Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

IDB rosinājis sākt kriminālvajāšanu par vairāk nekā trīs miljonu eiro izkrāpšanu ar austrumu robežas izbūvi

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām robežsardzes amatpersonām, būvuzraugu un uzņēmuma pārstāvjiem par vairāk nekā trīs miljonu eiro izkrāpšanu ar austrumu robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodots kriminālprocess pret divām bijušajām Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes amatpersonām, būvuzraugu, kā arī pret uzņēmēju un uzņēmuma pārstāvi par krāpšanu lielā apmērā, kas veikta būvniecības procesos noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas un Krievijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas un Baltkrievijas robežas ierīkošanu, aģentūru LETA informēja IDB.

IDB guva pierādījumus tam, ka uzņēmuma pārstāvji, ar mērķi prettiesiski samazināt būvniecības izmaksas, uzņēmuma interesēs vienojās par krāpšanas izdarīšanu. Savukārt minētās Valsts robežsardzes amatpersonas un būvuzraugs, kuriem tika noteiktas tiesības saskaņot jautājumus, kas saistīti ar iepriekš minēto līgumu izpildi, atbilstoši nereaģēja uz uzņēmēju pretlikumīgo rīcību valsts austrumu robežas joslas izbūves gaitā.

Minētās amatpersonas un būvuzraugs, zinot, ka uzņēmums iesniedzis nepatiesu informāciju par darbu izpildi, neizmantoja tām noteiktās tiesības pieteikt pretenzijas par līguma saistību nepienācīgu izpildi un risināt jautājumus, kas saistīti ar nekvalitatīvu darbu, saskaņoja veicamos darbus un apstiprināja to izpildi.

Tādējādi minētā uzņēmuma pārstāvji ar Valsts robežsardzes amatpersonu un būvuzrauga atbalstu, iespējams, izkrāpa no Valsts robežsardzes līdzekļus vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika gūti pierādījumi tam, ka minētā uzņēmuma pārstāvji vienai no robežsardzes amatpersonām nodeva kukuli, lai amatpersona ietekmētu atklātā iepirkumu konkursa izskatīšanas procesu.

Saistībā ar iespējamajām pretlikumīgajām darbībām kriminālprocesā ir arestēta manta vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā.

IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūru sākt kriminālvajāšanu kopumā jau piecos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos.

Saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi IDB dažādus nodarījumus inkriminēja bijušajai un esošajai Valsts robežsardzes vadībai. IDB gan šogad saistībā ar valsts austrumu robežas izbūvi izbeidzis kriminālprocesus pret Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu un viņa vietnieku Juri Martukānu. Martukānam kriminālprocesā bija inkriminēts dienesta viltojums, bet Pujātam valsts amatpersonas bezdarbība.

Kopējā iepirkuma summa valsts Austrumu robežas ierīkošanai pārsniedza 40 miljonu eiro. 2019.gada septembrī IDB aizturēja bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" valdes priekšsēdētāju un līdzīpašnieku Māri Peilānu.

2020.gada sākumā Valsts kontrole informēja par atklātajiem pārkāpumiem, veicot revīziju Valsts robežsardzē un izvērtējot, vai valsts budžeta līdzekļi Latvijas robežas joslas infrastruktūras būvniecībai un uzturēšanai ir izlietoti likumīgi, sasniedzot izvirzītos mērķus un rezultātus.

Valsts kontroles revīzijā konstatētais atbilst IDB paustajām aizdomām par likumpārkāpumiem Latvijas Austrumu robežas joslas un infrastruktūras izbūvē.


 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Brektes jaunība(5)

Reakcija uz mākslinieka Kristiana Brektes darbiem, kuras augstākais lidojums ir viņa aizstāvības plakāta sadedzināšana pie Latvijas Mākslas akadēmijas, kuras asociētais profesors un glezniecība...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas