Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Krievija

Vaino Rietumus revolūcijas gatavošanā © DIENA(25)

Baltkrievu tautas uzticību zaudējušā prezidenta Aleksandra Lukašenko apgalvojumiem, ka aiz masu protestiem un opozīcijas politiķiem stāv ārvalstu organizācijas un valdības, šonedēļ augstākajā līmenī pievienojusies Krievija. Tās izlūkošanas dienests paziņojis, ka opozicionāri ir Vašingtonas protežē un protestu rīkošanā ieguldīti miljoniem dolāru.

Jarmiša: Navaļnijs atgriezīsies Krievijā(7)

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas pēc saindēšanas ar nervus paralizējošo vielu Novičok šobrīd ārstējas Berlīnē, atgriezīsies Krievijā, otrdien apliecinājusi Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Krievijas policija vēlas iztaujāt Navaļniju Vācijā(18)

Krievijas policija piektdien pavēstīja, ka lūgs Vācijai dot atļauju Krievijas izmeklētājiem iztaujāt Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, kas pēc saindēšanas Krievijā ar nervus paralizējošo vielu Novičok šobrīd ārstējas Berlīnes slimnīcā.

Krievijā notiek reģionālās vēlēšanas(3)

Vairākos Krievijas reģionos piektdien sākušās vēlēšanas, kuru politisko fonu iezīmējuši gan Tālo Austrumu bezprecedenta protesti, opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšana un pandēmijas saasinātā ekonomikas krīze.

Maskavas tiesa Habarovskas eksgubernatoru patur apcietinājumā

Maskavas tiesa ceturtdien lemjot lietā par bijušo Habarovskas novada gubernatoru Sergeju Furgalu, kura aizturēšana Krievijas Tālajos Austrumos izsaukusi masu protestus, nolēma, ka politiķis paturams apcietinājumā līdz 9.decembrim, tiesā noskaidroja ziņu aģentūra Interfax.

Maskavā plāno sākt brīvprātīgo masveida vakcināciju pret Covid-19 © DIENA(5)

Krievija paziņojusi, ka brīvprātīgo masveida vakcināciju pret Covid-19 Maskavā plānots sākt 5. septembrī, vēsta Interfax.ru. Tas paredzēts Krievijas radītās koronavīrusa vakcīnas Sputnik V pēcreģistrācijas pētījumu ietvaros. Vakcinēšanas preparāts tiks nogādāts Maskavas poliklīnikās un slimnīcās līdz šīs darba nedēļas beigām, pavēstījis vakcīnu radījušā Gamalejas institūta direktors Aleksandrs Gincburgs.

Krievija nosoda sankcijas pret Baltkrievijas režīmu(6)

Krievija otrdien nosodījusi sankciju vēršanu pret Minsku un izteikusi atbalstu līdzšinējā Baltkrievijas autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko priekšlikumam veikt konstitucionālo reformu. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzrunājot Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta (MGIMO) studentus, izteicies, ka rietumvalstis mēģinot "uzmesties par tiesnešiem" Baltkrievijas notikumu vērtējumā.

Indes un politika postpadomju telpā © DIENA(29)

Krievijas tā dēvētās nesistēmiskās opozīcijas viena no līderiem Alekseja Navaļnija iespējamā saindēšana liek atcerēties vēl vairākus citus skaļus indēšanas gadījumus, kuriem izrādījušās tālejošas politiskās sekas.

Līderi aicina izmeklēt Navaļnija saindēšanu © DIENA(8)

Berlīnes slimnīcas ārsti, pretēji krievu kolēģu apgalvojumiem, Alekseja Navaļnija organismā ir atraduši vielas, kas apstiprina politiķa komandas bažas par apzinātu nonāvēšanas mēģinājumu. Starptautiskā sabiedrība aicinājusi Krieviju izmeklēt notikušo, bet Kremļa opozicionāra līdzgaitnieki saindēšanā vaino prezidentu Vladimiru Putinu un viņam pakļauto slepeno dienestu aģentus.