"Mana sirdsapziņa neļauj to darīt," viņa teica, piebilstot, ka deputātu algu palielināšana nebūtu godīga, jo redzams, ka valsts nespēj palielināt algas mazāk aizsargātajām sabiedrības grupām un indeksēt pensijas.
Pēc Mūrnieces domām, par citiem valsts pārvaldē strādājošajiem, kuriem likums paredz algas pieaugumu, lai lemjot viņi paši, taču uzskata, ka premjerei un ministriem algas būtu paaugstināmas.
Jau vēstīts, ka Saeimas deputātiem gaidāms algas pielikums - atlīdzībai nākamgad plānots tērēt par 708 000 eiro vairāk, atsaucoties uz Saeimas budžeta projektu, sestdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.
Saeimas Preses dienests portālu Diena.lv pirmdien informēja, ka Saeimas deputāti nav lēmuši par savas algas apmēru 2016.gadā, un neviena amatpersona algu palielinājumu nav rosinājusi. Algas ik gadu saskaņā ar likumu mainās plašam amatpersonu lokam.
Algu ikgadējā automātiskā indeksācija attiecas uz Ministru prezidentu, valdības ministriem un parlamentārajiem sekretāriem, virkni neatkarīgo iestāžu vadītāju - valsts kontrolieri un Valsts kontroles padomes locekļiem, tiesībsargu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju un locekļiem, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju, viņa vietnieku, komisijas sekretāru un locekļiem, Centrālās zemes komisijas priekšsēdētāju, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāju, kā arī Saeimas un pašvaldību deputātiem.
Tādējādi mēnešalgas automātiskā ikgadējā pārskatīšana attiecas uz plašu amatpersonu loku. Šis princips nostiprināts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.