Citu jauno pašvaldību deputāti stāsta, ko tik visu darīšot sava novada iedzīvotāju labā, tikmēr Dobelē rīkojas tā, lai nav jautājumu par viņu prioritātēm un šaubu par motivāciju darbam pašvaldībā. Ja vēl pieminam argumentu, ka amatpersonām jāmaksā tādas algas, lai nav jāzog, dobelnieki var justies pavisam droši par viņu vēlēto priekšstāvju godīgumu.
Tiesa, neiztika bez domstarpībām, kuras var pat uzskatīt par principiālām. Spridzāns, piesaukdams "pienākumu apjoma pieaugumu", gribēja sev 2000 latu mēnešalgu, kas būtu lielāka nekā premjerministram (Valdis Dombrovskis no 1.jūlija saņem 1908 latus mēnesī). Deputāti pret to iebilda un nobalsoja par tikai 1800 latiem, proti, mazāku algu nekā Latvijas valdības vadītājam, toties lielāku nekā Dombrovska valdības ministru 1718 latu alga. Dobelnieki var priecāties, ka viņu ievēlētais domes priekšsēdētājs gatavs uzņemties lielāku pienākumu apjomu nekā valdības ministrs, bet skauģiem var atbāzt, ka tā alga nemaz arī nav tik liela, redz, premjerministram ir pat lielāka.
Acīmredzot dobelnieki pat krīzes apstākļos var atļauties maksāt saviem priekšstāvjiem ministru cienīgu algu. Acīmredzot arī valdībai, lemjot par dotācijām pašvaldībām, jāņem vērā, ka Dobelē rocība plašāka nekā citur. Bet, ja valdība tiešām to ņemtu vērā, Spridzāns varētu skaidrot skolotājiem, mediķiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un bezdarbniekiem, ka pildīt savu plašo pienākumu apjomu atbilstoši algai viņam traucējot Rīgas kungi, lai tad tiem arī prasa palīdzību. Tā ka Dobelē visi būs ieguvēji. Bet turienes pieredzi jau steidz pārņemt, piemēram, Olaines novada dome, kuras priekšsēdētājs Jānis Pavlovičs (LSDSP) arī saņems vairāk nekā pirms tam pilsētas galvas amatā — arī 1800 latu un arī tāpēc, ka esot palielinājies viņa pienākumu un darba apjoms.