Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Dabas Diena

VIDEO: Tiešraidē redzamajā balto stārķu ligzdā paliek četri jaunputni

Ar tiešraides kameru aprīkotajā balto stārķu ligzdā, kas uzvīta uz AS Sadales tīkls elektroapgādes balsta, pēdējās dienās vērojami šai sugai raksturīgi, vienlaikus cilvēka acij nepatīkami notikumi – mazuļu skaita regulēšana, stārķu pārim Mammai un Tukam izvērtējot jaunputnu barošanas iespējas. Ligzdā maijā izšķīlās pieci cāļi, taču vājākais no tās šonedēļ izmests.

Paaugstināta ugunsbīstamība © DIENA

Valsts meža dienests ar 2024. gada 3. maiju ir noteicis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā! Cilvēku apzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni joprojām ir visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls.

Aicina glābt migrējošos krupjus © DIENA

Ar saistošu nosaukumu Misija – KRUPIS! Izglāb princi! jau trešo gadu Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīko kampaņu un aicina pieteikties brīvprātīgos, lai palīdzētu migrējošiem krupjiem šķērsot brauktuves un nokļūt iecerētajās nārsta vietās.

Kā sniegt palīdzību savvaļas dzīvniekiem? © DIENA

Sācies tā saucamais "roņu laiks", kad pie jūras pludmalē redzam roņu mazuļus. Ne vienmēr tie ir savainoti, un lielākoties palīdzība tiem nav nepieciešama, taču, dodoties dabā, gadās sastapt arī pa kādam savainotam zvēram vai putnam. Atrodot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus zvērus, cilvēki nereti vēlas par tiem parūpēties, tāpēc ir svarīgi iegaumēt, kā pareizi sniegt palīdzību, nenodarot vēl lielāku ļaunumu.

Vairāk Dabas Diena