No gleznainas ieliņas Kuldīgas vecpilsētā līdz sacensībai par augstāko koka debesskrāpi pasaulē. Koks šodien ir ne tikai modīgākais un ekoloģiskākais, bet arī viens no drošākajiem būvmateriāliem
Laika zoba apskādēta porcelāna tasīte, glezna, sakta vai tautastērps, ko nevar salabot paša rokām, tāpēc vajadzīga speciālista palīdzība. Kur to meklēt? Tāda vieta ir Jelgavas vecpilsētas kvartālā. Par Vecpilsētas māju dēvētās ēkas vienā no spārniem tagad atrodas ekspozīcija, kas stāsta par senās Jelgavas interjera un būvniecības tendencēm, amatniecību un sadzīvi, otrā spārnā – Zemgales Restaurācijas centrs. Tajā kultūras mantojuma priekšmetiem tiek dota jauna elpa – ne tikai pilsētas muzeja krājuma, bet arī privātpersonām piederošajiem.
Pie mums tā ir atstrādāta shēma. Deg, jo viss viesiem ir skaidrs – tas ļoti vienkārši atrisina visas lietas, intervijā Kultūras Dienai saka koka arhitektūras kritiķis Nikolajs Maļiņins.
Koka būvnieki nolēmuši apvienoties asociācijā jeb klasterī, kas sevī apvienos gan guļbūvju, gan koka karkasa
māju ražotājus, kas darbojas šajā nozarē jau vairākus gadus un sevi ir
pierādījuši gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Apvienojoties tikšot
veiktas mārketinga aktivitātes, darbinieku apmācība, kā arī citi
konkurētspēju veicinoši pasākumi. Esot paredzēts pretendēt arī uz Eiropas
Savienības līdzfinansējumu.
No ceturtdienas, 20. līdz 22. oktobrim Kuldīgā un Rīgā norisināsies Starptautiskās koka arhitektūras dienas.Turpinot tradīciju katra gada oktobrī organizēt starptautiskus arhitektūras pasākumus, Kuldīgas novada pašvaldība un Baltijas Arhitektūras centrs rīko Starptautiskās koka arhitektūras dienas, kas Kuldīgā un Rīgā iecerētas no 20.