Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona

Daugavpilī iespējamo pāreju uz izglītību latviešu valodā vērtē pozitīvi

Daugavpilī ziņa par iespējamo pakāpenisko pāreju uz izglītību latviešu valodā tiek vērtēta pozitīvi, aģentūrai LETA atzina Daugavpils Izglītības pārvaldes Izglītības metodiķe bilingvālās izglītības jautājumos Silvija Mickeviča.

Tā kā bilingvālas izglītības process mazākumtautību skolās un pirmsskolās jau ir bijis pietiekami ilgi, īpaši lielas problēmas šādai pārejai nevajadzētu radīt. Varbūt varētu būt vēl atsevišķi skolotāji, kuriem līdz ar šādu pāreju varētu nākties nedaudz pārkārtoties, bet lielākā daļa jau šobrīd strādā latviešu valodā.

Īpašas problēmas šādai pārejai nevajadzētu sagādāt arī skolēniem, kas jau tagad apgūst priekšmetus latviešu valodā, arī tādus kā matemātika fizika un ķīmija.

Patlaban izglītības jomā notiek reforma gan saturā, gan pieejā, tiek domāts par skolu tīkla sakārtošanu un izglītības kvalitātes paaugstināšanu. Tādēļ mācības latviešu valodā varētu kļūt arī par vienu no mācību iestādes motivējošiem raksturojumiem, uzskata Mickeviča.

Jau ziņots, ka valdošā koalīcija sagaida pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā, 9.oktobrī pēc valdošo politisko spēku sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Mēneša laikā izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V) jāsagatavo informatīvais ziņojums un iespējamie likumu grozījumi, par kuriem tiks diskutēts. Ziņojumā jāparāda konkrētie rīcības plāni, uzsvēra premjers. Viņš atgādināja, ka arī valdības deklarācija paredz sagatavot ceļakarti virzībai uz izglītību latviešu valodā.

Koalīcijas sanāksmē savu redzējumu prezentēja Šadurskis, kurš pagājušajā nedēļā paziņoja, ka 2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.

Tāpat tika izskatīts nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) priekšlikums grozījumiem Izglītības likumā. NA šajā likumā rosina ierakstīt mērķi - mācības valsts un pašvaldību skolās notiek latviski, savukārt noteikt kārtību, kad un kā šis mērķis tiek īstenots, likums uzdotu Ministru kabinetam.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars pēc koalīcijas sanāksmes skaidroja, ka abi ierosinājumi nav pretrunā, tomēr nacionālā apvienība aicinājusi Šadurski uz frakcijas sēdi 25.oktobrī. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka nacionālās apvienības piedāvātais mērķis tiks nostiprināts likumā. Ja tas tiks izdarīts, tad nebūs nepieciešams konkurēt un NA savu likumprojektu neiesniegs, skaidroja Dzintars.

Vienlaikus viņš uzsvēra, - ja ideja par izglītību valsts valodā nebūs skaidri un nepārprotami iekļauta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) redzējumā, tad NA nāks klājā ar savu likumdošanas iniciatīvu. Politiķis uzsvēra, ka pārejai jānotiek visos posmos, proti, nevar mācības latviski paredzēt tikai vidusskolās, bet pārējos posmos šo jautājumu, "atstāt gaisā karājoties". Pēc Dzintara teiktā, Šadurskis koalīcijas sanāksmē apliecinājis, ka nepieciešama "pilna pāreja" uz mācībām valsts valodā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas