Kanāda nolēmusi nebloķēt piekļuvi Ķīnas kompānijai "ByteDance" piederošajai video koplietošanas platformai "TikTok", taču "ByteDance" meitasuzņēmumam valstī būs jāpārtrauc darbība.
Austrālija pieņems jaunus likumus, kas aizliegs bērniem līdz 16 gadu vecumam izmantot sociālos medijus, ceturtdien paziņoja premjerministrs Entonijs Albanīzs.
ASV uzņēmums Meta ceturtdien paziņoja, ka ir dzēsis Irānas augstākā vadītāja ajatollas Ali Hameneji kontus sociālajos tīklos Facebook un Instagram par satura politikas pārkāpšanu.
ASV sociālo tīklu milzis Meta pirmdien paziņoja, ka Facebook un Instagram lietotājiem Eiropā no nākamā mēneša būs iespēja iegādāties abonementu, lai šos sociālos tīklus izmantotu bez reklāmām.
Izpratne par biedējošu un bērnu vecumam neatbilstošu saturu gadu gaitā ir mainījusies – daudzas ainas, kas mums bērnībā kādreiz šķita neiedomājamas, šobrīd ir jau ierastas. Diemžēl daudzi mūsdienu bērni ir pieraduši pie vardarbības un cita vecumam neatbilstoša satura internetā. Tomēr vecākiem jāsaprot, ka vecumam neatbilstoša satura skatīšanās internetā bērniem var radīt psihotraumas, piemēram, foto un video no karadarbības zonām. Šobrīd sociālie tīkli, jo īpaši TikTok, ir pārpildīti ar nepatīkamiem skatiem no kara Izraēlā. Tāpēc vecāku pienākums ir parūpēties, lai bērniem nenāktos saskarties ar biedējošu un vecumam neatbilstošu saturu.
Lai aizsargātu bērnus tiešsaistē, Francijā ceturtdien apstiprināts jauns likums, kas prasīs sociālajiem medijiem pārbaudīt lietotāju vecumu un saņemt vecāku piekrišanu personām, kas jaunākas par 15 gadiem.
Papildu drošības nolūkos, kā arī pamatojoties uz Satversmes aizsardzības biroja, Aizsardzības ministrijas un informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv rekomendācijām, Ekonomikas ministrija (EM) ir aicinājusi darbiniekus izdzēst lietotni TikTok no mobilajiem telefoniem, kas tiek lietoti darba nolūkiem, aģentūrai LETA pavēstīja EM pārstāvji.