Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Krievija

Krievija plāno paplašināt savu klātbūtni Arktikā

Krievija vēlas paplašināt savu klātbūtni Arktikā un Arktikas padomes prezidentūras pārņemšana nākamajā mēnesī būtu jāizmanto, lai sekmētu šī mērķa sasniegšanu, trešdien paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Krievija aicina nepārdot bruņojumu Ukrainai(1)

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien mudināja citas valstis atturēties no bruņojuma piegādēm Ukrainai, ar šo aicinājumu nākot klajā laikā, kad vairojas starptautiskās sabiedrības bažas par Krievijas karaspēka koncentrāciju līdzās Ukrainas robežai.

Gagarina vēsturiskā lidojuma 60. gadadiena © DIENA

Pasaulē, un īpaši Krievijā, kā arī Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) šodien tiek atzīmēta 60. gadadiena, kopš lidojumā kosmosā devās cilvēks. 1961. gada 12. aprīlī jaunu ēru kosmosa apguvē, kosmosa kuģī Vostok-1 108 minūtēs orbītā vienu reizi aplidojot Zemi, sāka PSRS kosmonauts Jurijs Gagarins. Šis slepeni gatavotais lidojums ļāva PSRS izvirzīties vadībā sacensībā ar ASV kosmosa apguvē, uz ko amerikāņi līdzvērtīgi spēja atbildēt vien, pirmie nosūtot cilvēku uz Mēnesi.

Krievijas armiju izvieto 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas(1)

Analizējot publikācijas sociālajos tīklos, pētnieciskās žurnālistikas organizācija Conflict Intelligence Team (CIT) secinājusi, ka Krievijas karavīri un bruņutehnika, par kuras pārvietošanos Ukrainas virzienā tiek aktīvi ziņots kopš pagājušās nedēļas, izvietojusies lauka nometnē Voroņežas apgabalā apmēram 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Satraukums par Navaļnija veselību © DIENA(2)

Krievijas prezidenta Vladimira Putina pretinieka Alekseja Navaļnija veselība ieslodzījumā turpina strauji pasliktināties. Viņa sabiedrotie paziņojuši, ka opozicionārs saskaras ar virkni veselības problēmu un netiek pienācīgi aprūpēts.

Navaļnijs stipri saaukstējies, taču turpina badastreiku

Ieslodzījumā esošais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pirmdien paziņojis, ka ir stipri saaukstējies un ka viņam ir drudzis, taču politiķis nepārtrauks pagājušajā nedēļā pieteikto badastreiku, pieprasot nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi.