Pirms pāris gadiem situācija ar noslīkušo skaitu bijusi līdzīga un tad tika rīkoti reidi vietās, kur nelaimes gadījumi notikuši. Taču šogad situācija esot citādāka, jo negadījumi ir "izkaisīti pa visu Latviju", par amatpersonu sarunu vēsta BNS. Par pienākumu pašvaldībām izvietot pie ūdenstilpnēm brīdinošas un skaidrojošas zīmes uzlikt nevarot."Maksimālais uzsvars tiks likts uz sabiedrības izglītošanu. Skaidrojošais darbs būs primārais," uzsvēra I.Pētersone. Amatpersonas uzskata, ka izskaidrošana jāveic pašvaldībām un medijiem. Pēc A.Penča uzsvērtā, vienīgi pašvaldības var apsekot savas teritorijas ūdenstilpnes un izlikt brīdinājuma zīmes, ja tur peldēties ir bīstami – ir bedres vai kādi zemūdens avoti. Svarīgi par to runāt arī vietējos medijos. “Neko citu nevar, kā lieku reizi atgādināt,” saka A.Pencis. Šobrīd VUGD mājas lapā ir virkne ieteikumu par drošību uz ūdens. Varu lūgt tikai arī interneta portālus to pārpublicēt, piebilst A.Pencis.
Iepriekš viņš izteica vērtējumu, ka "sajūta, ka atrodamies karadarbības zonā". Pēc jaunākajiem VUGD datiem, nedēļas nogalē Latvijā noslīkuši 17 cilvēki, ziņo BNS. Vienu nav izdevies atrast. Visvairāk noslīkušo bija piektdien - seši, sestdien - tikpat, bet svētdien - pieci.
Lai arī jūlijs ir tikai pusē, šajā mēnesī kopumā no ūdens VUGD glābēji un policija izvilkuši 40 noslīkušos. Pēc VUGD sniegtās informācijas, tik liels vienā mēnesī noslīkušo skaits ir lielākais kopš 2006.gada. Tajā gadā visā jūlijā noslīka 37 cilvēki, tostarp četri bērni.
Latvijā gan nav vienotas noslīkušo uzskaites, un patiesībā noslīkušo skaits ir lielāks, jo noslīkušos no ūdens izvelk ne vien glābēji, bet arī policija, pašvaldību glābšanas dienesti un aculiecinieki.
A.Pencis pirmdien no rīta intervijā LNT raidījumam 900 sekundes situāciju raksturoja kā kritisku.
Ņemot vērā, ka pārsvarā tie ir jauni cilvēki, viņš domā, ka pie vainas ir pārgalvība. Pierādīt to nevar, bet, visticamāk, nelaimes saistītas arī ar alkohola lietošanu. "Situācija ir ļoti uztraucoša," norādīja A.Pencis un piebilda, ka cilvēki slīkst mazos dīķos, ezeros, upēs.
Pēc BNS vēstītā, kopā Latvijā šosezon ūdenskrātuvēs noslīkuši vismaz 84 cilvēki, bet, ja pieskaita vēl divus nedēļas nogalē noslīkušos, ko reģistrējusi Valsts policija, kopumā noslīkuši vismaz 86 cilvēki.
(papildināta ar viedokļiem labajā pusē)