Personas pie kriminālatbildības sauktas par piesavināšanos lielā apmērā, par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu.
Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP), un divi no lietā iesaistītās trijotnes ir afgāņu izcelsmes - Latvijas pilsonis Gulams Mohammeds Gulami un viņa sieva Valentīna Gulami. Gulami advokāts Egons Rusanovs paziņojis, ka viņa klients savu vainu kategoriski neatzīst.
Valsts policija šonedēļ paziņojumā presei rakstīja, ka iesniegumu par Latvijas teritorijā pazudušu Tadžikistānas kokvilnas kravu Valsts policija saņēma pagājušā gada pavasarī. Iesniegumā bija minēts, ka pazuduši 80 vilcienu vagoni ar kokvilnas šķiedru kravu gandrīz 7000 tonnu apmērā, bet kopējie zaudējumi tika lēsti deviņu miljonu eiro apjomā.
Apjomīgas izmeklēšanas laikā ENAP darbinieki noskaidroja, ka Tadžikistānas kokvilnas kravu piesavināšanos veikusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu, tādēļ kriminālprocess kvalificēts gan par piesavināšanos lielā apmērā, gan par dokumentu viltošanu.
Izmeklēšanā policija nopratināja vairāk nekā 50 personas, veica kratīšanas līdz pagājušā gada septembrī pierādījumu kopums bija pietiekams, lai būtu pamats aizturēt četras personas. Turpinot izmeklēšanu, trīs no personām tika atzītas par aizdomās turētajiem, tostarp bija kāds precēts pāris - 1968.gadā dzimusi sieviete un 1965.gadā dzimis vīrietis - un 1972.gadā dzimusi sieviete.
Pērnvasar, Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes laikā Tadžikistānā, Panorāma vēstīja par Rīgā 2011.gadā pazudušo kokvilnas kravu no Tadžikistānas. Raidījums ziņoja, ka krava viltotu pavadzīmju dēļ pazuda no muitas noliktavas.
Gulami vārds ir atrodams vairākos procesos. Viņš iesaistīts no amata atstādinātās un aizdomās par kukuļņemšanu turētās Rīgas apgabaltiesas tiesneses Ivetas Bērziņas procesā.