Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps noliedz ASV valdības saistību ar incidentu Venecuēlā(3)

ASV prezidents Donalds Tramps noliedzis, ka Savienoto Valstu valdībai būtu saistība ar incidentu Venecuēlā, kurā aizturēti divi ASV pilsoņi un kuru Venecuēlas valdība nodēvējusi par iebrukumu nolūkā nogalināt valsts kreiso prezidentu Nikolasu Maduro.

Tramps Ķīnai draud ar jauniem tarifiem(10)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien apgalvoja, ka ir redzējis pierādījumus par jaunā koronavīrusa saistību ar laboratoriju Ķīnas pilsētā Uhaņā, un draudēja noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas precēm.

Francija, Spānija mazinās ierobežojumus maijā © DIENA

Vienas no jaunā koronavīrusa vispostošāk skartajām Eiropas valstīm – Spānija un Francija – šonedēļ publiskojušas plānus, kā pakāpeniski atvieglot cīņai pret vīrusa izplatību noteiktos ierobežojumus. Plānos akcents likts uz distancēšanās prasību maksimālu saglabāšanu un liela skaita iedzīvotāju testēšanu, lai izvairītos no jauna inficēšanās ar koronavīrusu viļņa. Jau ir skaidrs, ko vismaz līdz 1. septembrim netiks atļauti lieli, tūkstošus cilvēku pulcējoši sabiedriskie pasākumi.

ASV ekonomikai pirmajā ceturksnī 12 gados straujākā lejupslīde(1)

ASV iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 4,8%, tādējādi reģistrēta pēdējos 12 gados straujākā lejupslīde, liecina trešdien publiskotās ASV Tirdzniecības ministrijas sākotnējās aplēses.

Pelosi pauž oficiālu atbalstu Baidena kandidatūrai(5)

ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi pirmdien pauda oficiālu atbalstu bijušā viceprezidenta Džo Baidena kandidēšanai uz Savienoto Valstu prezidenta amatu, politiķi dēvējot par "saprāta balsi" un paužot pārliecību, ka viņš spēs valsti izvest no koronavīrusa krīzes.