Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likums noteic, ka galaziņojumā izteiktie priekšlikumi par konstatēto trūkumu novēršanu ir saistoši visām institūcijām, kuru kompetencē ir šo ierosinājumu ieviešana. Juridiskā komisija trešdien apsprieda tai adresētos priekšlikumus. Izmeklēšanas komisija aicina paredzēt deputātu atstādināšanas procedūru gadījumos, kad amatpersonas rīcība ir saistīta ar "valsts sagrābšanu", tā pārkāpjot Satversmi. Inese Lībiņa-Egnere (Vienotība) atgādināja, ka iepriekšējā Saeimā jau bija diskusija par to, kā rīkoties, ja deputāti neievēro doto solījumu. Toreiz secināts, ka nevar atstādināt tautas vēlētu deputātu. Kārtības rullī ir paredzēta iespēja liegt viņam piedalīties vienā vai vairākās Saeimas sēdēs. Neatkarīgais deputāts Gunārs Kūtris zināja, ka Lietuvā ir noteikta procedūra, kā atstādināt deputātu, kurš nav izdarījis noziegumu, bet ir pārkāpis pamatlikumu. Pēc komisijas priekšsēdētāja Gaida Bērziņa (NA) ierosinājuma politiķi vienojās atrast un izvērtēt iepriekšējās diskusijas secinājumus.
Izmeklēšanas komisija arī iesaka papildināt likumu, lai tās sēdēs ar padomdevēja tiesībām varētu piedalīties deputāti, kas nav tajā deleģēti. Arī šo priekšlikumu komisija noraidīja. Saeimas deputāti var piedalīties visu komisiju sēdēs, bet balsot var tikai tās locekļi, norādīja Lībiņa-Egnere. Andrejs Judins (Vienotība) teica, ka ierosinājums esot saistīts ar neatkarīgo deputātu Artusu Kaimiņu. "Inguna Sudraba nezināja, kā tikt galā ar Kaimiņu. Taču, ja problēmas ir viņā, tad jādomā, kā komisijā nodrošināt kārtību, ja to nespēj komisijas vadītājs," teica Judins.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 1. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
lemberdzēnam
Vienotības politiskais šovs
Vai no rīta saskābis piens?