Kā pavēstīja Eiropas statistiķi, pārapdzīvotos dzīvokļos vai mājās mūsu valstī mitinās 57,7% iedzīvotāju.
Atbilstoši aģentūras kritērijiem par pārapdzīvotu mājokli uzskatāms tāds, kur uz vienu cilvēku nav pat vienas istabas, vai arī gadījumā, ja dzīvo pāri, viena istaba ir uz vienu pāri.
Katram 12 gadus sasniegušam zēnam vai meitenei ir jābūt atsevišķai istabai, tomēr divi viena dzimuma bērni var mitināties vienā istabā, noteikts ES kritērijos.
Katrs sestais eiropietis dzīvo pārapdzīvotā mājoklī, bet bijušajās sociālisma nometnes valstīs daudzi iedzīvotāji dzīvo mājās bez klozetpoda, vannas un dušas, secināts pētījumā.
27 valstu savienībā dzīves apstākļi ir ļoti atšķirīgi. Tā Kiprā tikai 1% iedzīvotāju dzīvo pārapdzīvotās telpās, kamēr Īrija - 3,7%, Lielbritānijā - 7,2%, bet Itālijā - 23,3%.
Vēl lielāka iedzīvotāju daļa pārapdzīvotos mitekļos dzīvo bijušajās sociālisma nometnes zemēs - no 47% Bulgārijā un 55,3% Rumānijā līdz 57,7% Latvijā, kas, kā jau minēts, ir saraksta līdere, vēsta "Eurostat", atsaucoties uz 2009.gada datiem.
16% ES iedzīvotāju mitinās mājās, kurām ir tekošs jumts, mitras sienas, grīdas vai māju pamati, satrunējuši logu rāmji vai grīdas.
Arī higiēnas apstākļi ir visai atšķirīgi.
Tā Rumānijā 43% iedzīvotāju, Bulgārijā - 26%, bet Lietuvā un Latvijā - 17% dzīvo mājokļos, kuros nav iekštelpu tualetes ar skalojamo sēdpodu.
Savukārt 15 citās ES valstīs šādu iedzīvotāju ir mazāk nekā 1%.
Tāpat mazāk nekā 1% iedzīvotāju 17 ES valstīs dzīvo mājokļos, kur nav nedz vannas, nedz dušas. Bet Rumānijā šādās mājās dzīvo 41%, Latvijā - 18%, bet Lietuvā un Bulgārijā - 16%.