Jelgavas 2. pamatskola, gluži tāpat kā Jelgavas 5. un Jelgavas 6. vidusskola, ir mazākumtautību skola. Dome savu lēmumu skaidro arī ar nepieciešamību saglabāt mazākumtautību izglītības programmas abās pilsētas daļās – gan Pārlielupē, gan centrā. 2. pamatskola un 6. vidusskola tiks apvienotas pēc šī mācību gada beigām, bet domē uzsver – katra vecāka ziņā ir izvēlēties, kurā pilsētas izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu. "Lai maksimāli atvieglotu pārmaiņas 2. pamatskolas mazāko klašu audzēkņiem un nodrošinātu skolu tuvāk dzīvesvietai, 5. vidusskola ir gatava uzņemt visus 1.–3. klašu skolēnus kopā ar katras klases skolotāju," paziņojumā medijiem skaidro Jelgavas pilsētas domē.
Tāpat nākamā mācību gada 9. klašu audzēkņiem piedāvāts izvēlēties vai nu 5., vai 6. vidusskolu un pāriet uz to kopā ar visu klasi un klases audzinātāju. Savukārt šā brīža 6. un 7. klašu skolēniem nodrošināta iespēja mācīties tajā pašā ēkā, pievienojoties Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai. Vienlaikus ikvienam vecākam ir iespēja izvēlēties jebkuru citu pilsētas skolu. Nākamā skola ģimenei būtu jāizvēlas līdz aprīļa beigām.
Tomēr pret šāda veida skolu reorganizāciju ļoti aktīvi iebilda Jelgavas 2. pamatskolas skolēnu vecāki. Tika sūtīti dažādi paziņojumi medijiem un rīkota protesta akcija, pārmetot domes vadībai neieklausīšanos vecākos, tāpat norādīts uz to, ka Jelgavas 2. pamatskola ir stabila un funkcionējoša skola ar lielu skolēnu skaitu, paužot neizpratni, kādēļ tieši šīs skolas telpas paredzēts atdot Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 1. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!