Tā ir pirmā šāda veida tikšanās ASV prezidenta Baraka Obamas prezidentūras laikā. Iepriekšējais Baltijas valstu-ASV samits notika 2005.gadā Rīgā.
Tikšanās laikā plānots pārrunāt iespējas attīstīt un stiprināt transatlantiskās attiecības, kurās viens no svarīgākajiem elementiem ir drošības politika. Svarīgs transatlantiskās solidaritātes piemērs ir NATO Gaisa telpas patrulēšanas operācijas Baltijas valstīs un kopīgas militāras mācības.
Tāpat paredzēts izvērtēt Baltijas valstu un ASV sadarbības pozitīvo pieredzi un vienoties par principiem, kā turpmāk veidot vēl ciešāku attīstības sadarbību starp Baltijas valstīm un ASV, īpaši ES Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā. Amatpersonas arī apmainīsies ar viedokļiem par citiem starptautiski aktuāliem jautājumiem.
Latvijas prezidents pastiprinātu uzmanību pievērsīs ekonomisko saišu nostiprināšanai ar ASV, koncentrējoties uz ES – ASV Tirdzniecības un investīciju partnerības līguma nozīmi Eiropas un ASV ekonomiskajai attīstībai un izaugsmei. Minētā transatlantiskā līguma kontekstā īpaša nozīme ir Baltijas un Ziemeļeiropas reģionam, kurš ir ekonomisko reformu un izaugsmes atjaunošanas līderis Eiropā un uzticams ASV sabiedrotais.
Valsts prezidents arī informēs par iespējām, ko Latvija var piedāvāt ASV uzņēmējiem, tai skaitā tiem, kas plāno savu uzņēmējdarbību ES Austrumu partnerības valstīs, Krievijā un Centrālāzijā.
„Kopš neatkarības atjaunošanas Baltijas valstis ir sasniegušas ievērojamus panākumus eiroatlantiskās integrācijas, ekonomisko reformu un demokrātiskās attīstības ceļā, īstenojot vērtības un mērķus, kas nostiprināti 1998.gadā parakstītajā ASV un Baltijas sadarbības hartā,” atzīst Valsts prezidents Andris Bērziņš. Valsts prezidents norāda, ka ES un ASV vēsturiski ciešajai partnerībai jāturpina būt par demokrātiskas pārvaldes piemēru pārejai pasaulei, kā arī jākļūst par vadošo ekonomisku dzinējspēku globālās izaugsmes atjaunošanai.
ASV prezidenta ielūgums Baltijas valstu prezidentiem tikties Baltajā namā ir atkārtots apliecinājums Latvijas, Igaunijas un Lietuvas stratēģiskajai partnerībai un ASV klātbūtnes Eiropā un Baltijas reģionā nepārtrauktībai un nemainīgumam, kas tiek turpināts prezidenta Obamas otrās prezidentūras laika.