Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +18 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Citi

Jānovēl izturība! © DIENA

Gara, plaša un prasīga ir olimpiskā riteņbraukšanas krosa (BMX) trase, kurā jau ceturtdien ceļu uz pusfinālu sāks arī divi cēsnieki Vineta Pētersone un Helvijs Babris. Viņiem Tokijā jāiekāpj lielās kurpēs, jo šajā disciplīnā par divkārtēju olimpisko čempionu kļuvis nu jau karjeru beigušais Māris Štrombergs.

Haoss Tokijā: Riteņbraukšanas zvaigznes piedzīvo kritienus organizatoru dēļ © DIENA

Viens no BMX riteņbraukšanas favorītiem Tokijas olimpiskajās spēlēs Niks Kimans pirmdien piedzīvoja kritienu treniņā, uztriecoties virsū trasi šķērsojošam tiesnesim, kamēr Matjē van der Pūls, kurš ir pirmā līmeņa zvaigzne gan velokrosā, gan kalnu, gan arī šosejas riteņbraukšanā, ar galvu pa priekšu no trīs metru augstuma krita MTB sacensībās, kad izrādījās, ka bez brīdinājuma noņemta rampa, kas konkrētajā vietā atradās treniņu laikā.

Covid-19 pozitīvais olimpietis Borodavko par nākotni vēl neziņā © DIENA(2)

Latvijas džudo cīkstonim Jevgeņijam Borodavko bija jākļūst par vienīgo mūsu valsts olimpieti, kurš Tokijā piedalās ceturtajās olimpiskajās spēlēs, tomēr paša spēkiem nopelnīto vietu atņēma pozitīvas Covid-19 analīzes. Pieredzējušais sportists nevēlas runāt par vakcinēšanos pret lipīgo vīrusu, bet atzīst, ka to nebija izdarījis, tomēr ir gatavs pastāstīt par ļoti smago ceļu līdz ceļazīmes iegūšanai – šķēršļi priekšā bija viens pēc otra.

Nav īstu svētku sajūtas © DIENA(2)

Ne parasto olimpisko spēļu sajūtu bez skatītājiem tribīnēs, ar lielāko daļu jau iepriekš ierakstītu un sagatavotu māksliniecisko video, kā arī sociālo distancēšanos spilgti iezīmēja jau atklāšanas ceremonija Tokijas olimpiskajā stadionā. Šova vadmotīvu veidoja saukļi "Virzāmies tālāk!" un "Vienoti emocijās!". Latvijas delegācijas pārstāvju emocijas pēc dalības tradicionālajā atklāšanas gājienā bija atšķirīgas – no vilšanās līdz lepnumam.