Rīgas domes nolikuma izmaiņas bija tikai instruments, ko Rīgā valdošie izmantoja cīņā ar opozīciju, kura šajā sasaukumā ir ievērojami aktīvāka, jo vēlas panākt, lai ar to rēķinās lēmumu sagatavošanā. Abu pušu spēkošanās daļēji ir nostādījusi neapskaužamā situācijā VARAM vadību. Ir iespaids, ka Rīgā valdošā Saskaņa savas aktivitātes ir saskaņojusi ar partijas biedriem, piemēram, Daugavpilī, kur ir ļoti līdzīgs regulējums. Daugavpils domē Saskaņa ir opozīcijā.
Rīgas dome vairāk nekā pirms mēneša veica grozījumus domes nolikumā, lai ierobežotu uzdodamo jautājumu skaitu, paredzot, ka par katru lēmuma projektu deputāts var uzdot tikai trīs jautājumus. Nosaucot šādu regulējumu par nedemokrātisku, VARAM vadība aicināja visas 119 pašvaldības līdz 15. martam izvērtēt savus nolikumus un novērst nedemokrātiskās normas, ja tādas tajos ir. Marta beigās ministrs Gerhards izdeva rīkojumu par Rīgas domes nolikuma grozījumu apturēšanu. Reaģējot uz šo rīkojumu, Rīgas dome noteica citus ierobežojumus. Tie paredz, ka par katru lēmuma projektu, izņemot budžetu, jautājumu uzdošanai ir paredzētas 20 minūtes. Grozījumi tika pieņemti pēc tam, kad opozīcija bija sēdi atstājusi, protestējot pret procedūras pārkāpumiem. Gadījumos, kad ministrs ir apturējis saistošos noteikumus, par to izskatīšanu esot jāinformē ministrija, taču tas neesot noticis.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturdienas, 5. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Jūrmalā ZZS un Saskaņa ir vienoti!
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis