Kā aģentūru LETA informēja Zaļūksne, noraidījumu viņai pieteicis Pīranta advokāts Lauris Matisāns, vēršot tiesas uzmanību uz faktu, ka laikā, kad laikrakstā Diena tika publiskoti šīs kukuļošanas lietas materiāli, Dienā strādājis kāds prokurores radinieks. Prokurore to nenoliedza, taču viņa atzīmēja, ka noraidījumā nav ietverts apgalvojums, ka tieši viņa savam radiniekam varētu būt nopludinājusi lietas materiālus.
Ar pašu Matisānu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.
Savukārt Munkevics tiesā ir nomainījis aizstāvi, un viņa jaunā advokāte šodien lūdza tiesu dot laiku, lai iepazītos ar Matisāna pieteikto noraidījumu prokurorei. Tiesas sēdē tika pasludināts pārtraukums, taču šodien to plānots turpināt, informēja Zaļūksne.
Kā ziņots, Jūrmalas pilsētas tiesā šodien pēc pusgada pārtraukuma notiek tiesas sēde Munkevica un Pīranta kukuļošanas krimināllietā. Iepriekšējā sēde šajā lietā notika šā gada 20.maijā, kad tiesa nolēma uzdot veikt veselības stāvokļa ekspertīzi Pīrantam, lai noskaidrotu, vai viņa veselības stāvoklis ļauj piedalīties tiesas sēdēs.
Ekspertīze tika veikta, un 27.jūlijā tiesa saņēma tās slēdzienu. Tomēr tiesas priekšsēdētājas palīdze Diāna Liepiņa slēdziena būtību aģentūrai LETA neatklāja. Tāpat saņemto ekspertīzes slēdzienu nevēlējās komentēt Pīranta advokāts Matisāns.
Šā gada 20.maijā pēc lēmuma pieņemšanas par ekspertīzes noteikšanu tiesa Munkevica un Pīranta lietu noņēma no izskatīšanas. Pats Pīrants todien kārtējo reizi nebija ieradies uz tiesu, turpretim Munkevics bija atnācis.
Prokurore Zaļūksne, kura šajā lietā uztur valsts apsūdzību, aģentūrai LETA pastāstīja, ka sākotnēji viņa lūdza tiesu sadalīt kriminālprocesu, izdalot no tās Pīranta apsūdzību. Tomēr tiesa uzskatīja, ka vispirms būtu jānoskaidro, vai Pīranta veselības stāvoklis vispār ļauj viņam klātienē piedalīties lietas izskatīšanā, tāpēc tika noteikta minētā ekspertīze, skaidroja Zaļūksne.
Apritējis jau pusotrs gads, kopš Munkevics un Pīrants tika apcietināti. Lieta Jūrmalas tiesā nonāca pagājušā gada jūlijā, taču tās izskatīšanu pēc būtības joprojām nav izdevies sākt. Iepriekšējās divas tiesas sēdes pirms 20.maija nācās atlikt, jo veselības problēmu dēļ uz tām nevarēja ierasties Pīrants.
Saistībā ar paaugstinātu sarežģītību Munkevica un Pīranta lietas izskatīšanai nozīmētas trīs tiesneses - Ilze Freimane, Solvita Glaudāne un Gundega Lapiņa.
Kā ziņots, Pīrants kopā ar Munkevicu tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā.
Kukulis esot piedāvāts partijas Jaunais laiks deputātei Ivetai Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.
Pagājušā gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Ar advokātu starpniecību gan Pīrants, gan Munkevics aģentūrai LETA darīja zināmu, ka inkriminētos noziegumus viņi neatzīst, proti, nekādus kukuļus nevienam neesot ne devuši, ne piedāvājuši.
Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai.
Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja pērn augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists septembra vidū.