Pie Cēsu apvedceļa atklāta līdz šim vērienīgākā saules elektrostacija Latvijā – Cēsu SES. Tā ik gadu ar zaļo elektroenerģiju apgādās 10 000 Cēsu un tuvējo Vidzemes novadu mājsaimniecību. Jaunās spēkstacijas izveidē investēti 12 miljoni eiro Latvijas privātā kapitāla.
Šodien, 9.septembrī, tika parakstīts līgums starp Rīgas brīvostas pārvaldi un Lietuvas uzņēmumu SNG Solar par zemes nomu Rīgas ostā Spilves pļavu teritorijā saules enerģijas parka attīstīšanai, paredzot gan saules paneļu uzstādīšanu, atjaunojamās saules elektroenerģijas ražošanu un uzkrāšanu, gan arī ūdeņraža un alternatīvo degvielu ražošanu. Līgums paredz, ka uzņēmumam SNG Solar piecu gadu laikā Spilves pļavu teritorijā 177,2 ha platībā jāuzbūvē saules enerģijas ražotne ar nominālo jaudu 100 MW, kas gada laikā spētu saražot ap 100 tūkstošus MWh zaļās elektroenerģijas. Plānotais saules paneļu parks Spilves pļavās būs viena no lielākajām zaļās enerģijas ražotnēm Baltijā.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, ar kuriem būtiski mainīti principi, pēc kādiem kopējā tīklā varēs nodot mājsaimniecību pašu saražoto elektroenerģiju.
Atjaunojamās enerģijas ražotājs SIA "Evecon" šajā un nākamajā gadā Latvijā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro saules paneļu parkos, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.
Līdz šim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā atbalsta programmā "atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās" iedzīvotāju vidū realizēti 1098 saules elektrostaciju uzstādīšanas projekti, aģentūru LETA informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Par vides aizsardzību ir jārūpējas gan ikvienam cilvēkam, veidojot zaļus ieradumus, gan jebkuram uzņēmumam, sabalansējot peļņas gūšanu ar atbildību pret dabu, gan arī kopumā valstīm. Šāds apgalvojums pēdējā laikā ir dzirdams ļoti bieži.
Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā Nacionālajā enerģētikas un klimata plāna 2030.gadam (NEKP 2030) projektā rosināts veicināt vēja un saules enerģijas ražošanu.
Domājot par centralizētās siltumapgādes sistēmas ilgtspējīgu attīstību, 2011. gadā SIA Salaspils siltums tika sākta vērienīga ražošanas modernizācija un procesu optimizācija. Īsā laikā, pateicoties Eiropas Savienības Kohēzijas fonda un pašvaldības atbalstam, kā arī gudrai saimniekošanai, Salaspils siltums ir izaudzis līdz pasaules līmeņa siltumapgādes uzņēmumam, piedāvājot patērētājiem ievērojami zaļāku, drošāku, stabilāku un lētāku siltumenerģiju. "SIA Salaspils siltums ir mūsdienīgs siltumapgādes uzņēmums, kas nodrošina centralizēto siltumapgādi Salaspils pilsētā un Saulkalnē," skaidro uzņēmuma direktore Ina Bērziņa-Veita un pastāsta, kādu ceļu uzņēmums paveicis, kļūstot par dabai un iedzīvotāju maciņiem draudzīgas siltumenerģijas nodrošinātāju.