Šādas izmaiņas neesot atbalstāmas, jo tās demotivēšot cilvēkus iznākt no ēnu ekonomikas, šādu viedokli Latvijas Radio pauda politiķe.
VL-TB/LNNK savos demogrāfijas priekšlikumos prasa minimālās māmiņalgas palielināšanu līdz 50% no minimālās mēnešalgas no 2013.gada 1.jūlija, bet no 2014.gada tai vajadzētu būt 70% no minimālās algas.
Nacionālā apvienība prasa arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma par katru apgādājamo bērnu palielināšanu par 20 latiem, sasniedzot 90 latus no 2013.gada 1.jūlija. Valdības iesniegtajā budžeta projektā jau paredzēts 10 latu palielinājums par katru apgādājamo, tāpēc šajā pozīcijā pušu viedokļi daļēji saskan.
Viņķele pauda viedokli, ka jautājumā par neapliekamo minimumu varētu tikt panākts kāds kompromiss, piemēram, vienošanās par 3 līdz 5 gadu laika grafiku neapliekamā minimuma pakāpeniskai palielināšanai.
Savukārt nacionālās apvienības piedāvājumu par izmaiņām tā sauktajā auklīšu pabalstu ministre nodēvēja par žonglēšanu ar skaitļiem, jo valdības jau atbalstītās ieceres un koalīcijas partneru piedāvājumu būtība esot līdzīga. Viņķele nedomā, ka valstij ar lielākiem pabalstiem būtu īpaši jāstimulē, lai vecākie ar bērniem mājās pavada vairāk nekā pirmo gadu, jo vecāki paši pēc gada vecuma raujoties uz darbu.
Viņķele uzsvēra, ka nākamā gada budžetā dzimstības veicināšanai un jaunajām ģimenēm esot paredzēti 30 miljoni latu, tostarp tajā esot ietvertas vairākas pozīcijas no nacionālās apvienības ultimāta. Kolēģiem bija paslīdējis garām, ka paši par to jau ir lēmuši, piebilda politiķe.
Ministre pauda cerību, ka koalīcija par šiem jautājumiem kompromisu panāks, gan uzsverot, ka kompromiss nozīmē piekāpšanos no abām pusēm.