un personību.

1. oktobris – 21. novembris

Mākslinieces Anitras Bērziņas personālizstāde Planēta x Pērle

Dobeles Livonijas ordeņa pils

Anitra Bērziņa 1988. gadā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Stikla nodaļu, 2008. gadā ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu glezniecībā pie profesora Alekseja Naumova. Piedalījusies vairāk kā 100 izstādēs, simpozijos Latvijā, Eiropā, ASV, prezentējusi sevi neskaitāmās personālizstādēs, saņēmusi balvas un radošās stipendijas, uzvarējusi konkursos. Viņa darbojas arī stikla tehnikās un ir veidojusi kolekcijas Itālijā - Murāno stikla studijās. Anitra ir gleznotāja, stikla māksliniece, grafiķe, interjeriste, dizainere.

24. septembris – 1. novembris

Atklāta izstāde Atmiņas mūs redz

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Eksperimentālajā mākslas telpā Pilot tiks atklāta izstāde Atmiņas mūs redz, kurā astoņu LMA studentu darbi pievērsīsies individuālās un kolektīvās atmiņas tematikai.

8. oktobris – 10. novembris

Jūrmalas pilsētas muzejā 3 jaunas izstādes

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Jūrmalas pilsētas muzejā skatāmas 3 jaunas izstādes –gleznotājas Ingas Jurānes darbu izstāde Ar mani runā kaijas, Dzintara Adieņa jaunāko darbu kolekcija Pasaules elpa, kā arī jauno gleznotāju Alvīnes Bautras un Kristapa Priedes kopprojekts Transs and Dance.

13. oktobris – 21. novembris

Daiņa Pundura darbu ekspozīcija Uzbūves nojaukšanai

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Baltu, pelēku un rozā porcelāna stieņu kaudze pacietīgi gaida iespēju kļūt par uzbūvi izgaismotās Rīgas Porcelāna muzeja vitrīnās. Tā pārtaps par Daiņa Pundura mākslas darbu ekspozīciju Uzbūves nojaukšanai muzeja skatlogos.

1. oktobris – 14. novembris

Gleznu izstāde no LNMM kolekcijas Bez vārdiem

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12

Koncertzālē Cēsis ir apskatāma gleznu izstāde no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kurā eksponēti Ievas Iltneres, Daces Lielās, Ģirta Muižnieka, Kristapa Ģelža, Kristīnes Keires, Tatjanas Krivenkovas, Barbaras Gailes, Ingas Melderes un Raida Kalniņa darbi. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

28. septembris – 14. novembris

Papildinātās realitātes izstāde Novatoru klubs

VEF teritorija, Brīvības gatve 214

Šī gada rudenī VEF teritorijā būs apskatāma Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) tehnoloģiskajiem sasniegumiem un unikālajam mantojumam veltīta papildinātās realitātes izstāde Novatoru klubs.

30. septembris – 30. novembris

Ziedošā mīlestība – Daniela Hengsta virtuālās realitātes izstāde

Galerija RIXC, Lenču iela 2

Oktobrī norisināsies Berlīnē dzīvojošā mākslinieka Daniela Hengsta (Daniel Hengst) virtuālās realitātes izstādes Ziedošā mīlestība atklāšana. Izstādē ikviens aicināts ielūkoties virtuālā purvā, kurā aug visdažādākie augi un izjust tos īpašā sensitīvi.

1. oktobris – 13. novembris

Gundegas Rancānes kluso dabu personālizstāde Klusuma kods

Sv. Pētera baznīca, Reformācijas Laukums 1

Kopš mākslinieces Gundegas Rancānes pirmās gleznas radīšanas pagājis krietns laika sprīdis ˗ tā tapusi vien četru gadu vecumā, tomēr māksliniece vienmēr palikusi uzticīga sev, tiecoties pārvarēt koloristisko iespēju griestus katrā nākamajā darbā, eksperimentējot ar dažādām tehnikām un formātiem, ļaujot sev piedzīvot gala rezultāta atklāsmes brīnumu iecerētā un realizētā sintēzē. Lai gan māksliniece sevi pārliecinoši pierādījusi ainavu glezniecības žanrā, šajā izstādē būs iespēja aplūkot Gundegas Rancānes klusās dabas.

30. septembris – 16. janvāris, 2022

Ivetas Gabaliņas personālizstāde Riti raiti rīta rasa

ISSP galerija, Marijas 13, k. 3, Berga bazārs

ISSP galerijā būs skatāma latviešu fotogrāfes Ivetas Gabaliņas personālizstāde Riti raiti rīta rasa – vizuāla dienasgrāmata, kas atklāj pirtī iešanu kā garīgu praksi un ceļu uz sevis pieņemšanu.

7. oktobris – 18. novembris