Latvijas Policijas akadēmijas Senāts 2009. nolēmis, ka iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (JL) dotais uzdevums akadēmijas rektoram veikt nepieciešamās darbības, lai netiktu veikta studentu uzņemšana 2009/2010.mācību gadam visās Latvijas Policijas akadēmijas studiju programmās un Iekšlietu ministrijas paziņojums par Latvijas Policijas akadēmijas likvidēšanu ir pretlikumīgi - neatbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likumam un Augstskolu likumam. Tāpēc Senāts nolēmis turpināt studējošo uzņemšanu visās Latvijas Policijas akadēmijas akreditētajās studiju programmās.
Tāpat senāts uzskata, ka Latvijas Policijas akadēmijas likvidēšana apdraud ne tikai Valsts policijas, bet arī citu tiesību aizsardzības iestāžu (Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Drošības policijas, Pašvaldības policijas, Korupcijas noziedzības apkarošanas biroja, Finanšu policijas, Ģenerālprokuratūras u.c.) amatpersonu profesionālo sagatavošanu, kā arī Iekšlietu ministrijas un valsts institūciju darbības mērķiem atbilstošu zinātnisko pētījumu (rezultāts – pētījumi, monogrāfijas, mācību līdzekļi, zinātniskie raksti, promocijas darbi) veikšanu.
Senāts arī nolēmis sasaukt augstskolas Satversmes sapulces sēdi,
uz kuru uzaicināt savu viedokli sniegt iekšlietu ministri. Kā Dienai skaidroja akadēmijas prorektors Ojārs
Rolmanis, sapulci var sasaukt ne ātrāk kā jūnija vidū. Uzņemšana augstskolā plānota vien jūlijā un augustā.
Jau vēstīts, ka iekšlietu ministrijas (IeM) vadība secinājusi, ka akadēmija savu mērķi nav attaisnojusi, jo patlaban tajā tiek gatavoti jaunie juristi, no kuriem vairums nav derīgi reālajam policista darbam. Tikai retais no Policijas akadēmijas absolventiem pēc akadēmijas pabeigšanas turpina darbu iekšlietu struktūrā. Lielākā daļa no viņiem dodas strādāt uz privāto sektoru.
Turklāt jurista specializāciju Latvijā var apgūt arī virknē citu augstskolu, konstatējusi IeM vadība, tāpēc nolemts, ka ministrijai neesot lietderīgi par saviem budžeta līdzekļiem uzturēt Policijas akadēmiju, lai gatavotu darbaspēku privātajam sektoram.