Sestdien Positivus festivāla laikā Salacgrīvā pie tilta pār Salacu atklāta vietējā Slavas aleja, kurā iecerēts izvietot pilsētu apmeklējušo slavenību un cilvēku, kuri snieguši ieguldījumu pilsētas atpazīstamības veicināšanā, roku nospiedumu atveidojumus.
Kā norādīja Salacgrīvas domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Reģionu alianse), ideja par šādas galerijas izveidošanu lolota jau septiņus gadus.
Šodien Slavas alejā tika atklāti pirmie pieci roku nospiedumi - divu britu grupas Hurts mūziķu, britu mūzikas mākslinieka Marka Ronsona, kā arī krievu klasiskās mūzikas meistara, vijolnieka Alekseja Lundina un arhitekta Mihaela Untertrifalera, kuri Salacgrīvā snieguši meistarklases savās nozarēs.
Pēc Strauberga teiktā, patlaban jau savākti vismaz 20 pazīstamu cilvēku roku nospiedumi, kas Slavas alejā vietu ieņems turpmākajos gados.
Šodien Slavas alejas atklāšanas pasākumā savu rokas nospiedumu svinīgi atstāja arī festivāla Positivus rīkotājs Ģirts Majors. Straubergs norādīja, ka, pateicoties Majora rīkotajam festivālam, Salacgrīva "vairs nav tāda kā agrāk", jo festivāls ir mainījis pilsētu.
Savukārt Majors uzsvēra, ka Salacgrīva ir vieta, kas palikusi atmiņā visiem mūziķiem, kuri viesojušies festivālā, pateicoties unikalitātei, tostarp, pateicoties skaistajai dabai un priežu mežam. Pēc viņa domām, šī aleja apliecina, ka Positivus nav tikai mūzikas festivāls, bet kas vairāk.
Kā ziņots, desmitais jubilejas Positivus festivāls sākās piektdien un noslēgsies svētdien.