Telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma viņš vairākkārt izvairījās tieši atbildēt par šo neērto situāciju, ņemot vērā, ka vēlētāju vairākuma atbalstu guvusi ilggadēji vadošā partija Latvijai un Ventspilij ar Aivaru Lembergu priekšgalā. Kristovskis vispirms pastāstīja, ka viņa pašmērķis nebija atgriezties politikā tāpat vien. Viņš piekritis to darīt, jo Ventspils ir viņa dzimtā pilsēta, no kuras 90. gadu pirmajā pusē viņu aizveda darbs Zemessardzes izveidē un iekšlietu ministra postenī.
"Es plānoju strādāt efektīvi, vērsties pret tām problēmām, kuras mēs savu ierobežoto iespēju robežās varam veikt," teica politiķis.
Atkārtoti lūgts precizēt, vai domē nostrādās visu termiņu, viņš teica, ka varbūt mērķa - ilgtermiņā vai vidējā termiņā panākt demokrātisku pārvaldi Ventspilī - īstenošanai varbūt vajadzīgs īsāks laiks, norādot uz tiesvedību pret pašreizējo Ventspils vadītāju.
Kristovskis jau iepriekš izteicies, ka darbs Ventspils domes opozīcijā būs pazemojošs. To apliecinot iepriekš šīs pašvaldības opozīcijā pabijuši deputāti, piemēram, ( līdz ar Kristovski Ventspils domē ievēlētie) Dace Korne, Ivars un Aivis Landmaņi, kuru iespējas darboties visu iepriekšējo darbības laiku ir "absolūti ierobežotas".
"Tas bija viens no iemesliem, kāpēc jāmaina vara [Ventspilī]. Pie varas esošajiem būtu jāparāda kaut kāda tolerance, augstsirdība demokrātijas un taisnīguma vārdā arī pret tiem deputātiem, kuri ir ievēlēti, bet nav pozīcijā," intervijā Rīta Panorāmā klāstīja Kristovskis.
Saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem Ventspilī varas partija Latvijai un Ventspilij guvusi 62,13% vēlētāju atbalstu un deviņas vietas domē, bet Kristovska vadītās trīs partiju apvienības saraksts - 24,59% vēlētāju balsis četras vietas pašvaldības opozīcijā.
Garamgajejs
Stienis
bezjēdzīgi pavadīti četri gadi