Kāda koknesiete portālam raksta, ka, apmeklējot Aizkraukles medicīnas centru, bijusi neizpratnē par to, ka konsultāciju, maksājot trīs latus, nākas gaidīt pusotru, pat divus mēnešus, bet, samaksājot uzreiz 10 līdz 15 latu – pie ārsta var doties uzreiz.
“Vai tā nav diskriminācija, ka ārstam par trijiem latiem nav laika konsultēt, bet par 10 līdz 15 latiem viņš gatavs pieņemt arī bez numuriņa? Varbūt vajag palielināt numuriņu skaitu, lai arī mazāk nodrošinātai pacientei ginekologa konsultācija nav jāgaida divus mēneši? Pašvaldības slimnīcā ir izveidojusies tāda kā privātklīnika,” redakcijai raksta sieviete, kura savu vārdu lūdza nenosaukt.
SIA Aizkraukles slimnīca valdes priekšsēdētāja Alīda Vāne stāsta, ka numuriņu skaitu konsultācijai pie ārsta, maksājot trīs latus, pagaidām nevar palielināt. Par ārsta apmeklējumu daļu maksā valsts, bet daļa ir pacienta līdzmaksājums. Tā kā valsts finansējums šim gadam ir nepietiekams, par trijiem latiem dienā iespējams pieņemt tikai dažus pacientus, pārējiem ir jāmaksā pilna maksa — 10 līdz 15 latu, vēsta portāls.
“Lai gan valdība šī gada jūlijā veselības aprūpes nozarei papildus piešķīra 6,6 miljonus latu, tajā skaitā 2,7 miljonus ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu samaksai, ambulatorās iestādes to vēl nav saņēmušas,” skaidroja Vāne.
Tomēr, ja valdība apstiprinās noteikumu grozījumus un Aizkraukles slimnīca šogad saņems papildu finansējumu, pieņemšanai par kvotu varēs pierakstīt vairāk pacientu.