Pēc aprīļa sākumā notikušā šoferu piketa Dubinskim nācies pamest darbu AIPS. Pēc autobusu vadītāja teiktā, uzņēmuma vadība norīkojusi cilvēkus, kas sekojusi viņa darbam un fiksējusi pārkāpumus, ko viņš it kā izdarījis. Šoferis klāstījis, ka vairāku gadu garumā viņam esot bijis tikai viens pārkāpums, bet pēc uzņēmuma vēršanās pret viņu fiksēti uzreiz četri.
"Esmu atzinis vienu, un atzīstu, ka savā dzimšanas dienā, braucot pa lauku ceļu, runāju pa telefonu, uzklausot apsveikumu," skaidroja Dubinskis.
Pārējos pārkāpumus viņš neatzīst, tomēr piekritis pamest darbu AIPS, pamatojoties uz abu pušu vienošanos, jo neesot gatavs tiesāties.
Bijušais AIPS darbinieks stāstīja, ka šoferi sagatavojuši streika pieteikumu, lai risinātu sasāpējušo atalgojumu un darba laika jautājumu, jo notikušais streiks uzlabojumus neesot nesis. Pieteikumu esot parakstījusi lielākā daļa autobusu vadītāju. Iespējams, parakstu būtu bijis vēl vairāk, bet daļa šoferu ir atvaļinājumā. Streika pieteikšanai nepieciešamie dokumenti un procedūras tiek kārtoti sadarbībā ar LAKRS.
AIPS valdes loceklis Jānis Kļaviņš ir informēts, ka notikusi arodbiedrības biedru sapulce, taču viņš uz to neesot aicināts un par tur lemto nezinot. Vienlaikus viņš apgalvoja, ka uzņēmuma nodrošināto algu apmērs ir pirmajā pieciniekā visā Latvijā, taču iepriekš šoferu prasīto apmaksu - septiņus eiro stundā - pārvadātājs nevar nodrošināt. Daļēji arī tāpēc, ka Autotransporta direkcija (ATD) nespēj norēķināties ar pārvadātajiem.
Saistībā ar Dubinska atbrīvošanu no darba AIPS priekšnieks bija mazrunīgs, vien skaidroja, ka tā notikusi, abām pusēm vienojoties. Šofera pārkāpumu, izsniedzot nepareizo biļeti, esot fiksējis ATD norīkotā uzņēmuma pārstāvis, savukārt sūdzība par tālruņa lietošanu braukšanas laikā esot saņemta no kāda pasažiera.
Jau vēstīts, ka aprīļa sākumā LAKRS Bauskā rīkoja piketu, lai vērstu sabiedrības uzmanību neapmierinošajai situācijai pasažieru autopārvadājumu sektorā. Sapulce rīkota arī ar mērķi vērst darba devēja un valdības uzmanību nepieciešamībai nodrošināt darbiniekus ar cienīgu darba samaksu, pienācīgu atpūtu un atbilstošiem darba apstākļiem transporta darbiniekiem, it īpaši autobusu vadītājiem.
Kļaviņš aģentūrai LETA skaidroja, ka šoferi pieprasa 2,5 reizes lielāku algu, kas līdzinās Vācijas autobusu vadītāju atalgojumam. Pēc viņa teiktā, Latvijas pārvadātāji šādu tarifu par paveikto darbu nodrošināt nespēj.
Uzņēmumā AIPS strādā ap 40 šoferu.