Komentējot faktu, ka vairāki valdības ministri nav ievēlēti Saeimā, Kaktiņš uzvēra, ka šeit nevar palīdzēt vienkāršs risinājums, partijām nolemjot no šī gadījumā "mācīties" un likt ministru amatos spējīgākus cilvēkus. Tās to nevarēs izdarīt, jo nevienai partijai nav garš profesionālo rezervistu soliņš.
"Problēma ir dziļāka un lielāka", tāpēc te nav runa tikai par konkrēto politiķu darba kvalitātes izvērtēšanu, jo, pirmkārt, politiķis kā profesija ir diskreditēta un cilvēki vairākkārtīgi domā, vai pamest savu profesiju, lai ietu politikā, un bieži vien gala lēmums ir nepiedalīties valsts pārvaldīšanā, skaidroja sociologs.
SKDS vadītājs norādīja, ka problēma varbūt slēpjas faktā, ka šajā valstī, kas "ir pussabrukusi un kur politiskā vide ir pussabrukusi (..), mēs esam tādi, kādi esam" un Latvijā nemaz labākus kandidātus atrast nevar. Viņš piekrita, ka sava loma bijusi daudzu spējīgu cilvēku emigrācijai ārpus dzimtenes. Tāpēc viņš nezina, vai partijas gūs mācību, izvēloties ministrus, un vai nākamie valdības locekļi ņems šos gadījumus vērā, pildot amata pienākumus.
Vairāku ministru neievēlēšana Saeimā nav pārsteidzoša, jo sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pirms vēlēšanām veiktā aptauja rādīja, ka tikai 10% bija apmierināti ar valdības darbu. 83% bija ar to neapmierināti, no tiem 48% bija daļēji neapmierināti un 35% bija pilnībā neapmierināti.
Saskaņā ar sākotnējo informāciju no Vienotības Saeimā nav ievēlēts ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un tieslietu ministrs un iekšlietu ministra vietas izpildītājs Aigars Štokenbergs.
No Zaļo un zemnieku savienības nav ievēlēts izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks un labklājības ministre Ilona Jurševska.