Viņš kopsapulcē runāja par programmu, kurā skaidri noteikta lata
stabilitāte un pāreja uz eiro 2014.gadā. Ilgtermiņā ir svarīgi attīstīt
globāli konkurētspējīgu ekonomiku, uzskata A.Ašeradens.
Kā ļoti nopietnu problēmu A.Ašeradens minēja zemo uzticību valsts varas institūcijām. Ja šo jautājumu nerisinās, tas var radīt ļoti bīstamas sekas, uzskata PS biedrs. Viņaprāt, nebūs iespējams īstenot nevienu labu piedāvājumu, ja sabiedrība neuzticēsies tiem, kas nāks ar šo programmu.
A.Ašerandes uzsvēra, ka ir jāpanāk, lai nākamās Saeimas sastāvs būtu kvalitatīvs. Viņaprāt, partiju uzdevms ir ļoti rūpīgi izvērtēt kandidātu profesionalitāti, veidojot sarakstus uz vēlēšanām.
Viņš arī nosauca mērķus, kurus Vienotībai vajadzētu sasniegt nākamo četru gadu laikā līdz 11.Saeimas vēlēšanām 2014.gadā. Pēc viņa domām, jāpanāk, lai sabiedrības uzticība valdībai un Saeimai būtu vismaz 30-50%, (tagad tā ir zem 10% līmeņa), budžeta deficīts vēlams mazāks par 2%, bet bezdarba līmenis – zem 6%.
Janvāra vidū, kad kļuva zināms par A.Ašeradena iestāšanos PS, viņš atzina, ka ir gatavs aktīvi darboties PS, tai skaitā priekšvēlēšanu kampaņā pirms Saeimas vēlēšanām, tomēr tobrīd viņš atturīgi vērtēja sevi kā iespējamo deputāta kandidātu.
Viņaprāt, trīs partiju - PS, Jaunā laika un Sabiedrības citai politikai - apvienībai Vienotība,
kuru paredzēts dibināt 6.martā, ir lielas perspektīvas, taču, veidojot
vēlēšanu sarakstus, būšot "cienījama konkurence", tāpēc A.Ašeradens
atturējās prognozēt savu iespējamo kandidēšanu vēlēšanās no šī
saraksta. "Ja man jautā, kāpēc tieši Pilsoniskā savienība,
man šķiet, ka tās vēsturiskā tradīcija ir saistīta ar Tautas fronti,
kas ir vienīgā politiskā organizācija, kurā es esmu darbojies. Pilsoniskajā savienībā ir vairāki cilvēki, kas mani uzrunāja kā personības, piemēram, Sandra Kalniete," toreiz izteicās A.Ašeradens.