Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Ziņas

Rosina maksāt arī pašiem © DIENA(4)

Dabaszinātņu tematiskajā grupā vairākums studentu mācās par valsts naudu, proti, 63% jeb 4565 studenti, pārējie 2704 – par maksu, tostarp neklātienē un privātajās augstskolās studējošie. Šīs nozares studiju programmas iedalāmas divās daļās – datorzinātnes (tās mācās ap 80% no šīs jomas) un dabaszinātnes un matemātika. Šis iedalījums skar arī algu un nodarbinātības līmeni – IT speciālistiem tas ir visaugstākais valstī, kamēr dabaszinātnes apguvušajiem – krietni pieticīgāks.

LIAB: 2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa (1)

2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa, liecina pētījumu aģentūras H2GC dati. Ja 2019.gadā nelegālo interaktīvo azartspēļu daļa Latvijā bija 34,3 miljoni eiro, tad 2020.gadā tā pieauga par vairāk nekā 10 miljoniem eiro un sasniedza gandrīz 46 miljoni eiro apmēru, kas ir 45% no kopējā azartspēļu tirgus Latvijā, informēja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrība (LIAB).

Latvija ir viena no aktīvākajām Covid-19 testētājām ES(7)

Pagājušajā nedēļā nedaudz sarucis veikto Covid-19 testu skaits, taču Latvija ir viena no aktīvākajām testētājām Eiropas Savienībā (ES), teikts šodien paredzētajai Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes sēdei sagatavotajā prezentācijā.

Automašīnas mums ir, bet luksoforu vēl nav © DIENA

Aizvadītais gads bija pilns ar pārsteigumiem un izaicinājumiem – globālā pandēmija ne tikai radīja virkni ar veselību, ekonomiku un sadzīvi saistītu problēmu, bet arī ļoti izteikti šajā laikā aktualizējās viltus ziņu, dezinformācijas un dažādu maldu izplatītāji. Tādēļ svarīgi ir analizēt aizgājušajā gadā notikušo, lai nākotnē Latvijas sabiedrība varētu izvairīties arī no infodēmijām.

Kā glābiņu gaida vakcināciju © DIENA(10)

Ilgstošas sociālās aprūpes centru (SAC) klienti savus tuviniekus nav sastapuši kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, jo karantīna bija viens no galvenajiem aizsardzības veidiem no vīrusa infekcijas. Lai gan labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) žurnālistiem vakar norādīja, ka situācija ir stabilizējusies un kopš decembra beigām saslimušo īpatsvars samazinājies no 13,4% līdz 10,4%, tomēr ar Covid-19 inficēto skaits SAC joprojām ir ļoti augsts. Slimības izplatības otrajā vilnī no kopumā 184 valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem vīruss konstatēts 80 iestādēs un daudzās izplatījies nekontrolēti. "Jāiztur vēl trīs nedēļas, līdz varēsim uzsākt vakcināciju. Tikmēr darbiniekiem katru dienu jāveic pieejamie laboratorijas vai ātrie testi," mierināja ministre.