Pirmdien, 27.maijā plkst 18:00, mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros Mākslas muzejā Rīgas Birža ar atklāto lekciju Brīvības teritorija uzstāsies Krievijas režisors Kirils Serebreņņikovs. Lekcija notiks krievu valodā, tā ir atvērta ikvienam interesantam, un ieeja tajā ir bez maksas. Uz lekciju ieeja muzejā būs no Mazās Pils ielas. Lekcijas tiešraide būs skatāma www.diena.lv. Kirils Serebreņņikovs (Kirill Serebrennikov) ir viens no ievērojamākajiem režisoriem Krievijā, kura galvenais darbības lauks ir teātris. Viņš ir izkopis individuālu teātra valodu un aktīvi pauž savu pilsonisko pozīciju. Kirils Serebreņņikovs 17 gadu vecumā netika uzņemts teātra koledžā, kā rezultātā studēja un ar izcilību pabeidza fizikas fakultāti. Pēc tās viņš tomēr atgriežas režijā, un, pēc daudzu teātra kritiķu domām, tieši režisora izglītības trūkums palīdz Serebreņņikovam pārkāpt ierastās robežas un iekļaut savos darbos individuālu interpretāciju par lietām. Kirils Serebreņņikovs darbojas arī televīzijas un filmu nozarēs, un ir ieguvis apbalvojumus par saviem darbiem gan Krievijā, gan 2006.gadā Grand Prix par savu filmu Spēlējot upuri Romas filmu Kirila Serebreņņikova vadībā ir arī pilnībā atjaunots Maskavas Gogoļa teātris, pārveidojot to par Gogoļa centru – telpu aktuālām, daudzveidīgām mūsdienu kultūras norisēm. Serebreņņikovs ir strādājis arī Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī iestudējis izrādes Voiceks un Mirušās dvēseles (Spēlmaņu nakts balva kā gada labākajai izrādei).
TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS apvieno Borisa un Ināras Teterevu atbalstītus mākslas un izglītības projektus. No 2.maija līdz 4.jūnijam māksla virmos Rīgas izstāžu, koncertu, teātru zālēs, Latvijas Nacionālajā operā un Rundāles pilī, kā arī tiešraidēs radio un televīzijā. Mākslas mīļotājiem bija iespēja apmeklēt arī unikālas atklātās lekcijas, kuras pasniedza mākslinieks Lehs Majevskis (Lech Majewsky, Polija), fotogrāfi Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren, Beļģija), Pauls Hansens (Paul Hansen, Zviedrija), Jans Grarups (Jan Grarup, Dānija),kinofilmu starptautisku zīmolu mārketinga stratēģiju veidošanas eksperts Džerijs R. Hasfāters (Jere R. Hausfater, ASV), būs režisors Kirils Serebreņņikovs (Kirill Serebrennikov, Krievija), mākslinieks Imants Lancmanis (Latvija), mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova (Latvija), džeza pianists Daniels Kramers (Daniel Kramer, Krievija), mākslinieki Jāns Tomiks (Jaan Toomik, Igaunija), Jiri Ojavers (Juri Ojaver, Igaunija), kā arī redzēt lekcijas tiešraidē un ierakstā www.diena.lv. Atklātās lekcijas TÊTE-À-TÊTE 20 EPIZODĒS ietvaros notiks bezmaksas.
Borisa un Ināras Teterevu fonds 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā. Saskaņā ar fonda sociālās atbildības konceptu būtiski ir rīkoties racionāli un atbildīgi, lai veicinātu augstāku dzīves līmeni un iniciētu plašas un jēgpilnas pārmaiņas sabiedrībā. Fonds sadarbojas un atbalsta cilvēkus, ieceres un pasākumus, kas atbilst šim konceptam. 2012. gadā fonds atbalstījis 150 dažādu iniciatīvu visā Latvijā. 2011. gadā Borisam un Inārai Tetereviem piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, bet pēc gada abi mecenāti atzīti par Gada Rīdziniekiem.